Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За овците  (Прочетена 5604 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Re:За овците
« Reply #30 -: Април 13, 2009, 12:43:48 »
Мене ме шибна у кръста кво си одим покрай офците.Баче ток ме удари и я падна наземи.После пробам да се испраим,а он се излата па да ме свали.Стареца фръли с кривака и го умери од 10-15 метра.После го почна и бой до къде му претроши гръбняка. Накраа дойде един комшиа и го закла.А мене ми посиньеа гъзарете и оди куту плофка цела седмица до къде се опраи.Тагава бе на 10-12 годин.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #31 -: Април 13, 2009, 12:52:54 »
Мене ме шибна у кръста кво си одим покрай офците.Баче ток ме удари и я падна наземи.После пробам да се испраим,а он се излата па да ме свали.Стареца фръли с кривака и го умери од 10-15 метра.После го почна и бой до къде му претроши гръбняка. Накраа дойде един комшиа и го закла.А мене ми посиньеа гъзарете и оди куту плофка цела седмица до къде се опраи.Тагава бе на 10-12 годин.

многу пъти са а залатал да ма удари овен и све съм успевал да са увардим от фатален удар (бием го с тоягата у главата  докъде се не откаже и се го глеам под око къде са намира и кво са кани да прай), ама съга видо що с таа гад шега не бива .. :o :o :o
Активен
жената Я  и приятели  

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #32 -: Април 13, 2009, 09:35:47 »
Некоги деда ми имаше едно младо овне,я си го бех кръстил Белушко,що беше от тиа ,с белите глАви-флайшов...Та я си играах с него,ма го лошо научих да са засили къде вратника и я с юмрук-тряаас-между рогата!А на тава овне куто му кеф,току рипа да са биеме и да са кюскаме-то с глава,я с юмрук.Да,ама един ден стареца влезнал с една кофа вОда да им налее,нагъзурчил са да окачи кофата на куката и таа палиа куто са засилила изотзаде,юсне стареца в гъзарете- и той поочи!Чух рев откъде кошарата,забегах натама,гледам стареца са гъзнисва да стане,псува(нема да ви каам колку живописно псуваше,беше направо поет... ;D) и са кани:"Я ша ти майкята еба,палио смрадлива,на чорбъ шъ та ям...!"
И верно,изкара тоа Белушко още малко,дедо викаше"Наесен шъ го едем,майкя му дееба и пустиняк!" Рече и-отсече!
 П.П. Ча са сетих сеги за овнешко със зейе-маййкооууу,нема по-убава манджа есенно време...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #33 -: Април 13, 2009, 09:42:01 »
И мене меа било овне като миничък, та наколенчих у курешките на двора. Ама най-страшно е биволица да те натисне до дувар, що че ти изпотроши ребрата. А я съм ви казвал за едно шашаво шиле, дето беше скачало у герана.
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #34 -: Април 13, 2009, 12:52:56 »
чул съм че биволица куту са разгони моа да мине през девет села та у десетото докъде си намери бивол и нема сила къде да а спре - не признава нищо  ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #35 -: Април 13, 2009, 11:08:57 »
Макеми ми а разправала,че они на времето у ньойното село-Гушанци/сеги Замфирово/,са гледали много биволе.Деда ми а гледал 2 биволици и винаги са имале по некое турме.Она викаше,че като миника ги е пасла.Каа,че коги те познава биволо още от миничък нема нищо страшно.Ма каа и ,че е видвала къ бивол коги са е разбеснел надбегва конь у галоп.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #36 -: Април 14, 2009, 08:20:44 »
Оно тава е куто танк, нищо не мое го запре. Я знам, що са опасни биволиците, кога имат торменце и като се връщат от паша и брецат да го дират.
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #37 -: Април 14, 2009, 12:12:32 »
Обаче а интересно че биволете не закачат стопанина си-некоги имаше един дедо Вълко Стойнака,беше на моа деда братовчед,земе да запладни биволете у една кална локва в долъ,па куто ги изкара от калта ми вика"Сакаш ли да яздиш биволица-я куто и кажа да седи,ша седи мирна!!!" и я веднъж са престраших-не мръдна,ем че имаше турме!Верно,че то беше по-големо вече,ама се пак...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #38 -: Април 22, 2009, 10:21:54 »

Тава а музиката на дедите ни.Моа деда ровеше куто слушаше таа песен.Тешко му беше че ги нема офците.Съга вече ги нема и ората.Освен да си поровемо и ниа манко.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #39 -: Април 22, 2009, 10:37:13 »
Нема баче по-голема от думата на народо.Нема по голема истина от таа къде народо а истрадал сам....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #40 -: Април 22, 2009, 11:00:34 »
Моя пре-деда са е поболел, коги са го накарале да си даде стоката у ТКЗС-то. Работил е послем у силажната бригада, само да зима повече пари и не е давал на пре-баба ми да работи за куманисте. И така си ойде стареца, получи инфаркт и умре. А беше млого добър човек.
Активен

ПЕРГИШИН

• Гостенин
« Reply #41 -: Април 22, 2009, 11:05:14 »
Оно сички ора така са страдале , сал тиа деги е мръзело са са радвале
Активен

nerezo

• Гостенин
« Reply #42 -: Април 22, 2009, 11:14:28 »
е оно е напраено от мръзеливци па за мръзеливци ти къ мислиш оноако беше от работяги немаше да е такъв строя.такаче се замисли кви са били като и сега са едни и същи.
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #43 -: Април 22, 2009, 11:25:45 »
Епа баба ми викаше, що на най-мръзливите са дали од наща плодородна земля. Най-мръзливите и глюповите са получиле образование, а на нйея не са и дали да учи, та е останала със средно образование.
Активен

ПЕРГИШИН

• Гостенин
« Reply #44 -: Април 22, 2009, 11:37:46 »
Епа оно и до 89г. си беше така,ако макити и бащати неса команисти немоо да следваш
Активен

Страницата е създадена за 0.139 секунди с 21 запитвания.