Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: КОЙ КВА БИРА СМУЧЕ  (Прочетена 22606 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:КОЙ КВА БИРА СМУЧЕ
« Reply #15 -: Март 11, 2009, 01:32:47 »
Я обичам жива бира "Пятый океан". Има е там-вам из Софеата....

де бре оня бре - кажи къде а има таа да ода да пробам другата седмица /да не праиме бесплатна риклама мое и на лично да го метнеш адреса на таа кръчма/ - чул съм че а маторляк - ама дако ... само таково не съм пробал ... ама наидех у един руски саит къ са праи казан за ВАРЕНЕ на бира в домашни условеа - ... и ша права ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

jaio

• Гостенин
« Reply #16 -: Март 11, 2009, 01:35:17 »
ако ше казваш казваи тука да знааме сички
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #17 -: Март 11, 2009, 01:38:59 »
ели па да напраиме еднъ уфицялна инспекцеа на тава заведение - със строго нАУчна цел /ми къ иначе/ - инспекцеа качеството на живата бира със многократна дегустацеа ...  /и да упикааме на ониа ора саксиите с цвекье  за по готино ... / - ама тава е за летото ...
« Последно редактиранье: Март 11, 2009, 01:41:48 от samotoka »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Иво - Шулеца

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 233
« Reply #18 -: Март 11, 2009, 02:55:42 »
А кво,че кааате да намериме заведение къде има Ломска бира и на мене ми аресва.Преди беше гадна нещо ама като си оди последния път мого ми се услади па и е евтинка
Активен

Apendix

• Гостенин
« Reply #19 -: Март 11, 2009, 03:00:52 »
Яко Каменица и на заплата Стела че много ръби. Жива бира пих ведъж - беше скъпа и седеше мътна дече беше правена с вода от Ботунята.
Активен

Apendix

• Гостенин
« Reply #20 -: Март 11, 2009, 03:02:41 »
А кво,че кааате да намериме заведение къде има Ломска бира и на мене ми аресва.Преди беше гадна нещо ама като си оди последния път мого ми се услади па и е евтинка

у софеата трудно ша намериш такова. Най-близко у Мизия ;)
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #21 -: Март 11, 2009, 08:44:05 »
Я аресвам тъмно, само ме е яд, що го криат летоска и само през зимата що пущат. Аресва ми Леденика, и Алмус тъмно не е лошо, най ми е аресал Гинес, пил съм 2 - 3 пъти. От светлата много не пиам, само Стела Артоа или Каменица понекогаш. Служил съм по Марица и съм запомнил, що Астиката е много убава, съга си зимам от време на време, ама се ми не аресва, пу дееба и пикоч... Дали са я развалили, или тогава (през 86-та) ми се е видела толко убава Астиката? Ебем ли го... Загорката ми е кисела, де да знам що така. А, има един Алмус у малки тумбести бутилки, мислим да се води оригинално, она не е лоша.

Жива бира сам пил, от ломстата фабрика беа изнеле едни, виде ми се мътна една такава, ама верно убава. Мислим, че мое да се купи и не е толко скъпа. Казаа, що била преди филтрирането, имало некви дрожди у ньеа. Верно е убава, като си одим че проверим как се зима и че каам тука.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Байчо

• Гостенин
« Reply #22 -: Март 11, 2009, 08:58:56 »
азе мукам Шшшшшуменско, най ми са услажда, въпреки че коя а най - убавата бира ше доде на въпрос рано или късно... Студената бира а най - убава мисла азе. А наздраве!
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #23 -: Март 11, 2009, 10:16:26 »
Живо пиенйе има на площад Славейков у един безистен, казва се бирариа Лучано. Ама най-убово да питаш неко човек, що е много на забръкано место и се не види. Че те излъжем дали е Пятый Океан пивото, ама е живо, май даже тама си го прават. От тава беа изкарвале на НДК отпреде, от океана, тама дека правеа скари и кебапе на разните изложениа. Иди у Лучано, тама е пресна.
Активен

Бако

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 79
  • еш ка съм са забръкал па язе
« Reply #24 -: Март 12, 2009, 06:33:27 »
Леденика,баце!
Тава а най-убавата бирица ;D
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #25 -: Март 12, 2009, 07:01:53 »
Я ми се сака и я да по напишем нещо за бирицата, ма пусто не разбирам бъкел.Требва да пинем едно подир друго од два вида та да напраим разлика.Иначе пием "Амстел" и да ме питаш що?Ми що един грък така ми рече че била най-добрата бира,ма тава на грък да верваш не а млого здравословно.Така ели иначе,те жив сам още и не се отказвам, ма до кога?...У Италиа га отидем пием "Перони" що сички дупета пиат од ньеа,струва ми се не лоша.У секой случай,кага занесох там "Загорка",пиинаа манко,ма другата я си а допи.Пил сам и от таа къде и думате жива.Директно од извора га живех у Пилзен,она верно а убова що мом да испием од ньой цела кана на един дъх. Тава сам го пробал с Ариана,ма ми излаза през носа и не става.Ко почерпите че пинем и други бири,ма ако чека некой на мене че си оди жъден.
« Последно редактиранье: Март 12, 2009, 07:03:34 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #26 -: Март 12, 2009, 08:24:45 »
Абе по таа тема нали писааме вече некъде, я не повна каде, зех да са губа еба тоа форум.

Гинеса е добар, силна бира, ма могу скъпа, прекалено за назе.

Живата При Кмета е могу добра, 2,50 едната, ма пиеш 10 и ти а кеф, без да боли куфалницата на дзаранта. Мътна е светлата, що такава и требва да бъде.

Един дрът чех ми обеснява, че има основно два начина за производство на бира - алкална бира, коя горчи и не съдържа захар, такава е Пилзен, киселинна бира, коя сладнее и е със захар, такава е Будвара, на ингилизки Бъдуайзър. И двете са по произход чешки.

Един старец викаше едно време, че немците са измислиле бирата, та да уморат враговете си с неги. Демек тава не а пиенье.

Ма я си уважавам убавата бирица. Наливната пилзенка у Братислава излаза на наши пари 2, 2 и нещо едната, ма е по-убава и от живата.

А кой ви каже, че днеска има убава бутилирана бира без консерванти, лъже. Жъкат шекер у неги. Разтоварвал съм у Търново у завода Болярка тирове с шекер, та знам. А и другата е така. Пиеш една и не знааш на кои ора си.

А преду могу години и Леденика и Плевенско и сички останале са скапваа на петиа ден, онава беше бира. Сичко стана менте, еба тоа живот пропаднал.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #27 -: Март 12, 2009, 09:16:06 »
Я по повод на ментетата че напишем едно у поезиа ма след час и нещо
що съга иам едно къде требва а се бием с ньего за кампютара.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #28 -: Март 12, 2009, 11:26:15 »
абе я съм човек от село та моа ли да ми обясни некои от вазе каде маате мъда навам -натам кво ша рече тава нещо "жива бира" ..... за "живо месо" съм чувал ама за жива бира тц. тц. ако а куту живото месо по добре ми не казваите, че зеем да узригам на зла гад!!!
Активен
жената Я  и приятели  

pep4o_berk

• Гостенин
« Reply #29 -: Март 12, 2009, 11:28:46 »
Тава бакя е нестабилизирана бира,демек нема консервиращи съставки-спирт.Ама сроко на годност и е малку,а и е по-тъмна от обикновената.

Активен

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 22 запитвания.