Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Бебета  (Прочетена 27599 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Re:Бебета
« Reply #30 -: Януари 24, 2011, 05:01:57 »
И я ми е некакси извратено да са облеща пред дете на 4 годин да го кърма.
То като погледнеш реално, след толко време, майчиното млеко е почти като вода, не е толко хранително и богато на витамини. Просто детето вече е добило навик и дири да смуче, не е толко, че има нужда от майчино млеко.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #31 -: Януари 24, 2011, 05:09:26 »
млеко му требва-ма от виме на крава ели офцъ,ели козъ-а не от сиса.Тава е криворазбрана еманципационно-феминистична задушаваща естественото човешко развитие простотиа.А лекциите таа да а чете на.....не е нужно да се замества майчината кърма у пръвите 2 годин.А след втората годин требват кебапчета а не кърма....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #32 -: Януари 24, 2011, 05:18:58 »
Тава е много гулем и отдавнащен спор, нема да го пренасяме и тука
Ako можеше и Нестле да удържат на обещанието си да не рекламират Нан 2 за бебета под 12 месеца - ма не само рекламират, ами и ги подаряват на родилните домове.
Активен
Животът с назе се ебава.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #33 -: Януари 24, 2011, 06:09:49 »
Цони, неща, баце, да пренасам никъв спор, тука не е бгмама, просто са чуда що природата дава на дечурлиата зъби още на една и двегодишна възраст - да ръфат бозките като кучета ли? Тиа зъби за какво са?

И кое е доброто за детето - да не вижда друг вид белтъчини до 4 годишната си възраст ли? И да си води дойката по гъзъ си на детската градина? То приказва, социализира се, а още като маймун на майкя си на гръдите увиснало! Аман от феминизъм и призиви назад към природата - ма природата не е такава, криво разбират тиа феминиските таа природа.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #34 -: Януари 24, 2011, 10:15:10 »
а кво че каате за теориата че виновни за очните заболеваниа са дофторете къде израждат вав ярко осветена операциона ели родилно етъ

а индианката ги ражда на тевно и отблясаци на огин и слънчевата светлина /вав целиа и спектар - не луминисценции/ бааавно са процежда през кумина на вигвама и очите на новороденото са натаварват баааавно и постепенно а не из тевницата направо поди прожекторете
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

masok

• Гостенин
« Reply #35 -: Януари 24, 2011, 10:19:24 »
а кво че каате за теориата че виновни за очните заболеваниа са дофторете къде израждат вав ярко осветена операциона ели родилно етъ

а индианката ги ражда на тевно и отблясаци на огин и слънчевата светлина /вав целиа и спектар - не луминисценции/ бааавно са процежда през кумина на вигвама и очите на новороденото са натаварват баааавно и постепенно а не из тевницата направо поди прожекторете

ду колко знам проблеми се появеват сал на дечицата ,де са били у кофьоз.......брат ми има такива проблеми сеа със сино му......откриха астигматизъм....
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #36 -: Януари 25, 2011, 02:46:42 »
 и не само Генин, за тва за кърменьето абсеютно нема никъв сми след втората година, и по рано даже - щом мое еде обща храна, другото е мазохизъм
Активен

luda_duda

• Гостенин
« Reply #37 -: Януари 31, 2011, 09:43:58 »
мойто 1 път не е цицало па те...секи ден 6-ци по математика носи  ;D
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #38 -: Януари 31, 2011, 09:54:52 »
e де - оно и генетичниа матриал има значение  ::) а сте живи и здрави
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

luda_duda

• Гостенин
« Reply #39 -: Януари 31, 2011, 10:30:12 »
на майкя си са а метнало ;D ;D ;D
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #40 -: Януари 31, 2011, 10:31:30 »
на майкя си са а метнало ;D ;D ;D
;D ;D ;D

врътоглаво......... :P
Активен

luda_duda

• Гостенин
« Reply #41 -: Януари 31, 2011, 10:34:06 »
Е а не ма излагай пред ората къде ма непознават  :udri:
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #42 -: Февруари 02, 2011, 12:36:14 »
Пиша тука, що на некои ора моо да им е интересно. Начи в Оландия като родиш и ти пращат жена, която да ти помага в продължение на 1 седмица. Таа жена седи по 8 часа на ден у вазе, чисти, готви, пазарува, кафе ти праи, принаса ти, дава съвети за отглеждането на бебето. Тука му викат на тава краамзорх и се поема от здравната застраховка.
Интересно ми е тава дали го има в Германия, а Крокич?
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #43 -: Февруари 02, 2011, 01:00:42 »
Мислим че нема. За отглеждане съвети и помощ нема проболеми- има акушерка. Ма да праи кафе и да чисти-не. МОже би ако си тежък случай, немаш мъж или неко друг ше ти дадат некой, ма иначе се предполага че мъжъ ше ти готви и принаса кафе една седмица, да го еба. А тиа оланки кво праат като таа Крамсорге си бега след 6 дена?
Сега се сети че у Българиа се раждаше с доктор, даже беа големи кандърми и пазарлъци кой баш доктор ше дойде като почнеш да раждаш и мани мани...за кво беше целиа зор...да излеа доктора от залата , да си истръка ръцете у престилката и да му набутам 150 кинта у брой. Тука на целото раждане изобщо се не мерна доктор - кък си му е реда, има такова нещо наречено акушерка и от открай време они помагат за ражданьето.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #44 -: Февруари 02, 2011, 01:44:13 »
Мъжа работи, кой ша го тръпи една седмица дома, без да изкарва пари.
Майчинство - 3 месеца.

И тука раждането се води само от акушерка. Доктор иде кога нещо неа наред, не дай Боже!
Активен

Страницата е създадена за 0.146 секунди с 22 запитвания.