Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Бебета  (Прочетена 26856 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Бебета
« -: Януари 22, 2011, 12:22:18 »
 ;D ;D ;D Генин и си познал и не си познал, верно че имам едни разправии заради майчинството на  булката и цела неделя призирам из нета да разберем кво требва да се напраи, но от друга стран, самия радостен момент ми се види толко далеко че даже съга ми намерия маана че се отнасам несериозно към проблема (с креватчето) така че у скоро време че дирим Ломяка за консултации :) :)
Активен
жената Я  и приятели  

masok

• Гостенин
Re:Докторе, че се мре!
« Reply #1 -: Януари 22, 2011, 12:25:42 »
;D ;D ;D Генин и си познал и не си познал, верно че имам едни разправии заради майчинството на  булката и цела неделя призирам из нета да разберем кво требва да се напраи, но от друга стран, самия радостен момент ми се види толко далеко че даже съга ми намерия маана че се отнасам несериозно към проблема (с креватчето) така че у скоро време че дирим Ломяка за консултации :) :)

м дааа креватче мое си земеш.....да си го имаш дом..........според поверията се застила от майката обаче от къ роди и се прибере дом...... ;)от тебе се сака сал креватчето........(е и сички други салтъни де са купуват за бебето) ;D ;D ;D
« Последно редактиранье: Януари 22, 2011, 12:27:38 от Генин-Стубел »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #2 -: Януари 22, 2011, 12:55:46 »
Пръвак, да ти пошушна: Нема за кво да са притесневаш, никво креватче ти не требва пръвите месеци. :udri: Они бебетата като излезнат у тоа свет и са чустфат...бе не им е добре толкова нашироко, що са сфикнале да са обгърнати като у корема на майката. Моо да е смешно, ма дока е малко бебето моо и у кашонче да спи, да са допира до нещо. Най-добре да си су гушка при вазе. Тава от мене :)
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

masok

• Гостенин
« Reply #3 -: Януари 22, 2011, 01:00:33 »
Цитат
Най-добре да си су гушка при вазе.

унучке е те тука мале ич неси права....... :)бебето има имунитет сал 20 дена.....а родителите са приносители на вирусите......могу си е добре да си има креватче детето(що и родителите кат заспат и забрааат ,че между ним има бебе и го затиснат...........мааани ти)......коги по отрасне и стане 2-3-4-5-6-годин и нагоре мое дое заран да се гушка у тебе и ду там...............
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #4 -: Януари 22, 2011, 01:38:55 »
Те тука нема кък да ма пребориш, ма я нема и да спора. Млого теории има по въпроса. Некои си остаат децата от пръвия ден у отделна стаа  ??? Има и едно наше верване, северозападно( от познати от Берковица съм го чула)Едно време са се раждале по много деца и за да ги пазат от лошотии са се редиле у кревато те така: от едната страна майкята, от другата-бащата, а между них сите деца. Верването е било, че и требва да са завият с черга на черти, дека са напреко.Коги и как са се ебале- не знам,ма те така са спале :tazz:
 Пръвака е рАзумен мъж :udri:
Активен

мома Врачанка

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 7781
  • куха лейка
« Reply #5 -: Януари 22, 2011, 02:20:43 »
Оно ше си му требва кошарка на първаченцето,ма верно че като са много мънинки не требва да ги тураме у широко,некомфортно им е...затва и по-старому ги пеленосват и ги овързват до глави.
Така им е се едно у корема тесничко.
Бе живот и здраве да е,сичко ше се нагоди ...
Активен
"...ей дъ имаше неко къде дъ ми пие пръвата глътка...я на натам си можем и самси... "
цитат Бай Еван Астриецо
П.С. Изпитано е у времето,баш така си йе!

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #6 -: Януари 22, 2011, 08:32:39 »
Научиш ли го да спи при вазе, вече не сте мъж и жена! Кукумицина у жената надделева и онаа шкартира мъжъ си и отдава сичките ласки на детето. Така женения мъж става па ерген при жива жена и морална забрана, а детето особено ако е мъжко става зависимо от майкя си и често остава дрът ерген и си изгражда Едипов комплекс (Цел живот тръси жена дека да прилича на мама!). Детето хем требва да са наглежда, хем да му са изгражда самостоятелност. Нашия са роди коги бееме студенти и на 15-я ден беше у ританки (роди са като 5 месечно, 5 кила), винаги му е свирило некава музика, за да свиква със шумов фон и да неподскача при секо скръцване на стол. Важно е да го обичате, а не да го задушавате от любов!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #7 -: Януари 22, 2011, 08:43:07 »
като са много мънинки не требва да ги тураме у широко,некомфортно им е...затва и по-старому ги пеленосват и ги овързват до глави.
не знам кво са ма правиле като миничък ама аз вече 28 годин и от ка са помна винаги са самоувивам като пеленаче от секъде докъде спъ  и кой спи до мене винаги с отделна завивка , що иначе ще спи одвит.  ;D
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #8 -: Януари 22, 2011, 10:49:29 »
Я па не съм много съгласна със старите разбирания. Едно време са спали по 10 човека у една стая, що са биле бедни и не са имали възможност да палат печки у повече от една стая.

