Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Димитър Хубенов - Бари  (Прочетена 12563 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Re:Димитър Хубенов - Бари
« Reply #15 -: Ноември 02, 2010, 12:47:31 »
А и така некак си да са прай сметката без кръчмар ...дали Бари ще се съгласиси да иде у дом, що тама че му земат почти целата пенсиа и мого възрастни хора отказват постъпването у такъв дом що треба са съобразява със некви правила ... иначе го знам и хемус-М завода и фургона го знаа, минувал сам тама стотици пъти - иначе съгласен че тва е правилното решение за възрастни ора самотни
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #16 -: Ноември 02, 2010, 01:37:43 »
Тава естествено а пръвиа въпрос къде след ньего идат сички останали.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

apostolicia

• Гостенин
« Reply #17 -: Ноември 02, 2010, 02:12:56 »
И на мене първом тоа въпрос ми възникна некакво. И като знам такива ора кви са горди и не обичат да са зависими... ама па от друга стръна си викам - у положение ли а тоа човек да се греже сам за ньего си. А у Ашиклар знам, че зимат 40% от пенсията, независимо колко а голема она. И там верно а убаво като база. Има денонощен лекарски надзор, природа, спокойствие, рана, жежко. И до две чесеци у годината мое да си отпуска. Що не мое да се водиш некъде,  па тебе да те нема, а само да зафаташ место, къде за тава место чекат толко си ора. Вапросо а млого комплициран бих казала. И пръво требва да се приказва с човеко, дали он сака да му бъде помогнато. Що знаате кво казва Остап Бендер - Спасението на давещите се а дело на самите давещи се!
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #18 -: Ноември 02, 2010, 04:13:42 »
Дали па не трбва пръво некои от назе да се дигнеме и да идеме при тоа човек и поговориме с ньего,да разбереме ньеговата гледна точка и ньеговите виждания,без да настояваме да приеме помош и ако стигнеме до нещо по-ясно тогава да прайме нещо конкретно.Я един бих отишъл-ако има неко друг,да каже
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Чвора

• Пустиняк
« Reply #19 -: Ноември 02, 2010, 05:07:00 »
Черногледеца дава правилен подход.Ако Бесния го познава-неа лоше да се свръже с ньего и да изясни въпросо.За останалото-койс кво може .
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #20 -: Ноември 02, 2010, 06:55:53 »
Да, така е редно. Бари изглежда да си е с акъла , сложно става , ако има деменция....С държавните домове е тежичка работата, но не е невъзможна. Имам опит с частен дом, но там цифрите са сериозни...
Мога да проверя как стоят нещата в
ДОМ ЗА ВЕТЕРАНИТЕ НА КУЛТУРАТА И ИЗКУСТВАТА, близо ми е сравнително.
телефон: 02 8221751
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

masok

• Гостенин
« Reply #21 -: Ноември 02, 2010, 06:59:28 »
тва добре унучке,ма на човечеца мое да му се немръда от СЗ.........баце митко най добре го каза.......бесния мое и да го познава да иде и да разпита човечеца от кво има нужда .пък после ша са мисли как да му помогнем.сички знаем че тва го можем. ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #22 -: Ноември 02, 2010, 07:04:04 »
Мисла,че тва де вика Гениния е най-правилниа подход.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #23 -: Ноември 02, 2010, 07:14:41 »
Цитат
Да, така е редно
Съгласна съм. Нека се срещнат. И аз бих могла да дойда, ако някой тръгне с кола от София. Тайно се надявам да няма деменция....че ако има- трудно ще се съгласи да се помръдне, трябва да се подготви човека....бе от опит го казвам, зор видох голем с брата на деда ми... А за този дом не ми пречи да провера как стоят нещата, но ще зачакам.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #24 -: Ноември 02, 2010, 07:28:40 »
Начи я би обобщил нещата така
1.Бесния ,ели баце Митко-ма по-добре Бесния-щото го познава-ели поне я разбрах така-присказва с ньего.
2.Унучката проверява за тоо дом къде казва-за секи случай-документация,срокове,пари-необходими за настаняване
3.След тиа двете стъпки-действие от форумна страна-според резултатите от срещата.
Айде-дай Боже да иаме възможността да напраиме едно добро за тоа човек!
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #25 -: Ноември 02, 2010, 07:33:59 »
Начи я би обобщил нещата така
1.Бесния ,ели баце Митко-ма по-добре Бесния-щото го познава-ели поне я разбрах така-присказва с ньего.
2.Унучката проверява за тоо дом къде казва-за секи случай-документация,срокове,пари-необходими за настаняване
3.След тиа двете стъпки-действие от форумна страна-според резултатите от срещата.
Айде-дай Боже да иаме възможността да напраиме едно добро за тоа човек!

