Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: СЗ Гозби за стари ергене ели млади пресноебци - бързо лесно фкусно и икономично  (Прочетена 21570 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
 Е ви тука и един бръз десертец, оти гледам че рецепки за манджици са посъбраа. Продуктете са следните:
   1. Чаени бисквиди - 3 пакетчета, ако може да има и кафеви.
   2. Маргарин - 0.5 кг.
   3. Пудра захар - 0.5 кг.
   4. Орехи - ядките на десетина орехи са натрошават на дребно.
  Остава са маргарина на стайна температура да са отпущи, после у един съд са разбръкват маргарина и пудрата захар, докъде са хомогенизират. После са зимат бисквидите и са мажат обилно със сместа и са слепват една за друга на саламче. Ако има разноцветни са редуват да стане по-шаренко. После са замазват и отвънка със сместа отсекъде. Накраа тоа салам са овръгалва в натрошените орехи и са завива у найлонка. Требва да поостане още некой час на стайна температура, та да мое маргаринчето да напие у бисквидите. После са слага у ладилника да са стегне убаво. Коги ти са доеде отвиваш найлонеца и си режеш на парченца под ъгъл от 30-40 градуса. Ако сакаш за подобряване на вкуса може да са добави у маргарина ванилийка, какао на прах или кво са сетите. Става бръже и е много благо!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Офф Валери сичко разбра сал ъгъло немом да уцелим и че ме е яд после, и грес т.е. маргарин недолюбваме мого

Една гозба за мръзлив ерген - зима една филиа маже ги с мас, поръсва с цръвен пипер и готово  ;D ;D ;D

Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Я съм го правила тоо салам, ама с масло. Голема расипия и не ми ареса ич. Така и не ми омекнаа биксфидите.
Толко много масло по-добре да го разтопиш у едно кастронче и да топиш у него топъл лебец и послем у червен пипер. Те тава е питателна ранъ.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
Претставам на ващо внимание една тортица с месце  ;D

те в картинки
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
МАЛУУУУУУУУ е те тава би ял от него до умиране ;D
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Еее,еее,Къне,Самотока че се сбръка вече-он сакаше нещо семпло и убаво,а ти предлагаш нещо врло убаво,ама па догде стане,че се улигави та маани се ;D
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
Мите, таа сеНпла рецептица ми дава некви поводе за размисал - ще ли я да мое си нагода подобна тортица, ма с различни видове месце блатовете, а м/у них крастувички, ютеничка едно друго - па ка бъде  ;D
Активен

jaio

• Гостенин
азе си а преставям така:
пръви блат от свински пръжоли  после отгоре  кисели краставици нарезани надлъго  обескостени маслини дребни  и кашкавал наренден  за спойка     после фтори блат от телешко бонфиле    вроз него ситно нарезан бекони луканка с листове топено сирене тип чедър за спойка    треди блат от полешко филе и по него наредени варени ечанца нарезани на колелца(аа чеки че забрави       ф плунката между блатовете моа да съ тура и некаф сос та да а по-сочно)и тава цялото така наредено съ облепва от сякаде с каймъ и съ ръга да съ пече
украсата от горе ше а на според случая  ели кой ка му аресва
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
ндаа ранително и просто ;D ;D ;D за добавка къде тортата-Гъмза/ели Бел отел-за любителите на оръжиа за масово поразяване ;)/ quatum satis ,т.е. колкото моо да понесе-консумиращиа ;D ;D ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
т.е. до отрезванье  ;D ;D ;D

Абе некои знаа ли рецепта за коледна пуйкя по СЗ ?
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
малууууу, Джайч, еба му еденето, ама ще са опитам да го направа и да пуща тука
Активен
не я като да немам, ма би шкял

masok

• Гостенин
т.е. до отрезванье  ;D ;D ;D

Абе некои знаа ли рецепта за коледна пуйкя по СЗ ?

импровизирай ,мисла че ша я по добре........... ;)или я напълни с ориз лук и гъби..... ;)
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Таа торта е един път!
Подсети ма за един овчарски пай, дека не съм правила сума време.
Праи са картофено пюренце и са разстила у тавичка, отгоре са тура запръжена каймица, отгоре са редат варени ейчица на колелца, кисали краставички, варени морковчета, послем па картофено пюре. Най-отгоре са настъргва кашкавалец и са запича.
Понеже сички продукте са готови, става ного бърже. И е много убаво.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
кой паметен човек че земе а са занимава с пуйки - при назе има коледни прасета що връви с вино
 па като сте казале вино - са сети че посветих таа седмица на диренето на идеалното мезенце за вино

и тое е - печен на въглене домашень суджук , и задушени свински бъбречета на ситно нарезани и задушени
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
яла че си умял да готвиш, жено мускурива, ако тава ми уготвиш ще та зимам и ич нема си ергенин вече
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Страницата е създадена за 0.147 секунди с 21 запитвания.