Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Хоби и секви дарби.  (Прочетена 41327 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Хоби и секви дарби.
« -: Март 08, 2009, 08:00:02 »
Да понапишемо кой кво обича да праи у слободньото си време.Мое да се окаже че има интересни ора между назе.Да понаучимо нещо,а и общи интересе мое да се найдат.Секой си а башка луд,а тука е местото да се одпущиш без да се притесняваш че некой че те бъзика,даже мое да те зафалат,що смо се збрали све пустиняци.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Re:Хоби и секви дарби.
« Reply #1 -: Март 08, 2009, 08:29:19 »
Я като ми доскучее,фащам лис и химикалкя и пишем.Ма пишем куту зающен.По некогиш си изберем дума ели изречение и го киприм с рими до къде го ушяпам,а после драскам и фръгам.След години па се врачам и ако е още актуалньо па го редактирам.Отваждам еднаж на село и глеам у клозета турната тетрадка с мои работи,а у кофата къде се гори ритуално на среди двора,листове с куплете и говна.И я да видите колкоф ми а акъя,зимам една клечка,разтварам и преписвам.Баче ли има некво значение?Ма я си сакам секи ред, даже и тиа къде не ми аресват и що да ме питаш?...Оно нали а хоби, се те ручка из нутре и ако не сакаш да си прикааш сам си и да ти викат че си луд,требва да го излееш негде.После четем и си думам що сам бил щур.Те така праим я!А едно време га видее куто оръл и млаго четех,ма съга ме боли глава куто се таварим та поразредии четеньето и наблегна на яденьето,а оно зе да ми личи,ма дако!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

pep4o_berk

• Гостенин
« Reply #2 -: Март 08, 2009, 09:49:22 »
Евала баце...таа тема е млогу убава.Голем лаф моо да завъдиме тука.Я най-обичам да излеам некъде из природата.Да фанем некое куче и да излеам из гората или па да цъкна некоа рибица.Па да излеам негде из природата с приателе,да запалиме огин,да опечеме мръволете и да пинеме по некоа ладна бирица. ;D
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #3 -: Март 08, 2009, 10:05:01 »
я тава моито незнам дали е хоби или бизнес ама на мене ми е най кеф коги като са изморим да бръкам у кОшерете и седнем пуди дунята и запалим цигара и да глем моите буболечки кво фръчат и ручът и като си помислим че у един кОшар има 60-90 000 такива гадове (а я имам бая кОшара) и я съм ги нещо куту началник (дип че они незнаат таа работа и понекогьи си ма апат дако съм ги началник) малее кеф..
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #4 -: Март 08, 2009, 10:05:10 »
Па ти направо бръкна у раната.Я като миничак обикаях сичките башчиняци с едно манарче и си представях че сам Робинзон.А най- обичах да намерим некоа лесича дупка и да турнем у нутре юти чушки и треви,да запалим и да чекам на другиа изход да я фанем с мрежа.И куто наловиме у барата барашньяци/кротушки/ у слепо кошле ги печеме на въгланье,па ни се струва че смо на седмото небо.Съга одим за гъби кладници зимъска покрай барата,они растат у връбите и са млого месести и убови.Баш съга им е времето,ма таа годин не мом да идем че е криза и требва да се работи.
« Последно редактиранье: Март 08, 2009, 10:06:57 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #5 -: Март 08, 2009, 10:42:50 »
Аварам верно зачекна тема къде ша има могу да са приказва.Освен рибарлъка и на мене ми а любимо да фана горъта-де за гъби,де е така-за едната разсодка.Таа есен са качих у Балканя за гъби,набрах над триасе кила от те тиа

По-важното беше обаче че сам бил на връа и куто са смъкнах после у града-еми с други гърди дишах,след 5-6 километра през баирете и горите са чувствам направо куто новороден.Триста фитнесе за пет пари-куто го праиш тава упражнение барем 2 пати у месеца стааш чисто нов.
 Ааа,и с друго да са пофала-с тиа гъби турих пръвите буркане с консерви в живота си.Ем станаа мезе за рикия,майкооу...Ем ми беа по-сладки що смойте си ръце са напраени,ем и рикията с тех по-мазно влазаше...
 И те така...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #6 -: Март 08, 2009, 11:02:29 »
Я куту глеам тава а май рижика.Она е убова гъба.За такиви одимо у планината нади Кътина.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #7 -: Март 08, 2009, 11:06:51 »
Точно рижинка,тиа ги брах над Подгумер,ако сакаш таа есен,живот и здраве, заедно мое да одим!Могу го обичам тоа спорт,апа коги има и убави ора с мене-ептен...
Активен
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #8 -: Март 08, 2009, 11:13:07 »
Е оно па у тоа район.И нади Гниляне ги има.Требва да се пущиме.Ти да не живееш наблизо?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
« Reply #9 -: Март 08, 2009, 11:21:11 »
абе видим че сте гъбъре а ка ги едете тия гъби, она мота освен на чурбА не знаа на друго да ги праи куту ората, даите некоа убава рецепта може и у "гозбите на ......" да са ублажиме и ниье
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #10 -: Март 08, 2009, 11:33:46 »
Ей оно гъбите се едат секак.Ма мене ми а най-благо,ливадна печурка сас сол и озгоре на туча на фурнята.Тава а просто, ма е класика.Баш кага пущи водица и ти а сръбнеш с две пръстета...Иначе аресвам и панирана срънела.Имам цела кньига ка са приготва ма утре че пишем че е у другата соба съга.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
« Reply #11 -: Март 08, 2009, 11:41:31 »
добре че чекам и че са облизвам  ;D ;D ;D

п.п. на кои е наи добре да са дадаът гъбите наи напред за проба-кучето, мачката, тъщата... ??? ??? (питам сериозно по кво моа да са познаат тиа гъби къдене са мал)
Активен
жената Я  и приятели  

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #12 -: Март 08, 2009, 11:48:34 »
Авраме, баш кво викаш на туча е класиката на гъбите! Солчица и една идейка масълце. Я съм брал много печурки (полянски и торни). Полянските си има метод на разпознаване, ама торните са поди землята, тоест поди говната. Бръкаш с една пръчка и дириш гнйезно. Я ги познавам теа, рижиките и челядинките. Од челядинки става чорбица-чудо!
Активен

pep4o_berk

• Гостенин
« Reply #13 -: Март 08, 2009, 11:48:45 »
Па тиа отровните дека са,они куту ги откинеш и пъньо нги отдоле земе веднъга та посиньее.А иначе за различните породи си е различно ;D ;D ;DАма нали знааш,че сички гъби се едат ама некой само по еднъш ;D
Активен

Дръмон

• Пустиняк
« Reply #14 -: Март 08, 2009, 11:49:21 »
Я ти отговарам куто Аварам за рецептите-имам разни наръчници и книги-на български и руски,моа да ти ги прата през Скайпа например,ама я лично предпочитам да си знам 4-5 вида за кои сам сигурен и да действам.Експерименти могу са тиа работи неа убаво да си прай човек....
Щото иначе,тава моа са вика и екстремен спорт"гъбинг"-демек да едеш гъби без да ги познаваш... ;) ;D
Активен

Страницата е създадена за 0.058 секунди с 21 запитвания.