Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Надолу

АФтур Тема: Бебета  (Прочетена 27606 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фчеличка

• Гостенин
Re:Бебета
« Reply #120 -: Май 08, 2011, 09:36:40 »
Пръвак, да е жива и здрава малката красавица Лора и да знаеш, че много прилича на тебе!  ::)
Вода не И давайте щом суче - кърмата е достатъчна! Подкрепям и Цони - Бу ще ви е от голяма полза! Пък постепенно сами ще усетите как да си я гледкате!
Хайде - жива и здрава да ви расте, умна и красива, и само да ви радва!  cv
« Последно редактиранье: Май 08, 2011, 09:38:17 от Фчеличка »
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #121 -: Май 08, 2011, 10:09:37 »
Благодарим на сички за пожеланията и съветите, ако нещо закъсаме че питаме  ;)
Активен
жената Я  и приятели  

iakim

• Гостенин
« Reply #122 -: Май 08, 2011, 10:10:22 »
.. и дръж бабичките по-надалече!

Много правилно! ;)
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #123 -: Май 08, 2011, 11:39:48 »
.. и дръж бабичките по-надалече!

Много правилно! ;)

Жената ми разправа че една бабичка насАме й казала "да мЪрси" бебето, я понеже незнам кво значи това и питам жената и она ми вика че бабчката й казала да казва заклинание "Коги ми пребройте влакната доле....... тогива да ми урочасате детето" :o :o ...... И я веднъга забрани на жената да "мЪрси" по тоа начин детето що она съга след ражданьето доле е кьосе .... ::) ::) ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #124 -: Май 08, 2011, 11:46:02 »
Па ти сега не се ври тама, она е лауса.
40 дена на пос и молитва.
Активен
Животът с назе се ебава.

Вачо

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 344
  • Опаа, веке съм пустиняк! Ама и кат Тумбак ми а сго
« Reply #125 -: Май 08, 2011, 11:50:55 »
Не а бе бацевото! Они па ша поникнат! Мислиш ли, дека са са сатривале да а епилират?  :pijenje:
Активен
Оро без ора не стааа!

Маруца

• Гостенин
« Reply #126 -: Май 10, 2011, 09:47:29 »
Вижте неква авантюристка запалена лазда по зеления-био-еко начин на живот, раждане в домашни условия и бог знае още кви велики идеи има в главата си как си е затрила бебето оняденка... :o
Както пише в статията, това да разждаш вкъщи е широко разпространено на Запад, но при определени условия, които тука не са уредени законово и...за съжаление стават фалове... :-\
http://news.ibox.bg/news/id_389888543
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #127 -: Май 10, 2011, 10:56:16 »
Да, и тука е съвсем нормално да раждаш дома, но с тебе има две акушерки и лилейката чака ако стане усложнение нещо. Също нормално е бащата да присъства или други близки ора. Я кога отидох да раждам и вкараа Венче у стаята без да го питат  :green:, он само като виде ка ми спукаа водите и каза, че има спешна работа  :smeeeh:. Излезна и ма остаи сама. После сички, къде влизаа в стаята ми говореха със съчувствие, че съм сама. А въри им обеснявай, че Венко нема да ми намали болките и ич ми не трева баш у тоо момент...
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #128 -: Май 10, 2011, 11:04:17 »
Да, и тука е съвсем нормално да раждаш дома, но с тебе има две акушерки и лилейката чака ако стане усложнение нещо. Също нормално е бащата да присъства или други близки ора. Я кога отидох да раждам и вкараа Венче у стаята без да го питат  :green:, он само като виде ка ми спукаа водите и каза, че има спешна работа  :smeeeh:. Излезна и ма остаи сама. После сички, къде влизаа в стаята ми говореха със съчувствие, че съм сама. А въри им обеснявай, че Венко нема да ми намали болките и ич ми не трева баш у тоо момент...

Що бе, толко ли а лабав Венко  ;D Резил- да те изостави така  ;D
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #129 -: Май 10, 2011, 11:14:59 »
Каза, че по-добре докторите да са занимават с мене, отколко с него  :smeeeh:.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #130 -: Май 10, 2011, 11:23:22 »
Кажи му че е опущил и се е мина̀л  ;D Що друг път я участва у ражданье, я не  ;D
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Život brže prolazi
« Reply #131 -: Май 10, 2011, 11:27:19 »
Пет годин кеся у БГ-Мамма. Казва се кърмене на поискване.

абе я до съга кесИ у разни пчеларски форуми, ама онаа нощ бръже, бръже намери и БГ Мама, та съга повече там четем  ;D ;D ;D

Пръфак, глеам че си почнал да учиш занаята  ;D Ич неа сложно, само шашкането е големо отначало. И най важното - секакви баби требва да се елиминират напълно и секакви аспирации за "помощ" се неутрализират афтоматически - иначе ше патиш  ;D 2-3 седмици отначало требва да помага некой, после на едно бебе му стигат макя и баща ???
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #132 -: Май 10, 2011, 12:18:03 »
Бабешки разни съвети моо са много опасни у разни случаи. Ша ви пуща едно интервю с един наш приятел, много добър педиатър. Он обича да казва:  "Бебетата не трябва нито да се подправят, нито да се мариноват."  ;D Тава е по повод секакви домашни рецепти за бебета със сол, зехтин, мас, орехова шума, яйца, ракия, мушкато....
"Съветвам младите майки да казват на свекървите "Да, майко", а да правят каквото им казват лекарите"
http://www.btv.bg/news/story/122842
Доктора ни го закъса нещо със здравето сериозно напоследък  :-\, надяваме се да се оправи.

Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #133 -: Май 10, 2011, 12:30:52 »
А въри им обеснявай, че Венко нема да ми намали болките и ич ми не трева баш у тоо момент...
Отделно дето после може пулувин година да не склони за секс.
Активен
Животът с назе се ебава.

Божура

• Пустиняк
  • Бау!
« Reply #134 -: Май 10, 2011, 12:36:11 »
орехова шума..

Тава не знам с кво моо навреди на бебето, ма съм го пробвала на големия ми син. У най-големите жеги му излизаа едни ситни пъпчици и съм го къпала с такава вода, къде съм варила орехова шума. Още на др. ден пъпчиците изчезнаа.
Чесно казано и маста не вида с кво е по-лоша от едно скъпо олио например, бъкано с парафюм и химии...
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 26   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.471 секунди с 22 запитвания.