Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Лична сфера, споделяне на информациа, социални мрежи....  (Прочетена 3108 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Те тука пущам една темица къде се спомена неколко пъти за неа. Кво мислите за събирането и показването на лични данни? Тука има поне неколко страни на въпроса:

- лични данни къде дръжавата ги събира- пашапорти и лични карти с отпечатъци, снимки и кой знаа още кво
- лични данни къде трети страни ги събират и по некой път покзават на други ора: примери- гугъл знаа сичко за назе - кво дириме (и твръди че го не показава на никой), пак гугъл показва улиците у StreetView и некой ден къщата на секи от назе моо да е там и да се види от секи
- лични данни къде секи от назе си ги показва доброволно- като се почне от илядите сайтове къде се регистрираме и стигнеме до фейсклефука къде показването е много лесно, стига да сакаш.

Е - убавиня или зло?
Активен

onufri

• Гостенин
Е - убавиня или зло?

е могу ясно: и двете!  ;D
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Понеже я съм човека къде секи ден борави с лични данни и носа отговорнос по закона за"Защита на личните данни"та мисла че моа кажа нещо:
1.Фирмите къде сабират(по една ели друга пречина Л.Д.) носат отговорнос по тоа закон....
2.Фейсклефука,практически збира Л.Д. и ги дава на ФБР,ЦРУ и т.н.(щото e-mail-ви е също Л.Д.)
3.наще служби не видат и 1/3 от тоа поток...
4.Разпраам ви служебнии работи и ша ма биат....
5.Да ви еба фейслефука-шлекат ма от достатъчно места,та да тръпа некъв клефук... ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Един познат отвада да кандидатства за работа, ентервюиращата с недоумение му са обажда на другиа ден че неа открила нищо за него у фейсклефука. Лъчо сичко а ясно, нема нужда ни обесневаш ..
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Я съм се чудил, у един оръжеен форум участвам, и там не дават да си напишеш телефоня. Е пъ що телефонниа ми номер да е толко таен? Я пита, викат - да се избегват злоупотреби. А я верно не мом да разберем - кво мое ми навреди некой, ако ми знаа номера? Още повече они нищо не заат за мене, глеат некъф номер на Бушмена, ама къф е тоа и с кво се занимава - нема откъде да знаат. Най-много да земе некой да ми звъни постоянно и да ме притеснява, ама закво? Верно се чудим, що телефонниа ми номер да бъде таен?

Мене от никви конспирации ме не а стра, даже си мислим да си сканирам личната карта и да е турнем у мрежата, пъ да видим кво че ми напраат? Може би що не съм патил, ама на такиви работи не вервам. Като гледам филми, къде хакери със лаптопите си потапят кораби, сменят светофари и пренасочват самолети - я се смеем. Те като Умирай трудно - 4 - не го вервам това, кво ще да е.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

onufri

• Гостенин
Един познат отвада да кандидатства за работа, ентервюиращата с недоумение му са обажда на другиа ден че неа открила нищо за него у фейсклефука.

таа дали а тъпа?  ???  ;D
и тава е било критерий за назначаване, ели?  :-\
я точно по обратната причина глеам а внимавам кво точно слагам за мене и къде у мрежата. да не би ако кандидаствам за работа да видат например, че съм основател на групата "Мръзи ма а глеам" ели нещо подобно.
Иначе има безброй случаи, де некой ламер пише у клефука нещо от сорта на "работата ми е супер шибана, шефа а гаден педерас..." и после отдолу шефа му пише "ти май си забравил, че ме добави тук. не се тревожи повече с таа шибана работа, от утре вече нема нужда да идваш"
Активен

onufri

• Гостенин
Мене от никви конспирации ме не а стра, даже си мислим да си сканирам личната карта и да е турнем у мрежата, пъ да видим кво че ми напраат? Може би що не съм патил, ама на такиви работи не вервам. Като гледам филми, къде хакери със лаптопите си потапят кораби, сменят светофари и пренасочват самолети - я се смеем. Те като Умирай трудно - 4 - не го вервам това, кво ще да е.

Буше, и я не вервам у конспирации, ма тиа неща ич не са фантастики. имаше наскоро ена интересна статиа у ено сериозно списание (ша подира линк) за кибер войната. още 80-те години викат, че е а имало голема експлозиа на газопровод у Сибир по таа линиа (руснаците биле краднале софтуер от неква кандаска фирма, ма хамериканците знаяли и го преправиле така, че да блокира клапани ли са, или там кво има по тиа тръби и да гръмнат), па сеги кво моа а са случи, не а истина...
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Абе оно нали има интернет-банкиранье? Що ти треба примерно да влазаш у мрежата на Пентагона и да намираш кодове за истрелванье на ракети из подводница? Кога моеш да си приведеш некви милионье у твойта си сметка и те така? Като си такъф хакер - земи да хакнеш банкомата пред блока... Ама май не е толко проста работа.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

onufri

• Гостенин
Абе оно нали има интернет-банкиранье?
има, ползвам го всекидневно  :)

