Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кой каза че сме ниа най-бедните бе?  (Прочетена 2862 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vutov

• Гостенин
Абе слушах наскоро некъде че нашио край сме били най-бедни и най-пропаднали некво такова изказванье по медийте (не знам дали беше наскоро ма съм чул нещо такова).
Начи ония ден одих до Варна (там къде слънцето "пиче") и се прибирам ебаси, само че треаше минем през Карнобат, що имах малко работа тама.
Начи пъто от Шумен до Карнобат е нещо страшно! Има такиви дупки къде да клекнеш да сереш у ним нема те згази никои...тиа 100 километра участък ми се майката еба...сигур 2 часа и кусур съм ги минвал...пцувах, пцувах, завирах им го насекъде!
И тамън си викам, мина смръделио път, сеги ша се качим на убавио, треаше се врънем до едно село - Сунгурларе, уноа на неколко километра от Карнобат, и от там глеам табелка за Сливен, и викам тука шдааа...маааалийййй ора, нема да ви прикаам за кво става на въпрос...дип че беше нощеска и не можаа снимам иначе щеше се фанете за главъта...Начи да излезнем на главнио път на Сливен съм се затрил лаасе 3-4 пъти, а но нема кои да препсуваш на улицата, намерих я бензиностанция, он тоа не знаа български да му еба макята, викам накъде за Сливен бе уйоооо? Он мъца мъца, вика петолъчката, на маке му гъзо...карам и гледам кръстовище, ни табелка ни нищо...караш на къде ти видат очите, па белким излезнеш некъде - ПУС ПУСТИНЯК!!!
Начи нервите съм си стръкал от ядове, а пъто у кво състояниеа...начи ние тука сме си цвекье, я съм обиколил сички селия у нашио край, що некоги такова работех, одех да слагам рутъри по селските училища и съм одил у почти секо едно село, ама те такова чудо като там доле при тия миекащите педерунгеле не съм видвал нигде...бах им путката майна... и после викат че ние сме закашмер и сме бедни, ма ако нги видите къщите...нещем да се сещам, се едно минавам през Румъния и циганската маала...пропаднала работа! Та мисълта миа че заобичах нашио край още толко, ние сме си цвекье ебаси...
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:Кой каза че сме ниа най-бедните бе?
« Reply #1 -: Март 14, 2009, 01:41:08 »
сунгурларски мискет съм пил - средна работа
Карнобатска рикиа мое да съм пил ама съм забраил - чесно не моа да си сповна
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #2 -: Март 14, 2009, 03:38:11 »
Бацка ти лааз си се заврел през Връбишкиа проход.Тава а затворено преду 20 годин,ма табелки нема и секи минува на риск.Па там през 811-та блъгарете са заклали Никифор,а на тебе кво са простиле незнам.Имал си късмет.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #3 -: Март 14, 2009, 01:34:50 »
Абе и при назе не е цъфнало и връзало... Я патувам доста и знам места, къде шоферите от зор са си напраиле чърен път през пойето, само да не карат по асфалта (по-право, по това, къде е останало от ньего). И колко по на северозапад отиваш, толко по-зле работата. Преди месец - два реко да пробам един нов (за мене) път, реко да минем покрай Дунава от Никопол до Орехово. И се сбръка ора, баш кво вика Вутов - кръстовище, ама ни табела, ни минава некой да питаш за пъта. И ендъци, ендъци, особено къде Сомовит и Остров, мамата си е ебало. Колко пъти съм се напцувал къде се разделих от акъла си и фанах по нови пътища да изследвам, лааз и нови пцувни да съм измислил, дип че немаше некой с мене у колата - само да записва кви ги прикаам... Оно ората изследват непознати територии, ама го праат с Ландкрузер ели Дефендър, а онова Пежо измислено, чудим се само кво се не сгъна на две у ендъците.

И не е само натам, из Червен брег беше страшен пъта, съга не знам как е, мое да са го опраиле. Между Лом и Ковачица вече избегвам да минавам, и съга се сещам, имаше един път между Димово и Арчар, преди години съм се мъчил да минем оттама и се отказах. Нема такова нещо ора, ча толко разбит път никой не е виждал, сигурен съм! Ако некой помни кво беше преди години между Мокреш и Вълчедръм или между Търнава и Бела Слатина, ама два пъти по-зле, ако мое да си представите. Та това е, ние сме ора разумни и предприемчиви, ама това (състоянието на пътищата) не зависи от назе, кво моеме да напраиме по въпроса?
« Последно редактиранье: Март 14, 2009, 04:13:56 от Bushman »
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #4 -: Март 14, 2009, 02:25:27 »
съга пъта между Димово и Арчар а супер лани го направиа инче много яд се береше докаде минеш по ньего. А иначе я мислим че ората тука не са бедни (не съм чул некои да а умрел отглади) ама управниците ни са многу абни и за тава сме на тава дереже ама но и ние сме си виновни до негде че ги тръпиме
Активен
жената Я  и приятели  

