Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Други видове расказе  (Прочетена 97653 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Re:Други видове расказе
« Reply #45 -: Януари 30, 2011, 07:19:40 »
Добро..звучи ми като преразказ на действителен случай ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #46 -: Януари 30, 2011, 07:21:35 »
Мите, направо прозира лично участие! Да не си ти Манчо?
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #47 -: Януари 30, 2011, 08:01:22 »
Мите, направо прозира лично участие! Да не си ти Манчо?

Случая е действителен,ма не съм я Манчо-един приятел :green:
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #48 -: Февруари 06, 2011, 05:27:10 »
                          Случайност или...?

- Имаше ,скъпи малък приятелю,едно време,което някои го помнят,други са чували за него,а трети-като теб-се подсмиват и не вярват,но го имаше и то не беше отдавна-съветстваше спокойно,бавно и внимателно възрастен човек с посивяла коса и с глас на човек,който е скрил много мъка,момчето до себе си.                                                                                                                                                                     -Като че ли беше вчера.И тогава подрастващото поколение,както и преди,както и сега,както винаги е било,беше бунтарски настроено.То това,непокорството,несъгласието,перченето,си е нещо характерно за буйната младост.И така и трябва.Не си мисли,че само с теб се случва.Нее!Тъй като ме гледаш,сигурно не можеш да си представиш,че и аз съм бил млад и непокорен,че и аз съм бягал от училище,за да докажа нещо на някой,че и аз съм се сбивал я за момиче,я за едната чест,че и аз съм припалвал на скрито място по някоя цигарка-смешно ти е,нали?И така и трябва,да е смешно,щото ако е сериозно,най-малкото ще е скучно или пък незапомнящо се.Да,малки приятелю,различни сме с теб днес,в това време.А я си представи,че сме на кино-първата серия-аз на 15 години:малък бунтар,който иска да има дълги коси и не му разрешават,иска да носи панталон "чарлстон" и не му разрешават,иска да излиза с момиче след 8 часа вечерта и не му разрешават,иска да бъде обут в дънки и не му разрешават,иска да слуша западна музика или новини по BBC и не му разрешават и куп още глупости.Втората серия-ти,приятелче малко,отново на 15 години-искаш да си поръчаш алкохол в бара и не ти разрешават,искаш да шофираш колата на баща си без книжка и не ти разрешават,искаш безкрайни чалга-купони и не ти...е може и да не ти забраняват,но не ти го позволява джобчето и какво ли още не-,само дето аз незнам,какво би искал ти сега.Но нали виждаш-различни са желанията ни и то само защото сме в различни времена.Иначе и ти,и аз искаме да прескочим ограниченията,искаме по своему да се чувстваме свободни,искаме това,което не ни се позволява.Не унивай,недей!Идва време,в което всичко,което си искал,можеш да го имаш,ще видиш!За младостта е характерно нетърпението,но опитай се да не искаш непременно днес това,което не ти се разрешава.Ти пак си го искай,но го скатай там някъде в килера на желанията си и като му дойде времето,ще го имаш -ще видиш.Даа и при мен е така-да не мислиш,че някой сега може да ми забрани да нося дънки или да имам дълга коса или да слушам каквото си поискам.Така че,не се сърди на татко си и майка си,те за добро ти се карат.Искат да те научат,кое за теб е добро и кое опасно.А те те обичат,живеят за теб,безпокоят се за теб.Не им се сърди,недей!И не забравяй,че и вас ви дели време.Бягството не е решение,повярвай ми!Напротив-грешка,грешка е голяма...-а очите му все повече се навлажняваха.
  Поуспокоен,младият бунтар,погледна своя нравоучител,за миг го обхвана някаква нежност и като че ли му се прииска да го прегърне,но звук от клаксон,тутакси го извади от тази омая.Седяха на пейка,близо до автобусна спирка.Възрастния човек сложи ръка на рамото му и кротко каза:
   -Мисля,че оная кола спря за теб.Ако е някой от родителите ти,не прави нищо,просто си тръгни с него!
 От колата слезе мъж на средна възраст,с бързи стъпки тръгна към двамата събеседници,но като наближи,започна някак си да се двоуми,а когато беше вече пред тях,спря стъписан.Погледна сина си,погледна към възрастния човек и след няколко секунди колебание,пророни:
   -Татко...?!
  Момчето се сепна.Погледна към баща си,погледна стареца и неуверено се вторачи в него,с цял куп въпроси в главата му,които зададе с една думичка:
   -Дядоо...?!
« Последно редактиранье: Февруари 06, 2011, 05:29:18 от Черногледец Храбър »
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #49 -: Февруари 07, 2011, 08:28:24 »
много добро
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

apostolicia

• Гостенин
« Reply #50 -: Февруари 07, 2011, 09:03:53 »
И на мене ми ареса. Бравос!
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #51 -: Февруари 07, 2011, 10:40:10 »
Верно а могу добро!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #52 -: Февруари 07, 2011, 10:51:59 »
Ареса ми и на мен. Браво, Черногледец!  :)
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #53 -: Февруари 07, 2011, 12:31:38 »
    Е това пък го бях писал без да знам че Черногледец Храбър ще пусне подобно.Благодаря му че подхвана темата за да види бял свят.Не съм го пускал щото замисъла ми беше друг,но накрая се просълзих и го завърших набързо.Някой ден може и да го пооправя.Сега обаче го пускам както си е.