Като излезе бебето на бел свет, е добре да свиква с куравия живот. Колко от по-мънинко са научи да му не пука, толко по-добре за него, а и за родителете му. И тава в никакъв случай не значи, че ша го лишиш от обич и внимание!
А не да ми са държи за полъта и да чака да го рана, доде са пенционира. Щото у България е масово тава.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #9 -: Януари 22, 2011, 10:52:52 »
Те тука нема кък да ма пребориш, ма я нема и да спора. Млого теории има по въпроса. Некои си остаат децата от пръвия ден у отделна стаа  ??? Има и едно наше верване, северозападно( от познати от Берковица съм го чула)Едно време са се раждале по много деца и за да ги пазат от лошотии са се редиле у кревато те така: от едната страна майкята, от другата-бащата, а между них сите деца. Верването е било, че и требва да са завият с черга на черти, дека са напреко.Коги и как са се ебале- не знам,ма те така са спале :tazz:

Унучке тава верване е само за подредбата у кревата. Иначе у северозапада е имало 1 (една) стаа за сички и сички са спали заедно, ма не поради тънки причини свръзани с детската психология, а що неа имало къде ;D
Ча като а поодраснало момчето и преди да го оженат (т.е. след около 14-15 годин) са го пъдили да си дири друго место да спи - по плевници и кошари- педполагам що патката почва да се дърви и става непрактично ;D

А пръвака да си глеа кефа - нема зор. Купуаньето на креватче е манко като ритуал, нещо като материализзациа на вълнениата около чеканьето на бебе. Не връши голема работа отначало.
ПО добре фани и си зими една крошня за бебе къде и за кола става - она и за креватче става, и ти требва спешно да докараш бебето от болницата (ако женати не сака да ражда дом де)
те таково иам предвид:
http://cgi.ebay.co.uk/Maxicosi-Cabrio-1st-stage-car-seat-age-0-9-months-/260722567272?pt=UK_Baby_CarSeats_EH&hash=item3cb446a868#ht_500wt_1156
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #10 -: Януари 22, 2011, 02:13:51 »

Унучке тава верване е само за подредбата у кревата. Иначе у северозапада е имало 1 (една) стаа за сички и сички са спали заедно, ма не поради тънки причини свръзани с детската психология, а що неа имало къде ;D
Ча като а поодраснало момчето и преди да го оженат (т.е. след около 14-15 годин) са го пъдили да си дири друго место да спи - по плевници и кошари- педполагам що патката почва да се дърви и става непрактично ;D

А пръвака да си глеа кефа - нема зор. Купуаньето на креватче е манко като ритуал, нещо като материализзациа на вълнениата около чеканьето на бебе. Не връши голема работа отначало.
ПО добре фани и си зими една крошня за бебе къде и за кола става - она и за креватче става, и ти требва спешно да докараш бебето от болницата (ако женати не сака да ражда дом де)
те таково иам предвид:
http://cgi.ebay.co.uk/Maxicosi-Cabrio-1st-stage-car-seat-age-0-9-months-/260722567272?pt=UK_Baby_CarSeats_EH&hash=item3cb446a868#ht_500wt_1156

Праф си, Кро! Верно, че са спали у една стаа и ич не са мислили за тънка психологиа.И по-добре ;D Сичко си е ставало по естествен път.
Първите месеци, коги са кърми и нощем е шашаво да стааш, па да го земеш от креватчето, да са нагодиш на неко стол и да кърмиш. Къде къде по убаво е и за майката и за бебето да са си заедно е кревато. Като ти ревне у 3 през ношта от глад, вадиш цицата, буташ му я у устичката, цица и....айде пак си заспиш. :tazz:
Тиа кошници верно са млогу удобни. 8) За сичко стаат.
Те да тура един линк за Пръвака, ако го не знае.  Чудни неща са намират фтора употреба за дечурлига.
http://prodavalnik.com/za-bebeto-i-deteto/na-razhodka-c184
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Re:Бебета
« Reply #11 -: Януари 22, 2011, 08:59:45 »
предлагам името на темата да са барне - и да тури и добави мининки СЗ пустиняци - така са наблега на желанието и они да станат пустиняци куто назе
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #12 -: Януари 22, 2011, 09:07:13 »
Абе Пръваче, купи ено мининко дущече, земи му мярка, па напрай ена скица и си пусни абрихта. Какото и да стане туй нещо ще е най убавото у целио свет. Куту миничък легло ми е било дървено корито.
То вече ви чува, гласоветв ви познава, пущи му Берковската духова музика и те така.
Активен
Животът с назе се ебава.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #13 -: Януари 22, 2011, 09:19:31 »
предлагам името на темата да са барне - и да тури и добави мининки СЗ пустиняци - така са наблега на желанието и они да станат пустиняци куто назе
Добра идеа ;) Измисли го де :udri:
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #14 -: Януари 22, 2011, 09:35:59 »
Тава е сложна тема... Две бебета отгледахме с булката, пръвото коги бееме съвсем млади и зелени още. И немам одговор ка е по-добре. Синът ревеше та се късаше от колики, а ниа да не го глезим, като се успокои и у креватчето. И след пет минути па реве. И нема спанье.

А второто не е имало такива проблеми, щото като ревне и майкя му като си го земе при неги си и то като са загрее и почувства топлината и не реве повече. И ни не е разделило и ми не е завзело територията.

А една позната кърми вече повече от две години детето си и вика нема да го отбивам, само ша са отбие... И я съм ужасен, викам й оооу, мъжът ти требва медал да му дадат, герой е човекът да те тръпи толко време да одиш като крава. Те тава е превземане на територия, те тава е война. Я такова не бих преживел. Тиа цици докоги ше ги ръфа дзвера? Против съм тиа вманиачаваниа мого модерни напоследък, както съм против и да не се кърми грам, щото па така губи имунизацията на майчиното млеко.
Активен

Страницата е създадена за 0.553 секунди с 23 запитвания.