Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кво стаа из училищата и пука ли ни за децата  (Прочетена 22178 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Маруца

• Гостенин
Бе моле ти се, не бех чувала за по-голема показна простотия...иначе места има, не като в СФ. Ма тава дек са направили е немам думи.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Тва сериозно ли?  ???  И масово явление ли е? Кажи името на тия детски градини, да видим кои са тия убавци.  papa papa
Прословутата интеграция са напраи точно с цел да научим "нормалните" деца да приемат различните. А тия кво праат... думи немам.  :-X papa
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Тия са за прибиванье и задължително требва да са даде гласнос на проблема! Дееба тия мрши дееба я  >:(.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Маруца

• Гостенин
От пръва ръка ми го казаа, ма незнам за кои градини се однаса що у Враца има доста. Ма се пак и у 1-2 да са го направили, после други малоумни родители могат да се подучат и да сакат разделение като дадат неко леф на градината за нови атракции.
Ма още по-грозното е, че в началото са били оформени некви групи и децата са си били другарчета и оп изведнъж прават списък и ги разделят, тоа у таа група, оня у онаа и не могат да си играат заедно навънка в двора оти едните са богати а другите не чак толкова.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
я виж дали не моо разбереш и да нададеме вой-там преса,сайтове,телевизии и т.н.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
Я проучи така, излеко имената на градините и ги дай тука.  ;) Не требва да са мълчи за тия неща.
Активен
Ние сме ора естете.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Пачо

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9230
Ебах таа дивотия е къ моа стаа такива работи я са фъръли у музиката като го прочето тава ебах мамаму и омразе, млого са едоса ча немоа каа кво мисла екъ моа има такива ора.........
Активен
Ебагуу свинята са испрай на дувару и изеде мотичето!

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
абе тава верно я ненормална работа бе. Имат ли тиа акъл за пет пари? Е къ тиа родителе тръпът ми не викнат телевизиа , медии ?
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Маруца

• Гостенин
За момента мога да потвърда за децка градина Но.1-Брезичка у Враца, кв.Младост. Ако разбера повече, ше кажа после.
В същото време, тази градина е избрана в 3-годишен пилотен проект за интегриране на сиганетата, ма не са разпределени равномерно по групи и те така, другите дечица го однасат по най-грозния начин.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
За момента мога да потвърда за децка градина Но.1-Брезичка у Враца, кв.Младост. Ако разбера повече, ше кажа после.
В същото време, тази градина е избрана в 3-годишен пилотен проект за интегриране на сиганетата, ма не са разпределени равномерно по групи и те така, другите дечица го однасат по най-грозния начин.

Ясно ква е работата. Бъш таа схема за "интегриране" не работи, ама ич. У една група не требва да са повече от 2-3. Сберат ли са много, нещата стаат неуправляеми. Имам преки фпечатления и моо паразкажа тава-онува, ма ша е по-късно, че сега немам време.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi

Ясно ква е работата. Бъш таа схема за "интегриране" не работи, ама ич. У една група не требва да са повече от 2-3. Сберат ли са много, нещата стаат неуправляеми. Имам преки фпечатления и моо паразкажа тава-онува, ма ша е по-късно, че сега немам време.

E oни са токо много че по по малко от 2-3 не става . У нашиа клас у първоначалното училище имаше тамън 4 сигана и верно беа достатъчни да напраат сиганска работа ;D
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
Става то, става. Ма ако се включат повече градини. Така ше бъдат разпределени равномерно и верно моо се получи интеграция /да не поверваш ??? ;D/
А на мен, като врачанка и бивш човек от системата, ми е ясно що баш у детската градина у Младост. Що на две крачки е сиганската маала. Другата детска градина къде беше баш у маалата, фалира и сега тва е най-близката и да не кажа единствена у района.
Ше поразпитам за таа градина, там одеше нашата племенница, она  много са впечатлява от сичко, нема как да не е забележило детето такива разлики.
Активен
Ние сме ора естете.

gogata622

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2000
Те тва сиги го чета и си мисла :Тава ли е дамокрацията и равнопоставеността?Пълна простотия!Това я го разбирам като дискриминация спрямо българските деца!Как може тека бе?Циганино си е циганин!Кво че го интегрираш?Къде че го интегрираш?Тва е се е дно на едно тенеке с мед да фрълиш една лажица лайна!Баш те тека си е!Тия сътвери не моат се интегрират!А и да моат нещат,що тека им изнаса повече!
Активен
Нерви се ловат от ядове,а ядовете - от гадове!

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
не си точен.Тава а следното-от едно тенеке мед а изгребано едната час-таа де моо си позволи черпако,префрълена е у буркан таа час,и у останалото у теникето са наляти говната ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
Общо взето, работата с интеграцията у България е като оная приказка- видела жабата, че подковават коня, и она дигнала крак.
Целата работа тръгва от Австрия, доколко знам. Идеята е да се научат здравите дечица да бъдат толерантни към различните...
Да, ама не.
Що на Територията винаги нещата за изродени и преиначени. Тука никой си не дава сметка/ели си дават, ма требваше да са опапка неко левец по некакви програмки/ че става въпрос за интеграция на 90% мангали и 10% деца с увреждания.
Много отдавна требваше да се напраи ревизия на помощните училища и да се натират сички мангали, които пречеха на работата, създаваха проблеми и определено не беха за там. И щеха да се отворат местенца за дечица с увреждания. Които,  впрочем, идваха с родителите си да бъдат приети. Обаче родителите, виждайки контингента си тръгваха, много пъти със сълзи на очи.
И оставаха да са шират мангалете, да псуват даскалите на майка, да ломат и трошат из училището и никой не смееше да им каже нищо, що и шефа ги защитаваше. А децата с увреждания си оставаха дом, без да получат така необходимото им специално образование и съответни грижи.
Тва в общи линии е картинката у помощното училище у   Враца, но предполагам, не се различава много от останалите пом. у-ща на Територията...   :udri:
После се напраиха така наречените Ресурсни центрове, които поеха работата с интегрираните деца. И в случая е редно шефката на РЦ у Враца да са позаинтригува и да надигне глас що аджеба, така се отнасят с нейните деца, вместо да си показва слечения гъз  и новите тоалете из фейсбуко.
Я така мисла.
Признавам, си, много съм пристрастна в случая, ма кажете, нема ли доза истина у думите ми?
Активен
Ние сме ора естете.

Страницата е създадена за 0.159 секунди с 22 запитвания.