[/quote] Що ти треба примерно да влазаш у мрежата на Пентагона и да намираш кодове за истрелванье на ракети из подводница? Кога моеш да си приведеш некви милионье у твойта си сметка и те така? [/quote]

що има шашави ора колко си сакаш.
ма тука не става дума за некви пъпчиви хакерчета, а за сериозни ора де са на работа при военните. има а такиви, които са занимават със защитата на важните системи, затава и не а имало толкова сериозни инциденти досеги. иначе руснаците вече нападнаха по тоа начин и Естониа и Грузиа...
ша подира статиата...
Активен

Тетка

• Гостенин
......... А я верно не мом да разберем - кво мое ми навреди некой, ако ми знаа номера?

Що примерно моа номер ми а ИТН-то у енергото и ако твоа а така, кат го публикуваш моа некой а ти плати сметката за тока. ;D
Активен

onufri

• Гостенин
те туке за който знаа английски:

първоначалната статиа
http://www.economist.com/node/16478792

и тука некви коментаре
http://www.economist.com/node/16481504?story_id=16481504&CFID=145387220&CFTOKEN=20738092
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Я съм се чудил, у един оръжеен форум участвам, и там не дават да си напишеш телефоня. Е пъ що телефонниа ми номер да е толко таен? Я пита, викат - да се избегват злоупотреби. А я верно не мом да разберем - кво мое ми навреди некой, ако ми знаа номера? Още повече они нищо не заат за мене, глеат некъф номер на Бушмена, ама къф е тоа и с кво се занимава - нема откъде да знаат. Най-много да земе некой да ми звъни постоянно и да ме притеснява, ама закво? Верно се чудим, що телефонниа ми номер да бъде таен?

само да подсетим че още има такова животно къд есе каа телифонен указател - у ньего пише Име, Адрес и талафон.
Лаас требва да има некакъв минимум здрав разум кога се говори за защита на "лични данни" - секи моа да обиколи улицата и да напише на един лис на кой нумер кой живеа.

Тиа злоупотреби къде тоа сайт ги е имал вероятно се отнасат до тва номера да се даде на ора къде ше почнат да ти звънат да ти продават нещо. Тва го урегулираа у некои држави със закон последните неколко месеца - без изрично разрешение никой нема право да ти звъни.

Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Един познат отвада да кандидатства за работа, ентервюиращата с недоумение му са обажда на другиа ден че неа открила нищо за него у фейсклефука. Лъчо сичко а ясно, нема нужда ни обесневаш ..

Я па мислим че тука има голема нужда от обясняване. Начи пръво, кой е казал че фесклефука дава данни на ФБР и на базата на кво?
Второ, кво са се фанали сички за тоа фесклефук - он не съдържа почти нищо, освен некакъв емаил. Датата на раждане е пожелание, нема адрес, нема нищо- сичко е дръж ме за гъзъ. Освен тоа клефук има много сериозни социални мрежи - linked in, Xing и още една камара. У тех има обикновено повече данни от клефука. Има и стотици хиляди сайтове къде съдържат много повече информациа. Примерно ebay има истинските данни на ората (фалшиви нема кък да свръшат работа) - имена, адреси, банкови сметки, и сичко къде купуват и продават.
Сакам да питам и они ли снасат на ФБР?
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Друго си е ФБР да има пръс насекъде  ;D
Като за лични данни стаа въпрос....не можах да погреба брата на деда ми при жена му, що от общината ма направиха луда да доказвам коя съм. На компютъра им сичко са види. Гробищата също е общинска фирма . И нема никаква връзка помежду них. Едните сакат белжка, че умрелата му е жена, па тия от общината ми я не дават, що не съм...еди ква си. Сичко е наред, ма нема как тия данни да циркулират между тех. И те така. Човека си бе платил гроба за вечни времена да е при жена си, па легна на друго место....
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
Друго си е ФБР да има пръс насекъде  ;D
Като за лични данни стаа въпрос....не можах да погреба брата на деда ми при жена му, що от общината ма направиха луда да доказвам коя съм. На компютъра им сичко са види. Гробищата също е общинска фирма . И нема никаква връзка помежду них. Едните сакат белжка, че умрелата му е жена, па тия от общината ми я не дават, що не съм...еди ква си. Сичко е наред, ма нема как тия данни да циркулират между тех. И те така. Човека си бе платил гроба за вечни времена да е при жена си, па легна на друго место....

Ндаа таа тема а подобна - ма по скоро се отнаса до документниа фетишизъм у Българиа. Документа а по важен от човека. Нема документ- нема човек  ;D
Активен

Страницата е създадена за 0.482 секунди с 22 запитвания.