vutov

• Гостенин
« Reply #5 -: Март 14, 2009, 04:03:09 »
Начи най-пропадналия път у нашио край съм видел коги бе тръгнал за Комущица, тогива ми изпушти единио амортисьор на колата...колко съм пцувал само я знам...
А па най млого съм обичал като ми се обадат и ми каат - заран си на инсталация у на маке си пичката и каат неко село къде у живото си не съм го чул, дако е от нашио край е например - Долно Озирово...така го не бе чул никоги а уно Монтанска облас било...по пъто за Връшец и там си е макята ебало...
Ама те такова нещо като там доле не бе видвал никоги...  ???
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #6 -: Март 14, 2009, 04:34:13 »
Аха верно, и пъта за Комущица беше голема работа, покрай шосето имаше успореден път из нивите и тоа (чърниа) беше по-убав от асфалтовиа. Ама глейте бе, не мое само по пътищата да се съди дали сме богати или бедни (въпреки, че и това е показател некакъф), ама па кажете кое други ни е наред? Иначе сичко си имаме у нашиа край - и река, и равнина плодородна, и балкан има, и секво. Ама тука и безработица най-голема, и цените на имотите най-ниски, и заплатите като цело никви ги нема. Половината Резерват от добрио ли е фанал на некъде? И що така? Еба ли го, не ги разбирам теа работи. Треба да дойдат инвеститоре с пари и да земат да праат нещо, ама па тогава че усерат сичко с бетон и пушек. Ни така, ни онака, връ му го...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #7 -: Март 15, 2009, 03:10:20 »
Я съга се връна од Лом и мина през Кутловица,Враца и Своге.Оказа се че пръви у класациата е пъта къде излази из Лом на къде Маймун баир у самиа град /кв.Голенци-Умата/Там е било паваж по времето на Влъко Чръвенков,съга си а ебало майката.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #8 -: Март 16, 2009, 06:17:38 »
Абе малко ги пооправиа пътищата по нашиа край, ягле къде Белоградчик е като стъкло, па и от Монтана-нанатам е убов. Я полани, една вечер си оди за село и като улете у една дупка, ударих си главата у воланя, а жабката се отвори и дисковете се разфръчаа из колата. Петроханя незнам съга как е, по-напреде беше кошмарно. А има ли го още онова влакче с трите вагона от Брусарци до Видин, дето му викаа Петко Илиев? Мале, тава беа най-пропадналете вагонйе сигур у целото БДЖ.
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #9 -: Март 16, 2009, 07:48:12 »
я съм работил 15 годин у ж.п.-то и моа да ви кажем че та а 7-ма линиия каде и викат демек от Мездра за Видин особено в участъка Брусарци - Видин а наи пропаднала наи скапани вагони, наи пропаднала линия- влаковете едвам лазат и за празниците нема допълнителни влакове сал некои допотопен вагон и у влака става гъз връз глава а на големите началниците ич не им е зор за тиа работи се едно тука ората са трето качество па после що влаковете празни, па кои а шашов да пътува у таа мизериа
Активен
жената Я  и приятели  

nerezo

• Гостенин
« Reply #10 -: Март 16, 2009, 09:50:10 »
еи секи вика че сме пропаднале като свински крак у тиня ама я мисла че нема да е се така да ви каам
нема да испадам у размисли ама те тава е моито мнение че се опраиме. я сам студент и сега завръшвам и си се прибирам у резервато и сам му ебал макята.наздраве!!!!
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #11 -: Март 16, 2009, 10:27:14 »
дако - че пиаме заедно - и язе съм у Резервата - и сакам да ма копат до деда ми - и другио месец утвадам да копам лозьето ... със машина де ... нема а буам на ръце де ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #12 -: Март 16, 2009, 10:47:32 »
Самоток, смее не смее, ама и я сакам до моя да ме копат ;D оно неа убово така да се приказва за мреке, ама све некоги че дое и тава.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #13 -: Март 16, 2009, 10:59:11 »
Стаемо трима за копаньето...Оно само дано не искупат земята до тагава,че бой че стане.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #14 -: Март 16, 2009, 11:32:23 »
Читирма сме-ша са отрева тава лозе!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Страницата е създадена за 0.07 секунди с 23 запитвания.