Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Димитър Хубенов - Бари  (Прочетена 12564 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

besniamiziq

• Гостенин
Re:Димитър Хубенов - Бари
« Reply #30 -: Ноември 13, 2010, 08:12:38 »
ето и отговора за онези които казаха ,че ще помогнат !!! днес , след като чаках някой да дойде с мен реших да тръгна сам.... открих човека сам притихнал на една пейка с подарен весник в ръце и една ракийка до себе си.... също подарена   .... немога да повярвам ,че толкова години този човек живее в някъкъв паралелен свят невидим за хората ... подритван ,лъган ,краден  ... толкова ли е много.... по неговите думи иска вода , ток и близко място да си взима хляб и ракийка .... ще ви дам линк към клипа който качих... там ще чуете кмета на мездра как му е "помогнал" ... тешко ми е да продължавам да пиша ...  искам да кажа на онези от вас които казаха ,че могат да помогнат да вземат някакво решение... аз не разбирам от тези неща .... предната зима са му измръзнали краката и се е наложило да му отрежат пръсти... сега един човечец му взел дърва , нарязал ги и ги нацепил... открадна ли са ги вече почти всичките... 
      това е домът му , който сам не е избирал тъйкато е живял в общежитие на завод Кинов , но след като е закупен от гърци е съборено и са му дали този фургон... в фургона са се самонастанили некви ,незнам какви , турчин и циганин ли... сигорно ще се наложи да отида още веднъж зада ги иселя от там... обикалян е от секви печелбари , зада проверят дали има картини ... той самият не осъзнава (толкова е наивен) ,че го разпитват само и само да изкарат след години някакви пари....нарисувал е тайната вечеря с темперни бои ,   ърху стената на фургона , която е толко почерняла ... но и по бяла от много човешки души... повече не ми се пише ... после пак .. и без това ми отне повече от час да напиша това...
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #31 -: Ноември 13, 2010, 10:07:55 »
Бесния, как смяташ - човекът ще се съгласи ли да му помогнем за дом? Това ще се опитам да направя, имам известни познанства, но той трябва да е съгласен. Никога няма да забравя оная новела на Виктор Пасков, та затова не съм сигурна, че помощта ще е желана. Но ти си говорил с него, как оценяваш дали ще поиска?
Активен

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #32 -: Ноември 13, 2010, 10:42:54 »
Бесния, как смяташ - човекът ще се съгласи ли да му помогнем за дом? Това ще се опитам да направя, имам известни познанства, но той трябва да е съгласен. Никога няма да забравя оная новела на Виктор Пасков, та затова не съм сигурна, че помощта ще е желана. Но ти си говорил с него, как оценяваш дали ще поиска?
  първо да се извиня... за това ако прозвуча малко рязък ... но от днешния ден съм срашно афектиран от всичко.... та първо гледа ли клипа и ако да  нечувате ли какво казва ,нали затова съм го качил тук... имам още много неща  снимани,  но не е нужно в него е цялата същност на идеята ... или на всеки му е по лесно да коментира " мъжъ и жената интимно " ели как котката му ака и врабците му пеат... или къ нагъва рикиа... последното което ще напиша е ,че  цялата история реших да я побликувам тук тъй като си мисля ,че тук има много повече разумни хора от колкото примерно аз познавам... аз дори не си позволих това да бъде публикувано и обсъждано в собственния ни сайт в Мизия , тъйкато този град не заслужава да бъде съпричастен със съдбата на един достатъчно достоен човешки живот.. в тоя град има скотове и жалки подобия на хора... неме разочаровай те..
« Последно редактиранье: Ноември 13, 2010, 10:45:05 от besniamiziq »
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #33 -: Ноември 13, 2010, 10:48:58 »
Днеска приказвах с Ломняка по тоя повод, той ще си ходи скоро до село и ще пита как стоят нещата с дома в Дреновец.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #34 -: Ноември 13, 2010, 10:51:39 »
Доколко я разбрах-човека нема нищо против ,ма сака да има извесна свобода-т.е.-да моо да иде да си купи нещо,да неа като затворник...мисла,че а редно да съ напри нещо да го настаниме у дом за възрастни.Иначе-ясно кмета а типичен чиновник,а тва че съ му откраднали дръвата-нормално за териториата... :(
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #35 -: Ноември 13, 2010, 10:57:56 »
занесох му цигари исках да му занеса и ракия но незнаех дали пие.. та му купих две малки пещерски... обещах му ,че ще се върна ... той каза ,че ще ме чака... ще го направя макар и зада му занеса цигари и малко компания

Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #36 -: Ноември 13, 2010, 11:25:19 »
Извинявам се, просто не можах да отворя линка, както и да е - най-лесно е да се изпокараме за дреболии, но от това никой няма да спечели. В крайна сметка целта е не да се харесаме, а да помогнем на човека. В понеделник ще проверя как стоят нещата в дома до Ашиклар.
Активен

