Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Хоби и секви дарби.  (Прочетена 41329 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pep4o_berk

• Гостенин
Re:Хоби и секви дарби.
« Reply #15 -: Март 08, 2009, 11:54:49 »
До:Avaram Нали викаш че береш кладници,па реко да ти покавем една рецепта дека изрових.Моа да не ти ареса,ама те,да помогнем манко ;D
Вегетарианска "шкембе" чорба
Гъба Кладница се нарязва на дребни парчета и се вари в подсолена вода.
Десетина минути преди да се свали от огъня се добавят: масло, мляко, червен пипер, черен пипер, разтворено във вода брашно за сгъстяване.
След това си знаете: чесън, оцет и лют пипер.
Количеството на подправките е според вкуса ви.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #16 -: Март 08, 2009, 11:58:58 »
Я така преду 5 годин набра печурки у Калабриа от една портокалова градина,па се усъмни нещо и като ги зготви на близо имаше двор с два добермана и им даде да пробат.След час почна и я да едем,а не се мина и 10 минути и единия умре.Я фръга по него камъне ,ма он се уцепенил се не дига,а мене ме пресече из нутре,та зе да си бръкам у устата да поврънем.И таман избюва све,се зададе един човек и таа палиа куто се фръли връз ньего и оживе.После ми идеше да уленем с един кривак и да го прибием,ма се премисли.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #17 -: Март 09, 2009, 12:05:23 »
 ;D ;D ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #18 -: Март 09, 2009, 12:10:31 »
Дето викат, една гъба съмнителна да има и е фръгаш. Я сърнели съм ял на риск. Види ми се сърнела, кинем и пръжим. Щурава глява. Почнаме темата за хобитата, та да ви кажем и я. Значи, обичам риболова, природата, маторете и дръворезбата (последното ми е ново увлечение). Фотографиа, писане на разказе тоже. Мноооого обичам природата, гори, реки, животни... Болно ми а, като видим, що некой фръга буклюци из природата, сече дръва, ели лови риба с бомби.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #19 -: Март 09, 2009, 12:17:00 »
Апа кладниците са убови що немат двойник.Дръвесна гъба отровна нема.Они са плътни куто месо и я ги едем с ориз.А челадинката е тънка гъба и е само за чорбица.И она нема двойник.Пачиа крак па я не го обичам що е жилав,а и има опасен двойник.Най-е убаво кво вика Дръмоня, само неколко вида да си береш ,после да нема-олеле.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #20 -: Март 09, 2009, 09:02:39 »
Абе ,а праи ли некой съга шипково вино и оно е млого убаво?Я знам един шашкънин од Бръзиа, они тамъка берат кво ли не по планината и комой сека годино има по неко да пририта од гъбки и се ора къде разбират.Кво по Дунава се дават курбан сека годин и се плувци.Он баща ми думаше че водата куто огладнее и си бъбра сама си:"Часа дойде,човека го нема!"Демек така си дири.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #21 -: Март 09, 2009, 11:13:48 »
Я съм пил малиново вино, ма шипково не. А знам, що полянска перучка, примерно като е откинеш и отдоле на чадърчето ресните требва да са една къса, една длъга да се редуват. А на отровните све са длъги и са бели, а теа кафенеят. Вече не рискувам с гъби, само челядинки берем. А, и пръндавиците са убови. Има ги неко път големи куто тиква. Пръндавицата май нема двойник и е плътно месо, идеално за пръженйе.
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #22 -: Март 09, 2009, 02:39:14 »
Па обрънате на пукница, деебем. Мене са ми интересни българските монети от 1881-ва до 1944-та, посъбрал съм доста. не сам нумузмат, ама се интересувам и ми аресват монетките. Ако друг некой се интересува, мое да обмениме, що много ми се повтарат, ама отсъга да каам, що особено редки или ценни неам. Ако некой има и рече да продава, мое нещо да се разбереме. Ако се плаши да го не минем (това си е природна черта у Резарвата), вадим каталога и колко пише тама - по толко му ги плащам. За сребърните че дойде къде лев на грам, не повече.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

masok

• Гостенин
« Reply #23 -: Март 09, 2009, 03:25:01 »
от баба ми знам за една гъба скрипец(така и викаше она)расте по дръвета стари.могу беше блага панирана,ма кат преедеш да видеш усиранье после.......... ;D
п.п.тва последното от лакомииика оти нее мое се сопрем кат почна ги ям....
Активен

Иво - Шулеца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 233
« Reply #24 -: Март 11, 2009, 12:13:23 »
Я обичам да се занимавам с риболов,музика,неко платка да налепим.Напоследъм по дръвото ме влече и че прайм една ЦПУ фреза да се занимавам
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #25 -: Март 11, 2009, 12:16:43 »
Я обичам да се занимавам с риболов,музика,неко платка да налепим.Напоследъм по дръвото ме влече и че прайм една ЦПУ фреза да се занимавам
я сал питам и те пак че питам ама кво а тава ЦПУ фреза (що я имам банциг, абрихт и една фреза къде праи разни нутуве??)
Активен
жената Я  и приятели  

Иво - Шулеца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 233
« Reply #26 -: Март 11, 2009, 01:10:28 »
Па фреза като фреза с 3 оси.X,Y,Z.Контролира се от компютъра.Прайш демек некакъв модел на тоа компютър и го пущаш тава и уно го прай същото.

Те малко http://www.vectric.com/WebSite/Vectric/vgallery/vcarve_wood/vcarve_wood.htm
Активен

FreeShop

• Гостенин
« Reply #27 -: Март 11, 2009, 11:00:59 »
Е оно па у тоа район.И нади Гниляне ги има.Требва да се пущиме.Ти да не живееш наблизо?

Я гл'ей.Па оно че се зберемо случайно по неко гору.Обикалял съм го много района и гниляне и кътина и даже локорско, бухово ,та ча до желява.Ако се видиме  :)окнете едно „здрасти“...Излишно е да говорим щом'и е любимото у свободното време - да бръмчим кико изоглавен,обиколих българия ей!И една четвърт европа ,ма съга си почивам малко от чужбино.Забоварам све като съм на път и лошото и менека си забоварам ,толко е благо...Е и други работи обичам да се завутуем ка съм свободен.Млого волим  ;Dда се завутуем....................................................................
« Последно редактиранье: Март 11, 2009, 11:04:20 от FreeShop »
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #28 -: Април 02, 2009, 04:03:07 »
ей, я могу обичам да цепа дръва! не ми а тава основното хоби, ма си обичам. и сека годин казвам на нашите да ми остават дръва язе да цепа куту са връна, ма тиа се гледат де немам никаква работа и само да ма угояват куту съм на село. не мое да излееш на главъ с ора на възрас...

па иначе да ви каа, че тиа къде обичате да обикаляте из природата сичките сте убави ора, връъ му гу! и язе обичам, ма не ода :-( ма съм са зарекъл, че ша ода!

гъби могу обичам да ям, ма само еднъж съм одил да бера и затънах в едни лайна, та ми остана едната гуменка там. па и могу ма а страх. я да ви питам, в България има ли смъртоносни гъби? щото ако ша а само а ма фане дрисък, не ма а толкува стра...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #29 -: Април 02, 2009, 10:11:50 »
Не бой се има бъш куту за тебе!Од тиа къде се едат по един път у живота.Нема дрисък да те мъчи,нема светена вода.Напрао се възнасаш и си у друго измерение.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.173 секунди с 22 запитвания.