Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кво стаа из училищата и пука ли ни за децата  (Прочетена 22160 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Re:Кво стаа из училищата и пука ли ни за децата
« Reply #15 -: Декември 09, 2010, 07:55:58 »
на мене ми ареса на Крокица подхода - за дечицата са отговорни родителете и нито една друга отговорнос не мое да са вменява на другиго - даскалицата правилно инги а рекла - виа родителете сте длъжни да контролирате ако не сакате дечорете да имат сколиоза /не че знаа кво е тава ма ми звучи наУчно /
отговорноста така е точно при тоа дето има прек интерес от неа и така и требе да бъде и мое да контролира

по важнио вапрос е че дечорете са прости и чалгизирани и сички нехаят - растът необразовани и уместо класиците четът феикбуци а па пишат безобразно - расте нациа от идиоте доволно за управлеващите коалиции - ма нади назе че има боедак и нема да ни а зор баш

Така е, но когато всички тези неща не са регламентирани не става, Самоток. Не мога да извадя нищо от чантата, защото ТРЯБВА да отиде с тези неща в училище. И само да илюстрирам. Това е програмата в моя бележник от 5 клас. Както ще видите сме имали три дни по 5 часа, един ден -4 часа и един ден-6.

Не се чете много добре, но се вижда и какви предмети сме учили ;)
За сравнение: в 5 клас моята дъщеря има 3 дни по 7 часа и два дни по 6 часа  ??? Такива помагала допълнителни ние не сме имали, а нашите деца имат по всичко....даже и по няколко за даден предмет... Да не сравняваме на каква хартия се печатат. Проста математика е нужна...
« Последно редактиранье: Декември 09, 2010, 09:22:57 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #16 -: Декември 10, 2010, 09:09:13 »
предмет : Пеене  ;D ;D ;D нда, така беше
Я сам имал и по 7 часа, но и дни с по 5 часа
Азе сметам че тава с по-тежките чанти неа проблем - що ? щото едвали децата одат като некоги самички от дом до учлилще, така беше - мене ма никои никога нее карал с кола а чантата ми повна не беше никак лека ! даже си пазим учебниците, що неко пат мое са намерат по смислени неща у них отколкото у тиа новите мудерните
повече помагала и притурки - азе сметам че е добре да има
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #17 -: Декември 10, 2010, 09:17:19 »
И я като Кънчо мисла. С таа демокрация са чудат ората за кво да протестират.
Я бъхтех пеш по баира нагоре у най-големите виелици и мъц не съм казала. И я съм имала по 7 часа и ми е тежала чантата (у техникума като учех одех с наелонова чанта, що немах друга). Слагах тия учебници, дека ми требваха за дена, а не сичките.

Па и като знам у днешно време ка са учи, а и самите учители от новото поколение са срамно неграмотни, без никакви принципи, къде да възпитават у децата. Никой нищо го не интересува, важното е да си земе заплтата и те така.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #18 -: Декември 10, 2010, 01:33:19 »
И я като Кънчо мисла. С таа демокрация са чудат ората за кво да протестират.
Я бъхтех пеш по баира нагоре у най-големите виелици и мъц не съм казала. И я съм имала по 7 часа и ми е тежала чантата (у техникума като учех одех с наелонова чанта, що немах друга). Слагах тия учебници, дека ми требваха за дена, а не сичките.

Па и като знам у днешно време ка са учи, а и самите учители от новото поколение са срамно неграмотни, без никакви принципи, къде да възпитават у децата. Никой нищо го не интересува, важното е да си земе заплтата и те така.
Бубе, не ма да са съгласа ама ич. Говорим за дечорете до 7 клас, а най-вече за началния курс. Не ти е дошло до главата, да видиш за кво става въпрос. Това не са капризи, въпроса е за здравето на децата и както вика Крокича- да е напълно достатъчно даскалицата да каже на родителите да не тежи раницата повече от 10% от теглото на детето.Тава може единствено да стане, ако сички спазват некакви правила, друг начин нема.В пети клас вече си одат сами на училище и не мисла,че е нормално да са влачат 10 кила....  ???

Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #19 -: Декември 10, 2010, 01:55:25 »
Таа раничка с колелца не е решение.  :-\
Цитат
И ич нема да са занимавам с мерки и грамаже, ората са го измислиле вече
Бъш там е въпроса, че не са го измислили....
Цитат
......През 2007 година са проучени 3559 деца от 3 и 4 клас във всички бургаски училища. Процентът на гръбначните изкривявания при тези деца е около една трета, което действително е много сериозен проблем....
« Последно редактиранье: Декември 10, 2010, 01:58:07 от унучка на Тинджулата »
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
« Reply #20 -: Декември 10, 2010, 01:57:03 »
Нда Маруцке, понеже непрочете по нангоре щеше разбереш че от тиа чанти с колелца, не става чеп за зеье. На запад ако ще да нги олекотяват химикалките, да го не заболи неко дете китката но ниа сме засега у "тереториата"  ка вика един член от форума и нема нужда от текива изгъзици.
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Лижанин
« Reply #21 -: Декември 10, 2010, 02:01:52 »
Унучке, моте уважениа но от таа извадка а ясно че 2007 децата у бургас са грбави - нищо повече. Каам ти го като човек учил статистика. за да дава неква информацеа требва да е такава извадката :

2007 г от еди колко си града са изследвани еди колко си деца и име те толко % грбави - тава са сравнява за сходи изследваниа  за други години в които е показва че процента е по нисък примерно.

След тава са прават некви изводе. Но принципно тиа у Бургас са си грбави отсекаде, така че ги еби у дреата  ;D

Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #22 -: Декември 10, 2010, 02:31:18 »
Прав си Кънчо ;) Само че не ебават да направат такава статистика, такива изследвания почти липсват :-\ Резултатите нема да са по-различни. По наше време( малеее замириса на нафталин  ;D)са правеа такива профилактични прегледи по училищата задължително и са сформираха групи за лечебна физкултура- пак в самите училища. Съга таа работа требва да я връшат джипитата предполагам, ма я не знам да ни е правен такъв от нашия доктор. ::) Такива "проучвания" като тава у Бургас са некакви епизодични и мязат повече на отчитане на дейнос.
Ако требва на ученик на 15 години да му дадат разрешение за работа требва да подпишеш, че нема да дига повече от 6 кила, ако е момиче, и повече от 15 кила , ако е момче ??? , що са смета за тежък физически труд....
Те и един матерялец още по темата:
http://bnt.bg/bg/news/view/24809/shte_oleknat_li_uchenicheskite_chanti
Бегам  сега, че има да връша други работи.....
« Последно редактиранье: Декември 10, 2010, 02:33:28 от унучка на Тинджулата »
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #23 -: Декември 10, 2010, 03:37:12 »
Абе целата работа а да са печатат колко са може повече ратии, та да са зимат парите на ората. Важно а гушите да са пълни, другото нема значение.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
 Цитирам онаа кака Янка Такева, даскалската синдикалиска :
Цитат
"Безотговорността и нихилизма към институцията училище води до нихилизъм и у децата и нека се направи едно проучване сега от какви семейства и от кои семейства и кои учебни заведения учениците проявяват този нихилизъм"
А стегайте са за проучване ;D :Мама и тате са нихилисте, нихилисче съм и я"
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
От крътуна крътунки,от маймуна маймунки ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Маруца

• Гостенин
Наскоро ми разправаа кви простотии са случват у децките градини по Враца.
Начи от една стран тече програма за интегриране на циганетата да ги стимулират да одат на децка градина, ама от друга стран тиа деца-българчета дека родителите им са в по-завидно финансово положение са отделени в тейна си група без циганета, а останалите дечица барабар с циганетата в друга група. И що?
Начи тиа де са барат паралии по Враца дали неко леф и от управата разделили двора на градината и им направили нова убава децка площадка с нови катерушки. А другите деца си играат на старите дръгелье и ги не пущат на новите уреде що биле само за другата група. Е тава кажете ми кво а - от една стран интегрират циганетата ма само у едната група, а от друга стран разделят българчетата на бедни и богати.
Е ли се сещате щом още от децката градина се почне с такова разделение кво ше бъде нататика. Срам!  :o
Мойто мнение е, е ако некой има повече пари за арченье да си дава детето у часна градина, а не да прават мизерии у дръжавните заведения и да растат децата с усещането за различност.
По наше време имаше само държани градини, повните. На сички ни беа еднакви креватчетата и столчетата, па после кой как може се реализира у живота. Много са едосах като разбрах за двойниа стандарт дето прилагат и за тава, че са набутале циганетата само у групата на по-бедните българчета.  ----
Активен

Владимир

• Гостенин
Има един термин - плутокрация. Те у такова те живееме.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
скотове! >:(
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
ената група дечица ша израснат с чувството, че са по-нисши от другите, а тиа от "избраната" група ша са мислат от малки за царе и господари и така ша са дръжат с по-слабите ора цел живот.
да глеат дечицата цел ден през оградата другите кви катерушки и играчки имат! те тава а най-грозната страна на дивиа капитализъм!
 >:(
Активен

Страницата е създадена за 0.177 секунди с 21 запитвания.