Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: СЗ Гозби за стари ергене ели млади пресноебци - бързо лесно фкусно и икономично  (Прочетена 21551 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Другото му име на закума, май е олеандър!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Владимир

• Гостенин
Или, кък още му викат у село - леандро  :).
Активен

apostolicia

• Гостенин
Тава а лиандро, бе, къф фикус?!
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
леандра - по Кула - Перлата на СЗ
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура

Баш олеандър е. Те и слимка
Тва лето у Гърция едва са нагледах на олеандри  :) голема красота.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Я един път така у младежките си години (още тогава проявях интерес към кулинарното изкуство) реших да праа неква доматена супа с жълтъци. У рецептата пишеше 6 желтъка. Начи я доле у кухнята връта гъзере, стриктно спазвам рецептата, баща ми беше на втория етаж у хола, гледаше тв човека. И почнах я да пръжа чесън, къкто си пишеше у книгата, след тава добавих доматите. По едно време иде баща ми и вика - я ми замириса на повръщано и дойдох да вида кво става. Ми - викам - я праа доматена супа с желтъци. Добре, че ма фана на време, та не можах да съсипа яйцата  :smeeeh:.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

onufri

• Гостенин
Те ква лесна манджа открих у фризерите в Алди (верига евтини магазини, като Лидл). Дъгова пъстърва. Досеги не съм зимвал, що си мислех, че ша осмръдъ светъ да го печъ тава у фурната, ма немаше такиви проблеми.

Само ги оставяш да са размрази (я ги дръжах от снощи до днес на обед в хладилника), измиваш, намазваш тавичката (тя са продава заедно с рибата) с малко масло, пръскаш малко подправки (те също са в пакета) и фръгаш у фурнята за 20 мин. Я турих и малко лимонче, други подобрениа не съм правил. Не е като дива пъстърва, и не е като на скара, ма па стана вкусно. Те ги е:

Наклъцах набръже ена малка салатка, зеленаш с полвин краставица. Краставицата е био, внос от България.

Получи са прилично ядене, вече мога да кана и гости на таа манджа, само требва да зема малко повече неща за салата. Бело вино имам  ;D
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
и две фелийки чрън плънозърнест лебец на яденье..добре а!Браво!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
и две фелийки чрън плънозърнест лебец на яденье..добре а!Браво!

е по принцип требва без леб, ма салатата ми беше малко, пък и на обед да едеш леб не е толко зле колко вечер  :)
не че после не ядох и сладолед като одих да пия кафе на Майн  ;D
« Последно редактиранье: Май 01, 2012, 08:05:47 от Онуфри »
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Последно редактиранье: Май 01, 2012, 11:32:42 от мома Врачанка »
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
и с бутилка бело винце , чудна вечера  ;D :punk:
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
 Глей къ дубре съ реди нъ Онуфри животъ.Пръво гу повишиа у службатъ,после съ обзаведе сас колицъ,сеги и манджъ съ а научил а си збагри.Само а не рипне а съ ужени,що езък му зъ сичко...нъ трънье сам сас негу. :green:
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
не бой се он се учи да готви ,да моа по лесно да ашладисва госкянките за ранъта ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Страницата е създадена за 0.178 секунди с 23 запитвания.