Законът на природата

Момче или юноша?Отдавна в главата му напираше този въпрос. Всъщност не чак толкова отдавна,но пък за това все по-натрапчиво.Слушал бе цялата Плеяда от тиради що можеше да му представи днешния свят.Някои строфи дори знаеше вече на изуст.И какво от това?Нима те му вършеха някаква работа към днешния ден?Само запълваха с баласт и без това ограниченото пространство на детския умствен капацитет и пречеха там да се настанят наистина актуално-стойностни неща.Като примерно дете помнеше отлично с какво са се сблъсквали родителите му в процеса на своето съзряване.Нещо повече,знаеше и за родителите на своите родители,но сранното което го терзаеше бе че не намира връзка между проблемите им.Единственното което виждаше за обединяващо в историите на своите предци бе че всички те в края на краищата намираха начин някой ден да решат проблема си , преди да затънат в нов още по-нерешимо-неизвестен.Сякаш някой с магическа пръчка ги напътстваше за да стигнат по свой си път до истината. Още помнеше мига в който пипна горещата печка,на пук на всички бащини съвети че ще се изгори.Така и стана,родителят му излезе отново прав.Още носеше белега който показваше на децата като доказателство за куража си да не се съобрази със съвета на старите.Разбра сам че вече не трябва да върши това.
     -Татко,а ти опари ли се?-Попита веднъж с детска наивност той.
     -Не момчето ми!Аз бях добро дете,вслушвах се в съветите на дядо ти.
Този отговор не го задоволи и не сполучи да попадне в желаната цел.Само още веднъж го убеди че всеки сам и по различен начин накрая стигаше до едно и също заключение.Спомена за опита му го изпълни с гордост която всезнаещият му баща не бе реално изпитал.
      -Колко са доверчиви старците!-Констатира с детска безпогрешност сина.-Нищо чудно че са изостанали назад в развитието си.
   Но детето не знаеше че баща му въпреки всичко бе пипал печката,при това цели два пъти.И само срама от потвърдената грешка го караше да не си признава.Дядо му на свой ред пък се опарил три или четири пъти,а неговия прадядо едва не изгоря в пожар.Всички те обаче криеха белезите си и в купом твърдяха че са били добри деца не докосвали огън.Вроденото родово чувство обаче караше днешният им наследник да си вземе поуките още с първия опит.Това го освобождаваше от нуждата да пилее ценно време за да експериментира във вече доказани неща.Така той се съсредоточаваше в нови дейности наистина неизпитвани още от старите поколения. Имаше уникалния шанс да отиде там където баща му не можеше и да мечтае.От къде ли получи на готово цялата тази информация за да надмине родителите си?Отдаваше го на личните си качества и дори не допускаше че носи в сърцето си всичките белези от изгарянията на предците.А в същност що ли му трябваше да знае?Достатъчно бе че баща му го разбираше с тайна гордост и малко носталгична завист и се опитваше колкото е възможно да предпазва детето си от проблеми.Опитваше ,но света движеше по свои закони.
     Малкия взе плавниците и отиде да плува.За миг бащата се поколеба дали да не го спре.Спомни си как самия той цопна в реката и едва не се удави във вира.
      -Ще се оправи.-Тръсна глава за да прогони лошия спомен.После се скри сред върбите за да бди над своя обичан наследник.
  Случайно или не седеше на същото място където преди много години се криеше и баща му.Една мисъл проряза съзнанието и го накара да трепне.Ето защо не потъна на времето!С умиление по страните му се търкулна сълза.
     Малкия гордо пяскаше в дълбокия вир с чувството че бе надминал баща си.В същност истината беше точно такава.
« Последно редактиранье: Февруари 07, 2011, 12:33:11 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #54 -: Февруари 07, 2011, 01:32:51 »
Цитат
замисъла ми беше друг,но накрая се просълзих и го завърших набързо

Това,че не се познаваме лично,не значи, че нещата не могат да се случват по един и същи начин,нали :)?Ако щеш вервай,по същия стереотип се получи и при мен.Не го дооправяй,ако искаш друго напиши,ама така си е добре ;)
Активен

