Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За Филмовете  (Прочетена 200157 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pep4o_berk

• Гостенин
За Филмовете
« -: Март 11, 2009, 12:29:30 »
Те у таа тема викам да коментираме кой кфи флими обича да гледа.Я млогу ми аресват сръбските филми.Умрем да ги гледам.Оно д асе попикаш от смех.Аресват ми тиа екшанете,дека се трепат у ни и има бой и кръвища ;D ;D ;D
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:За Филмовете
« Reply #1 -: Март 11, 2009, 12:46:19 »
глеи откуга сме ги зафанале -

http://www.severozapad.org/forum/index.php?topic=17.msg168#msg168

иначе таа годин маи месец чекаме новеа Терминатор 4 - има треилъре по ютубе.цом
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

pep4o_berk

• Гостенин
« Reply #2 -: Март 11, 2009, 12:48:42 »
Малиии..Мерси многу..Я сега се сети,къде го бе виждал тва,чъ са се сетих че съм го чел тва да се еба у главъта шашова ;D
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #3 -: Март 11, 2009, 11:44:08 »
Я па млого юбим савремените Руски филмове.Некво най-са ми блиско до наща действителнос,а и не са напраени с тоа напудрен фалшиф патос каде ни завират американцете.Па я верно не ги разбирам янките по некогаш.Чудат се къде да заврат негрете и кък да премаанат индианците,а у филмете ги зафаят и се на ръководни постове ги турат.Ма само там.Що не а така у действителнос?Еднаш напрао ме сринаа куто бео турнале чрън Христос.Оно бива,бива, ма тава е светотатство...Филма требва да си а истински,тава му е достойнството.Но добре че почна криза та белите нечат да го односат и никой се не натиска за президент ,та турнаа за тава негар.Ма ако се не спраи че видат чрън на куково лето.За тава съга на новиа глава му пуши.Бе да се опраат ората ка си знаат,а я да си глеам тава къде си ми а блиско.
« Последно редактиранье: Март 11, 2009, 11:48:33 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #4 -: Март 11, 2009, 12:00:42 »
све що стае за гледане ,гледам теви нещо приличащо на бай ганьо..... ;)
http://zamunda.net/details.php?id=162119&hit=1
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #5 -: Март 11, 2009, 01:22:16 »
А имаше един филм дека и Орфей беше чрън. У военните им екшъне па кво а ви кажем, све они правите, све биат другите... Двама американци опукат набръже целата виетнамска армия, па и се майтапат даже! Кой неа гледал, да загледа два много реални руски филмове- "Штрафбат" (он е мини сериал) и "9 рота" (тава е за Афганистан).
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #6 -: Март 11, 2009, 01:27:39 »
"Грозовые ворота" ("Вратата /или Портата/ на бурите") - филма е в две части и ми а аресал - дирите си го по трекерете -
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #7 -: Март 11, 2009, 02:12:36 »
Мене па юбимиа ми е "офицери". Гледал сам го за сефте у Казахстан.И до къде не сфръшиа сериете по телевизията не си тръгнах.Песента од филма е на Олег Газманов,страшна е и се казва-Два орла.Има я у"YouTube" ма сам смотан и не мом я пущим тука.Неко ако, ще да помогне?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
« Reply #8 -: Март 11, 2009, 02:17:36 »
те ти я ;D
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #9 -: Март 11, 2009, 03:30:03 »
Я ша пущам имена на любими режисьоре, па кой сака да им види филмите.

Кустурица - тоа винаги моа да ма накара да са смеа и да рева едновременно
Гай Ричи - шашав по целата глава, последниа "Рокенрола" също а добар
Матю Вон - тоа праи сбръкани филми като Гай Ричи, приателе са, имат общи филми
Дани Бойл - "Трейнспотинг", "Беднякът милионер"
братя Коен - откаченяци, "Няма място за старите кучета", "Изгори след прочитане"
Тери Гилиъм - "12 маймуни" ми е в топ класациата, и "Приключенията на барон Мюнхаузен" не е за изпущане, ма е особено, може да немате нерви за такова
Вернер Херцог - убаво старо немско кино, тоа режисьор е първобитен
Кончаловски - класика
Тарковски - класика, ма тежка като хеви метъл, само за киномани, тоа говори с картини, обаче влезеш ли му в мисленето, разбираш колко е луд, "Сталкер" ми е любим
Николай Волев - "Да обичаш на инат", тоа филм ми е любимия български, "Господин за един ден", без коментар
Александър Морфов - "Хълмът на боровинките", любимата ми реплика на Златина Тодева у кенефа на влака, коги кондукторете ги питат за трите имена по паспорт - Пичка Ти Лелина, Морфов е добар и като актьор в "Пътуване към Йерусалим"
Куентин Тарантино - тоа грозник имаше изродски филме едно време, "Криминале" е евъргрийн
Роберт Родригес - същиа гад като Тарантино, само тиа глупасти с вампирете не им аресвам
Ян Сверак - чехите са пичове, "Коля" е могу добар
Милош Форман - чех
Иржи Менцел - чех

Ша са сета и за още.

