Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Кво стаа из училищата и пука ли ни за децата  (Прочетена 22069 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Ми то въпроса е грешен  ;D Тава подвежда и дириш... "верния" одговор.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Гривяк

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5715
  • Чака, бега, мЪчи ма!
Извинявай, ама какво се цели да се провери с този въпрос? Дали знаят значението на въпросните 4 думи ли? Айде, бе! Окъде-накъде по БЕЛ ще ги изпитват да четат диаграми??? Малоумна работа!!! Оф, стига, знаех си, че не требва да се впускам в това, ядосах се!  :udri: :udri:
Активен
"Северозападът е консервативен, а аз съм северозападен." колегата Фенерски :)

masok

• Гостенин
Сал да питам разбиращите?!
Тия матури у 7 ми клас  са  общо образвателни за завръшваньето ли?!Или важат за кандидатсванье  у 8 ми клас и се притурат къде общио успех?!!

П.п. АДЕ бе нема ли кой ми отговори?!!!
« Последно редактиранье: Май 23, 2013, 09:48:03 от Генин-Стубел »
Активен

Гривяк

• Пустиняк
  • Чака, бега, мЪчи ма!
Генин, все още основното образование е завършен 8-ми клас. А това НВО е за проверка и оценка на знанията на този етап и самото препитване е на 2 части (два модула). Втори модул е за кандидатстване след 7-ми клас. Първи модул е задължителен, а за втория остават в залата и работят тези деца, които искат да кандидатстват. Ако изкарат на втори модул, разбира се.
Активен

masok

• Гостенин
Да знам че 8 -ми клас е основното...ма интересно що е паниката...кат пръво!
кат второ:кво значи втори модул??
и трето моя нагодина сака кара матури и се записва от осми клас у друго у-ще/ньеговото е сал до 7-ми/....
Та малко ми разясниш кое е важното ако може?!
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
 Балообразуващи са оценките по БЕЛ и математика от НВО ( национално външно оценяване), а също и оценките по тези предмети от седми клас. Крайната оценка от 7 клас по сички предмети не участва у бала. Зависи и къде ша кандидатства. Има и други балооразуващи оценки за разни училища. Некои училища си имат и собствени изпити. Примерно СМГ, НПМГ, тия по изкуствата и спорт....и разни други.
Активен

masok

• Гостенин
ахам.. thanks
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Мале, мале, язе като бех ученичка немаше такива дивотии. Ама па имаше съвестни учители и родители.
Говното му още на гъза, то матури праи. Ша каеш, че кой знае кво образУвание ша получи, дека да му е от полза за бъдещето  ???...
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Врачански дзвер

• Гостенин
Абсуютну права си , за сажаление.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
От МОН нема ни вопъл, ни стон за гафовете на изпитите за 7-ми клас. Кво чакат още, не знам. На четвърти требва да обяват резултатите, а се още немат позиция.
http://blogpaskalev.com/?p=473
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Стигнаха до гениално заключение от МОН, току-що са явна:
 "Изводът, че задачата не е създала затруднения на учениците и процентът ученици, дали отговор б) като верен, е достатъчно висок, за да не се предприема анулиране на задачата или присъждане на точки на всички ученици:
http://www.minedu.government.bg/news-home/2013/13-05-31_stanovishte.html
25.44% от децата ша са ощетените....
Активен

Гривяк

• Пустиняк
  • Чака, бега, мЪчи ма!
Сакаш си мисла, че преигравате тук. А стига! Иве, ти какъв отговор би дала? Не знам кой е б) отговор, но очевадно е, че отговора е "рязко". А стига вече. Тия проценти моа са па тъпунгерите, айде, не мисли, че сички са от лъв нагоре, божеее!  :udri:
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Сакаш си мисла, че преигравате тук. А стига! Иве, ти какъв отговор би дала? Не знам кой е б) отговор, но очевадно е, че отговора е "рязко". А стига вече. Тия проценти моа са па тъпунгерите, айде, не мисли, че сички са от лъв нагоре, божеее!  :udri:
Нема кък да са съгласа с тебе, Гълъбинке.Има тъпунгери естествено в тия 25.44%, но  има и умници. Точно те са децата, които са хванали грешката. И трябва ли да ги виним,че не са проявили абсурдната досетливост на другите?
Активен

Гривяк

• Пустиняк
  • Чака, бега, мЪчи ма!
Добре, айде да помислим - ти кой отговор би дала от предложените? Плюс това не е разграфено долу на по година-две. Кой от другите три отговора ти се струва уместен?
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Нема верен одговор, щото е сбръкан въпроса. Не ми са мисли кък са се чувствали децата, които са усетили паяжината...Била съм в такава ситуация и чувството е ужасно, щото ти създава усещането,че нещо ти не си у ред.
Активен

Страницата е създадена за 0.175 секунди с 21 запитвания.