Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Чиновници и бюрокрациа - нови измерениа на глупостта  (Прочетена 14550 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
документооборота иъ важен за уредното управление на државите
неуредениа документооборот показва нежелание/нескопосност на управленскио апарат да внесе уреднос

ако у,правниците беа далновидни ора щеа да въведът еуропската система за дикиментооборот насекъде и вав сека еднъ институцеа - ама нема , на тех инги иъ изгодно да има хаус и нестабилност
« Последно редактиранье: Май 19, 2014, 11:50:04 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
бе убаво ма тука оборота неа най-важен. Те тука нема оборот ма има бангалоризациа.

(тава а коментирано на 9-та страница юни месец, а таа снимка съм е правил откотоври 2013)
« Последно редактиранье: Май 19, 2014, 11:59:49 от Ристо Цоцин »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Види ми са важна таа информация. Ако имате близки ора, които са пенционери и получават пенсията си по сметка в КТБ, нема да е лошо да ги уведомите кво ги чака.
Ша остаат ората без пари летоска, маменцето им  :udri: 25 -ти е у среда, требва да одат да са редът на опашки. Къкто го чета, ако успеят да си пущат заявление, ша земат следващата пенсия у август, а у юли ша ги остаат без пари.
Цитат
Важно е да се знае, че ако заявлението е подадено от пенсионера или чрез упълномощено от него лице в клон на НОИ или е постъпило служебно от банковия клон до 25-то число на месеца, то пенсията ще бъде преведена по сметка от 1-во число на втория месец след месеца, през който е подадено заявлението.

http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=113871
На сайта на КТБ липцва квато и да е информация по тоа въпрос. Стои само едно уведомление http://www.corpbank.bg/news_627.html
« Последно редактиранье: Юни 21, 2014, 03:42:31 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
Саркастична статия от 1933

През 1933 г. във вестник "Щурец" излиза статията "Пътеводител за България – пътища и безпътие". За неин автор е сочен големият наш сатирик и карикатурист Райко Алексиев (убит от болшевиките след преврата през 1944 г.). Когато човек чете текста, изпълнен с насмешка и ирония, остава с усещането, че сякаш е описана днешната действителност в родината ни. Ето и цялата статия:

"Пътеводител за България – пътища и безпътие"
"За България може да се каже, че е свободна страна. Или по-правилно казано – България е странна свобода. По устройство е държава, в която всеки се устройва, както намери. Намира се на кръстопътя на дребните амбиции.
Населението ѝ се състои от бивши, сегашни и бъдещи министри. Занятието на всички се състои в това: сегашните министри да дават амнистия на бившите, а бъдещите – на сегашните.
Страната е разделена на 14 окръга, 60 партии, 600 крила, 6 хиляди групи и 6 милиона мнения, като всяко отделно мнение подлежи на разцепление.
Разположена е между границите си, а разположените в нея не знаят никакви граници.
Снабдена е с железници, чрез които най-лесно се стига до катастрофа.
Има добри и уредени прави пътища, обаче поданиците ѝ предпочитат да вървят по кривите, защото са по-утъпкани.
Държавата си служи с телефони, а държавниците – с телефончета.
Столицата ѝ има обществени сгради и улици, като улиците са пълни с уличници, а обществените сгради с общественици. Случва се обаче и обратното – уличниците се настаняват в обществените сгради, а обществениците се пращат на улицата.
Страната има държавен строй, но самият строй не върви под строй.
Държавата се управлява от хора, според случая. Случаите пък се управляват от случайни хора.
България търгува с всички. Но случва се и обратното – всички да търгуват с България.
Националният девиз на държавата е „Съединението прави силата“, поставен върху разединеното Народно събрание, на което му е нужно да намери една сила, която да му направи съединението.
Държавният девиз на нацията пък е „Боже пази България“ . В случая Бог е натоварен да пази България, вероятно, защото другите са заети да си пазят частните интереси."
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
от  70 години години нищо се не променило
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
...80 и кусур са годините,Самотокич...!  ;)...манталитета неа мръднал грам,за съжаление...! :no: :udri:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
я умишлено извади годините демократизациа що опществото прес теа години дава надзаде и то млогу
Активен

Дръен Философ

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 699
Кумичке, кръднах го, да ме прощаваш  :almus:
Активен
"Имах мечта да имам часовник. Сега имам часовник, но нямам мечта."

Страницата е създадена за 0.115 секунди с 20 запитвания.