Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26   Надолу

АФтур Тема: Бебета  (Прочетена 27593 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Re:Бебета
« Reply #255 -: Май 29, 2011, 06:22:10 »
Ритуала с бебето  са викаше Пануда, нали? До тогива се смета че бебето още нема защита от болести и лесно лепва вируси, а и родилката се смята за нечиста (още кърви и са чисти след раждането). Иначе на времето децата са са кръщавали на 40-тия ден! За присъствието си са сбират близки и приятели според чергата!  Да са ви живи и здрави, да пораснат по-бръже и да земат да ви едосват! ;D
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Цони

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4519
« Reply #256 -: Май 29, 2011, 07:29:44 »
До 40-тия ден майката е леуса - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D1%85%D1%83%D1%81%D0%B0
Активен
Животът с назе се ебава.

Владимир

• Гостенин
« Reply #257 -: Май 29, 2011, 10:16:45 »
Па вие сте много бръзи, бе! Още три дена има Бубето до 40, а Пръвака още манко :).
У нашта традиционна култура кръщеньето са а правило колку са може по-бръзо - некъде къде седмица-десетия ден. Що смъртността а била гулема, а некръстеното дете са погребва извън гробищата и душата му нема да иде на небето. Кък да са казва детето, решава кръсника. Кво каже он, така че а. Кръсник на баща ми а бил селския даскал и он а казал, че че са казва Страхил - име, дека ич го нема у нашия край, ма имало такъв хайдутин, та било убаво име. При преброяването даже преброитела каза - ооо, па баща ти и с нашо име, ти требва да си от тракийците  ;D.
А за четиресетия ден - тигива майката отважда с детето на цръква за чиста молитва. И тава си остатък от езичеството, ма са а спазвало, ма днеска вече са не прави.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #258 -: Юни 21, 2011, 03:57:51 »
Еш ква люлка му турихме на на нашто убаво бебенце. Я си лежа на спалната и дръпам едно въженце, а оно са люля:

еш къ сладко, сладко придремва завалишкото:

и я като една истинска българка измислих още ена функция на таа люлка. Идялна работа ми върши като простор, место немам, кво да праа:

ето го и бати, много си обича братчето и много го гледа  :-*:
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #259 -: Юни 21, 2011, 04:14:49 »
Да са ти живи и здрави Бубе ;D
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #260 -: Юни 21, 2011, 04:55:22 »
 :winkiss: :punk: :punk: :punk:
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
« Reply #261 -: Юни 21, 2011, 05:26:53 »
 love Я, кви са ти убови юнаците, а са ти живи и здрави!  (**)
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #262 -: Юни 21, 2011, 05:29:09 »
Благодарим!
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

svetoslavt

• Гостенин
« Reply #263 -: Юни 21, 2011, 06:26:31 »
Личи че си наша таа мома,те вижте на снимката къде спи как ни е подала средното пръстенце ;D.Да са живи и здрави,другото се некак ше са нареди.
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #264 -: Юни 21, 2011, 07:06:13 »
Личи че си наша таа мома,те вижте на снимката къде спи как ни е подала средното пръстенце ;D.Да са живи и здрави,другото се некак ше са нареди.

баце оно е мъжко бре....... :)
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #265 -: Юни 21, 2011, 08:46:47 »

баце оно е мъжко бре....... :)

:smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: :krkanje:
Активен
не я като да немам, ма би шкял

svetoslavt

• Гостенин
« Reply #266 -: Юни 21, 2011, 08:49:58 »
Мале,мале,мале :-[ :-[ :-[!!!!!Бе да са таковам в главата шашава,ем и честитих на Буба сина и сега кво съм са однесал у некое друго измерение,та пиша шантави работи.Тя Буба ше ма извини,ма ако го бе снимала по патка,немаше да стаат такива грешки и немаше да са налага да ни показва средни пръсти-сичко щеше да е натюрлих.Извинявай Бубе и мене некога са ма мислиле за момиче,па станах лонгур...мани,мани.
Активен

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
« Reply #267 -: Юни 21, 2011, 08:50:44 »
епа оно затава ти я показало среден пръст бе гядов, та коту му са не види поди пелената, да са барем не чудиш  :zabrakal:
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Маруца

• Гостенин
« Reply #268 -: Юни 21, 2011, 08:52:05 »
епа оно затава ти я показало среден пръст бе гядов, та коту му са не види поди пелената, да са барем не чудиш 
не си мал... :zazhabil:
Активен

svetoslavt

• Гостенин
« Reply #269 -: Юни 21, 2011, 08:53:01 »
епа оно затава ти я показало среден пръст бе гядов, та коту му са не види поди пелената, да са барем не чудиш  :zabrakal:
Тава ше да е било,ма кой да са сети.Абе,ма ти пак ли са появи да подлагаш на хумористично-иронични коментари секи пост на ората тука ;D
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 26   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.257 секунди с 22 запитвания.