Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Надолу

АФтур Тема: Бебета  (Прочетена 27596 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
Re:Бебета
« Reply #240 -: Май 22, 2011, 11:41:31 »
Абе и ние й се радваме (особено я коги е къпем и коги е приспивам) ама съм чул че не требва да са учи бебе да са носи нарЪце, що после све така че сака да го носиме по цел ден ??? ???
Активен
жената Я  и приятели  

svetoslavt

• Гостенин
« Reply #241 -: Май 23, 2011, 08:28:45 »
Абе и ние й се радваме (особено я коги е къпем и коги е приспивам) ама съм чул че не требва да са учи бебе да са носи нарЪце, що после све така че сака да го носиме по цел ден ??? ???
Абе надали ше я носите много наръце,нали след некой-друг месец ше почне да лази,па по-после ше и са доще да оди,па тогава да видиш кво е чудо,нема да си седате на гъза,нали на пръво време требва да и асистирате в оденето.Ма нема да мое да и обясните кво е да та боли кръста и че не моеш да стоиш наведен цел ден да я дръжиш па тя да оди.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #242 -: Май 26, 2011, 01:05:49 »
Те да ви покажем един плод на билгаро германската дружба -  тава е Ерик-Цецо - съна на Стела и Карстен - Кирчо и унук на моя най добър приятел Цецо ;D

Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #243 -: Май 26, 2011, 03:42:01 »
Личи си германската жилка, отсега е дигнал ръка за поздраф. Па и шапката му куту немска каска.
Активен
Животът с назе се ебава.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #244 -: Май 28, 2011, 12:58:11 »
Некой знае ли ква е традицията, дека са праи питка на 40 дена на бебето? Госки канат ли са, кво са праи?

Але да видите мойто бебенце къ е загладило косъма вече, кокори ми са с едни очички като маслинки, хили са и ми вика А-гууу  love.
Ейй, кво нещо е дееба, а като са замислиш къ идва от нищото...
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Маруца

• Гостенин
« Reply #245 -: Май 28, 2011, 01:21:01 »
...Ейй, кво нещо е дееба, а като са замислиш къ идва от нищото...
Чуди си са ти, па може па да пробваш къ става фокуса - "от нищо нещо"... ;)
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #246 -: Май 28, 2011, 02:56:58 »
морееее знааш тииии ,знааашш откво идее ;) ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #247 -: Май 28, 2011, 04:33:12 »
Те тука е збрана доста информация по въпроса:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=135313
за "въцърковяването" на бебето по-подробно моо да са изкажат некои наши съфоромци. Моо да пущиш запитването и у темата за ристиянството, да я не прескочат тука.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #248 -: Май 28, 2011, 06:14:59 »
Мерси, Унучке, я намерих и у Гуглето информация, ма мисла таа традиция да я пропусна. Много бабешки ми са струва сичко, освен това сичките ни познати ни уважиа още първата седмица след раждането.

Мариуцо, не са ослушвай, я мойта работа съм си свършила вече, чекаме сега твойто радио да запее  :P.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #249 -: Май 28, 2011, 06:20:41 »
Въвеждането на бебето у църквата е много убав ритуал. :)
Активен

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #250 -: Май 29, 2011, 11:11:34 »
И ние се чудиме кво да прайме (и дали изобщо да прайме нещо)  ???. Едни ни съветват да идеме на цръква попа да чете молитва за здраве на детето (па и на назе  :)), други ни викат да прайме "турта"  ;D ;D(така викат на питката по нашия край), сал че ни се предлагат два вариянта -  единия е само с близки ора, а другия с повечко ора като ни дават пример с едно новородено бебе от малцинството къде такава турта му беа напрайле че беа дошле циганье ча от Бел песък ;D, имаше и духова музика и сичко свръши щастливо с як кютек и много строшени столове и маси, но се пак бащата после се фалеше че са събрали 1000 лева  :smeeeh: :smeeeh:, трети пък ни викат да не прайме нищо, що само на мрътвец се полагало 40-се  :o :o, така че за сега още се чудиме ....
А иначе бебето си расте и за един месец нададе кило и 400, което според докторката не могло да стане с дете на АМ ::) и вече има бузки по големи от моите

п.п. да се пофалим и Я, вчера за пръв път сам и изрезах ноктенцата на ръчичките  8) 8)
Активен
жената Я  и приятели  

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #251 -: Май 29, 2011, 11:24:28 »
Пу-пу, убавица е Лорка!  :) Цеко, нищо ви не пречи да си идете на църква на тоя ден тримцата, семейно. Па и жена ти да омеси една питка, къ си му е редъ и да си са почерпите за здраве.  :)
П.П. Ноктенцата и на наште синковци ги режеше само мъжа ми, че мен ма обземаше ужас и са разтрепервах като видех тая миниатюрна ръчичка с почти незабележими ноктета  :D До кога пораснаа и зеха сами да си режат ноктите, все он изпълняваше таа длъжност.  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

onufri

• Гостенин
« Reply #252 -: Май 29, 2011, 11:25:34 »
Малии, къ са режат тиа ноктенца на тиа мънинки пръстенца!? Дуу, мен ша ма а страх...
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #253 -: Май 29, 2011, 12:37:21 »
тва с 40-те дена за мрътвец неа съвпадение. Едно време са мислили че до 40 дена душата на умрелиа неа се отделила наплъно от него. А па за бебетата (поради големата детска смртност навремето) са мислили че бебето до 40 дена-по обратен ред - още неа улезнало баш у свето на живите . Затава не требвало да се води навънка, да се врътат чужди ора покрай ньего и тем подобни. Даже и ниа прифанааме с пръвото дете от тиа глупости-да идвал тоа, па оня, да се не урочаса, па конци, па връви се връзваа, мани мани....Четеньето от поп за 40 дена па а кръстоска от суеверие и цръква (и повод попа да облажи джуките) - за цръквата важи единстевено ритиуала Кръщение.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
« Reply #254 -: Май 29, 2011, 12:42:53 »
Най-лесния начин за резане на мининки ноктенца е дока бебето спи, не мръда, не шава и сичко става за 5 мин. Кви съвети съм чела по разни списания-да паднеш  ;D
Ка да го хванеш и да го туриш у скута си, па кък да му дръжиш ръката и секакви такива простотии..... ;D
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 26   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.165 секунди с 22 запитвания.