цитат-Веко

Чвора

• Пустиняк
« Reply #55 -: Февруари 07, 2011, 01:42:38 »
И двамата- Черногледеца и Бако Аварам са написали прекрасни разказе....а я като мъжки баща още повече ме трогнаха...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

apostolicia

• Гостенин
« Reply #56 -: Февруари 07, 2011, 02:05:57 »
Да и на тоа разказ. Хубав е, макар афтуро да скромничи, че го бил писал набръже ::). Но расказо ме фпечатли. Имам една мининка забелешка - само манко поработете и двамата връз граматиката, та да се чете глатко - ша има още по-голем ефект! Расказите са много добри!
Активен

Ренгеня

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1194
  • видна врачанска пияница
« Reply #57 -: Февруари 12, 2011, 01:19:50 »

МРАЗЯ ...

Аз съм българче и като всяко българче най-обичам да мразя ... Замислих се днес, какво  най-много мразя и се оказа, че мразя много неща. Хайде да разгледаме няколко от тях, без претенция за изчерпателност или класация.
  Мразя, например, ПЕШЕХОДНИТЕ ПЪТЕКИ. Пешеходните пътеки са отживелица. Илюзорното чувство за сигурност, което създават е причината за повишената вероятност да те блъснат на пешеходна пътека. Просто защото никой шофьор в тази страна не ги признава.
  Много мразя и М ТЕЛ, особено безплатната услуга ЗВЕЗДИЧКА ОСЕМ ОСЕМ, където една досадна путка с ужасен механичен глас почти винаги каканиже, че услугата е временно недостъпна и моли да я извините. Повечето неща в България са така, временно недостъпни и перманентно сбангьосани. Отидете на гишето за издаване на нови лични документи и почакайте три часа, докато се срине системата. Усещането е страхотно. А майката на системата - киха ли, киха ...
  Леле, как мразя и онези радикални вегетарианци, наричащи себе си ВЕГАНИ ! СУРОВОЯДЦИ ! Да, съгласен съм за месото и месните произведения - убийство е и признавам правото на човек да се откаже от месо на трапезата си. Ама, господа венгери, пардон вегани - суровоядци, фактът, че си похапвам кашкавал пане или таратор не ме прави убиец и експлоататор.Съжалявам, не съм тапир да паса трева. Шопската салата се прави със сирене. И баба ви я е правила така навремето. Ракия от соя и мляко от незнам си какви стрити и пасирани ядки - ми звучи отвратително. Толкова за вас !
  ТОПЛОФИКАЦИЯ също я мразя, особено в честите моменти, когато завъртам крана за топлата вода и чакам по пет минути да се появи такава. За тези пет минути, разбира се бих могъл да се изкъпя, а не безсилен да наблюдавам водомера, който се върти като Колелото на късмета от шоуто на Къци Вапцаров. И най-ме кефи факта, че като дойде моментът за плащане тази вода ще я платя два пъти - един път като топла и един път като студена. Що така не ми изплащаха трудовите възнаграждения - две в едно ?
  Друго какво мразя ? Сетих се. Едно от най-омразните ми неща е АЛКОХОЛА. Така го мразя, мамка му, че където го видя, не му прощавам, убивам го и го изпикавам. Вреден е шибанякът и бих изпил всичкия алкохол на света, за да помогна на хората, пострадали от него. Знам, че е невъзможно да осъществя този замисъл, но както се казва в оня вехт лаф "съм длъжен да пробвам" !
  Мога да продължа да изброявам още обекти, предмети или явления, които мразя, но ще спра, защото рискувам да заприличам на  досадното смърфче Граучи,мразещо и самият факт, че мрази толкова.
  В заключение ще кажа само - горд съм, че живея в тази страна, защото мога да мразя на воля - тук това е най-естественото състояние на нещата ...
Активен
ТУМБАК - Талантлив, Умен, Музикален, Бохем, Арабия, Красив ... а, и СКРОМЕН

оффишъл фейсбоклук-пейджС : ПИЯНИЯТ БАРД  и Докторс Гого Бенд

Чвора

• Пустиняк
« Reply #58 -: Февруари 12, 2011, 09:01:39 »
Добро! :green: :green: :smeeeh: :smeeeh:
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #59 -: Февруари 12, 2011, 09:36:31 »
Ем добро, ем тъжно.
Тва за пешеходните пътеки най ма нерви и мене.  :udri: papa Кога са прибера от Немачко, сума време ми треба докъде свикна с мисълта, че тика газат на тех, а не служат за ползванье от пешеходците. По същия начин, като пристъпа у Германия, все са озъртам като пръднала, докъде са сета, че там пешеходеца е с предимство  :smeeeh:
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Страницата е създадена за 0.112 секунди с 22 запитвания.