По принцип мраза на българското кино ониа дълги моменти, коги не знааш кой кво а снимал, некой сака да ми внуши нещо сложно, некви апстракции, връъ му гу, некви са алосват и на мене требва да ми е могу кеф. Чакай да са погъделичкам. Пълно а с такиви недопраени изгъзици. Пълно е с бездарници. Кои са мислат за могу умни, па ниа зрителете сме некви глупендере. Ма той и нашиа земляк Радичков им помагаше ено време, напише неко шашкъниа и тиа са опитват да ги филмират. И то нищо не става.

Я Радичков също не моа да го тръпа. Разбирам го само що си а нашо, северозападно, ма за големата литература могу не ми са връзва. За литературата требва да отвараме нова тема, ако има ора къде още ги не мръзи да четът.

А сръбското кино верно си а по-добро, сещам са за "Професионалист", наскоро и по БНТ го пущаа, е а кажете ми що не можеме ниа да напраиме такъв филм - ем смешен, ем тъжен, ем съвременен, ем с история, ем разбираш и ората и времето и сичко?

Толку ли сме некадърни и абни? Па даже и добри замисли като на Людмил Тодоров "Шивачки" и "Емигранти" пропадат поради неква недостатъчнос - и режисьорски решениа, и актьорска слабост.
« Последно редактиранье: Март 11, 2009, 03:54:36 от Капитана »
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #10 -: Март 11, 2009, 04:53:19 »
Ей Баце, не е баш така бе:
Цитат
У военните им екшъне па кво а ви кажем, све они правите, све биат другите... Двама американци опукат набръже целата виетнамска армия, па и се майтапат даже!

Верно е, що има и такива екшъне, ама това е евтина работа, кво вика един приател - дъвка за очите. Ако си гледал Black Hawk Down, мое ли да кааш, що по таа схема е правен? Показаа си баш кво командването инги не разбира обстановката и кво ги пратиа войниците у града без бойни хеликоптере и тежки машини, показаа кво ги трепат като кучета тама и накрая кво стана - пакистанците с руски танкове Т-55 ги отърваа. Това е филм по действителен случай, американски.

Искам да каам, що има и глупави американски филми, ама не съм съгласен, що само се фалат, даже напротив. Некой гледал ли е руски филм кво ги трепат русняците у Афганистан? Не сте и нема да видите. А американски за Виетнам съм гледал сума - кво се евакуират и горат документи у посолството, кво бутат хелокоптерете у морето от палубата на самолетоносача, що нема место за следващите... Абе гледале сте "Апокалипсис съга", кво да ви разпраам... И "Спасяването на редник Райън" е скъп и напраен филм (на Спилбърг), мое сюжета да е измислен, ама па не се префалват, показват си кво са по-слаби от немците и немат организация, кво ги трепат. А за "Пърл Харбър" кво че кажете? Колко филмове има само за тая история, кой от кой по-напраен. А там са изтрепани къде 2 500 души и това е! А русняците за изгубиле МИЛИОНИ ора през войната, а покажете ми един само филм за техниа резил? Не сте баш прави, не е верно що американците само се фалат, има и филми късе самички се критикуват и си показват слабите страни, да ви каам.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #11 -: Март 11, 2009, 05:01:32 »
тоа за редник РАйън е тежак филм - дако ...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #12 -: Март 11, 2009, 05:27:25 »
Бе бръкат ти све у мозъка и го промиват как им изнаса.У Виетнам Американците бео натирени.У Авганистан Русняците маршируваа куто победителе и си изленаа сами си.Я сам одил там и знам.Ма нема да ги одумвам ни тиа,ни ониа.Просто мене руските филме по-ми влазат некво,ако щеш и за тава че разбирам и най-мининката подробнос каде прикаат.Па може и мене да са ми промили мозака я като скиторим от миничак из саюза.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #13 -: Март 12, 2009, 09:05:55 »
Те тава е арна анимация за мене. Я съм го гледал на един фестивал тоа филм и се попика от смее. Тава е от пестелин и ако се не лъжем е правено 11 годин.
« Последно редактиранье: Март 12, 2009, 09:16:50 от Плъотрепач »
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #14 -: Март 12, 2009, 08:16:49 »
Що не пишете за филми бре? Кажете некой да гледам. Я телевизор не гледам, ма на филмите съм редовен.
Активен

Страницата е създадена за 0.14 секунди с 21 запитвания.