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #37 -: Ноември 13, 2010, 11:37:26 »
Извинявам се, просто не можах да отворя линка, както и да е - най-лесно е да се изпокараме за дреболии, но от това никой няма да спечели. В крайна сметка целта е не да се харесаме, а да помогнем на човека. В понеделник ще проверя как стоят нещата в дома до Ашиклар.
  аз затова предварително се извних... далеч съм от мисълта да се карам с някой ... най малкото с хора тук... по скоро ше истръкам темата от колкото да не съм приятел с приятелите си... въпроса е да не излиза ,че повечето неща ги правим за едната фукня и популярност и когато момента дойде да си ръчкаме у носовете и да следим кой ква дивотиа ше качи ели напише...  днес не съм имал търпение да се прибера и да споделя с вазе ... и изведнъж като гледам ,че хората дет трябваше да кажат тешката дума пасуват ме изнерви...  я повече от това немоа да напраа ... незнам къ са прай другото... ак онекой ми покаже ше го напраа ... моеше дръва да му купа и днеска ма за кво он нема каде да ги сложи... дрей  и да му дадем ше ги изцапа и край ... пари  , пак нестава най - много да г о прибиат заради тех...  ако не я ше ода коги моам и те така те ... убавото на животаа че е кратък и му се види краа ... некой път си викам , малии добре че не живеаме по 200 години....
« Последно редактиранье: Ноември 13, 2010, 11:41:38 от besniamiziq »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #38 -: Ноември 14, 2010, 01:52:42 »
Доколко я разбрах-човека нема нищо против ,ма сака да има извесна свобода-т.е.-да моо да иде да си купи нещо,да неа като затворник...мисла,че а редно да съ напри нещо да го настаниме у дом за възрастни.Иначе-ясно кмета а типичен чиновник,а тва че съ му откраднали дръвата-нормално за териториата... :(

Това е сайт на Дом за възрастни с физически увреждания в с.Орсоя ( близо до Лом). Ето какви са изискванията: http://www.domzavazrastni.hit.bg/contacts.html
Вероятно има и други такива домове... Човека може би е с инвалидна пенсия, ако изобщо получава пенсия ???
Като гледах Бари ми се струва, че сам трудно ще се справя, а след известно време ще го закъса съвсем, ако няма кой да му помага.  Ще изчетете какви са документи, какво е чудо....това е във всички държавни домове. Без битки със системата и бюрокрацията няма да се мине... >:( В частните домове е лесно, но става въпрос за около 600лв. месечно. Това е сравнително прилична цена. Знам такъв дом, с добри условия,но не е реалистично да го мислим.

Има и още един вариант: личен асистент (ако се прецени, че може да живее сам). Може пък да се намери някоя необитаема и подходяща къщурка.  ???Мога да дам подробности как може да се кандидатства за личен асистент, имам приятелка инвалид, която ползва тази услуга. Не съм убедена дали това е подходящ вариант за него... Много добре трябва да се преценят възможностите му и здравословното състояние.
« Последно редактиранье: Ноември 14, 2010, 02:02:54 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #39 -: Ноември 14, 2010, 09:40:37 »
Хмм,тва с личния асистент е добра идея.Дали обаче е приложима,като съ има предвид,че ше е нужно жилище.Ма като вариант остава.Иначе-да мислиме за дом за възрастни.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #40 -: Ноември 14, 2010, 11:43:46 »
Я днеска мисли по въпроса и ми дойде наум следното: Процедурите по настаняването връват мудно. Не може ли да намериме на човека квартира за зимата у Мездра, или у околните села? Да сбереме пари за наем на свесна квартира, у която да изкара зимата? Не да е у тоа фургон и циганьете да му краднат дръвата, да нема ток и да мръзне. Ако се организираме, може да го направиме това. Изисква се постоянство, да му плащаме наема, докато уредиме въпроса за дом. Какво мислите?
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #41 -: Ноември 15, 2010, 12:04:17 »
Разумна идеа.Въпросо а-къде,колко и за колко време?
Активен

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #42 -: Ноември 15, 2010, 02:30:35 »
баси колко гадно ми стана като прочетох... :(

все пак мислих, мислих дали да са обаждам, оти може да прозвучим идиотски, ама по-добре от нищо

- от известно време ми се върти една идея у главата проста.

начи по тиа скапани новини вчера ли, оня ден ли даваа как селата се обезлюдяват, как ората бегат у големите градове и заебават и къщи и земи и сичко. та немоа ли да се изнамери некой такъв де е забегнал у големия град и да си предостави къщата за обитаване на човека ?

мислим като сериозен плюс тава, че ше има кой да му наглежда имота и да се грижи за него. т.е. ще бъде постоянно обитаван, а нема да бъде оставен на произвола на съдбата. така и двете страни печелат - тоя де е забегнал - некой да му наглежда имота, а човека - покрив над главата, и евентуална земя, която да обработва с най-прости култури, от които да изкарва прехраната си.
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #43 -: Ноември 15, 2010, 12:30:18 »
Тоя човек самси немое да са оправа - видно от филма и фотките. Незнам за дом в които че му дават рекия и цигари - дома у орсоя е на 6км от орсоя и на 10 от лом и тама общо взето са кат затворници, оня ден минавах тама та го видех с очите си.
Тоа фургон са му го дале гръците от хемус-м, да ги сгръчи удве, боклуци и нестрасе са тиа гръци- ниелат и у чирвата - неможеше ли да му пущат един кабел да не седи у тевницата. Кво мое направи тоа сам човек у тоа фургон  ??? самонастаниле са най последните клошаре и смрадове дека са у мездра извесни при ньего, що он немое да им каже нищо. И къща да му дадем, па че додат циганоре и боклучаре при ньего.
Не предлагам нищо, що ми мого добре ясно кво треба са направи но с квото мога бих помогнал.
Активен

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #44 -: Ноември 15, 2010, 02:49:57 »
не мисля, че некой би се настанил в предоставеното за обитаване жилище.

не знам, само го предложих като идея.

Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Страницата е създадена за 0.964 секунди с 23 запитвания.