Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Къмпинг, палатки, колиби и тем подобни!  (Прочетена 8718 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ваня от Враца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2108
  • Я па я!
На Шкорпиловци сам одила Минке ееее през 75-та гОдин кътоо току што бракувана ;D оттогива немам  по-пресна информацеа :P тогива имаше некаквии бунгала.... :smeeeh: а дано некой е одил по-наскоре да ти а по-полезен!
Активен
Я му говорим...оно си рупа ли, рупа!!!

Минка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 95
Аз бях намерила това в нета за плажа на Шкорпиловци и много ми хареса. Ще се радвам и на други идеи за палатка по морето, но предпочитам да е спокойно място, непренаселено, по възможност диво.

и плажът:
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
 Връви у Северозападъ,нали си татишно чадо.По диво и ненаселено едва ли шъ намериш.И Дунава а по-чис май ут морето. :green:
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Я имам инфо за Каваци! Ма тука морето е по-дълбоко и го не уважавам!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Па връи на Есперанто на ДУнава -до Ореово-ем диво,ем абсойтно ненаселено,ем песъко на плажа е по-ситен и пуфкаф от тоа тук е,ем Лесковец е близо :green: :krkanje:
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

VESSSY

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 414
Я за Дюни моам да кажем. Млогу ми аресва. И за палатки е идялно.
Активен
Ако ти дават - зимай! Ако та гонат - зимай и бегай!

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Re:Къмпинг, палатки, колиби и тем подобни!
« Reply #51 -: Септември 23, 2013, 11:17:59 »
Това лето бех на подвижно пчеларство с кошерите, отначало бех в един двор, после на полето, където требваше да има охрана. За целта ползвах една двуместна (силно казано) каравана, но се оказа че пространството е силно ограничено и освен за спане за друго не става, въпреки че вътре има двоен котлон и мивка. За догодина съм решил да си купим една шатра със страници та да сместим по добре багажа, но четем че били много калпави и изобщо не били устойчиви на ветър па и на дъжд (имало опасност да "отлети" при некоя летна буря). Един комшия опъва такава шатра това лето у двора си и вика че не е имал проблеми, но все пак беше у селото на звает. Та ако некой има мнения и виждания по въпроса ква шатра да купим и как да я укрепим най добре, нека да пише.
Активен
жената Я  и приятели  

sanda

• Гостенин
« Reply #52 -: Септември 23, 2013, 11:22:33 »
Обърни се направо на лични към Марчето!
Они с ньонио мъж са пещерняци и са на ясно с палатките и ветроустойчивите кошари ;)
Поне моа та ориентират от къде кво да дириш !

А отделно че според мене да спиш поди чаршав сие откачена работа ;) ;D
Активен

Валери61

• Пустиняк
« Reply #53 -: Септември 24, 2013, 10:47:35 »
Здрасти Първак. Точно такава шатра си бех преправил преди десетина години на палатка. С малко довършителна работа става супер надеждна. Ползвал съм я 4 сезона без проблем. Като я опънеш, вкопаваш коловете колкото да опре долния край на стените у земята, като го зариваш с пръст и правиш обиколна водоотточна бразда. Усилваш с допълнителни въжета страничното опъване на коловете. За секи случай срещу протичане меташ отгоре един допълнителен найлон и си питаш уя. Стената която сметаш да я ползваш за врата требва да е на най-ниската страна, като можеш през деня да я опъваш и напред като тента за сенкя. Вътре имах допълнително ушити спални помещения от PVC-дъно (ако има протичане на вода, дъното с бордовете си ти пази завивките сухи) и мрежести стени. Това спално е с размери 2.00х1,50м. Бехме ги прибрале при един приятел у склада му и ако стоят може да ти дам едното срещу некой буркан мед. ;D
  Иначе тоа сезон вместо да си зимам чадъре си зех една такава шатра и седе опъната на плажа около 40 дена. Беше обтегната само с нейните въжета и издръже на бурните ветрове дека беха август. Само две леко изкривени тръбички, оти еднито въже са беше отвързало през ноща. Иначе си беше ОК, той и Оджака я виде, че и нема нищо.
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #54 -: Септември 24, 2013, 01:20:06 »
На мене ми не требва да спим у шатрата, а само да имам надеждна сушина коги вали и дуа да ми не мокри багажа къде не може да се смести у караваната. Така че поста на Валери ми е от полза относно укрепването на шатрата. Иначе четем, че точно страниците праат голем проблем при силен ветър и требва да ги прибирам ако сакам да не намерим  шатрата увиснала на неко дръво. Да, ама ако ги приберем то шатрата че стане като вейник и като вали и набива, че намокри всичко, така че си требва много здраво връзване май?
Активен
жената Я  и приятели  

Валери61

• Пустиняк
« Reply #55 -: Септември 24, 2013, 01:24:03 »
Здраво, здраво, колко да е здраво?  ;D Един сезал си връши перфектна работа. Мойта е стояла по 3 месеца опъната без проблем, а и предполагам, че нема да я слагаш на некое голо бръдо дека са ебът ветровете отсекъде! ;D
Активен

Шашаригавия

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4379
« Reply #56 -: Април 13, 2014, 05:10:50 »
Абе карчовции, нема ли желаещи за летоска да са сбереме некаде на открото за една нош...
Активен

Валери61

• Пустиняк
« Reply #57 -: Април 13, 2014, 07:35:26 »
За Джулая може да се измисли нещо. На Кара дере, Камен бряг или където се разберем. Хем ще има много хора, музика и купон!
Активен

Караконджул

• Гостенин
« Reply #58 -: Април 13, 2014, 07:51:36 »
Тези дни беше деня за почистване на ПАША ДЕРЕ (не кара дере)
Еми писна ми сека година от тъпи селяни, дето серат насякъде на "моренцето".
И после ние им обираме боклуците и претенциите.
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #59 -: Април 13, 2014, 11:47:18 »
За Джулая може да се измисли нещо. На Кара дере, Камен бряг или където се разберем. Хем ще има много хора, музика и купон!

на кара дере тамън ще помагаме на багерете, откъде ора йъ верно, че ще има, строителе...
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 21 запитвания.