!още нещо би добавил тоя дом над Берковица де апостолица спомена ич нее без значение....обърнете внимание приятели ;)!!!
Активен

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #26 -: Ноември 02, 2010, 10:24:48 »
теле ма и мене прибрах са преду половин час ... изчетох вмимателно всичко кво сте написали... пръво да кажа , непознавам човека лично , имал съм допир с произведенията му и съм учил в училището дето е бил и той... велик човек самобитен творец с огромна практика почерпена в последвалото му развитие  в пребиваването му в други държави и така... в една от статиите дето снощи прочетох , пишеше ,че частeн прeдприемач любител към искуството на СЗ майстори скулптори и художници е ходил при него за да го накара да си направи автопортрет , което ми наведе  мисълта към две неща , първо защо му е занесъл акварелите и консумативите в фургона ??? и защо не е  предприел настаняването му някъде , и дали не го е направил и той е отказал ??? цялата история около този човек е само показнос на състоянието в което е , и никой не намекна с нещо, че той примерно има или няма нужда от настаняване някаде !!! друго , всички негови роднини са мъртви , той е ерген  очаквайки най- големия си творчески проект " смъртта " от тук натам остава да  го посетим ако имате желание , и да разберем истината ...  как да помогнем незнам , несъм участвал в тези неща  ... друго което знам със сигорност  е ,че в теа домове сие ебало мамата в смисъл от гледна точка на финансовото състояние на човека , примерно тука в Липница Община Мизия има дом супер лукс , в който наскоро раскрихме ,че може да те настанят ако пенсията ти е над 250 ,300 лв  >:( тоя човечец зима 130....казвайте кво да прайм и я ше ода ма да дойде един от вазе с мене дет е по в час с тиа неща , превоза а от мене
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #27 -: Ноември 02, 2010, 10:27:50 »
тава а вече нещо поконкретно-ако са навие неко човек-е примерно баце Черногледеца каза ,че би отишел-приказвайте с ньего,па ша мислиме-300 лева пенсия-ебаа го колко ора моо бъдат тамка у тоа дом? ???
Активен

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #28 -: Ноември 02, 2010, 10:40:28 »
тава а вече нещо поконкретно-ако са навие неко човек-е примерно баце Черногледеца каза ,че би отишел-приказвайте с ньего,па ша мислиме-300 лева пенсия-ебаа го колко ора моо бъдат тамка у тоа дом? ???
ЕЕЕ  Чворее квоа ти кажа , да не остареваме... докторчо Виолинчо го а измислил тава правило у домъ в Липница  оставихме нещата да ги ръчкат от социалните ... ма оно и на тех им е през пу...е , абе незнам ... заран ше звъна на Черногледеца да са разберем ....
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #29 -: Ноември 02, 2010, 10:44:14 »
такива ора кат тоя човечец ,лесно доверието им са не печели!и друго си мисла че според живота кой то той е живял до сега и свободата(спрямо неговото си мислене)едва ли ша се навие на нещо..... ::)ма де давид кво ша стане...
Активен

Страницата е създадена за 0.162 секунди с 22 запитвания.