Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ЗА ЦЪРКОВНИТЕ ХРАМОВЕ,МАНАСТИРИ,СВЕТИ МЕСТА...  (Прочетена 10296 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Да почнеме една родолюбива тема,у коя да багаме сички духовни радости и терзаниа,напинящи у душата.Да опишемо родните храмове,манастири,паметници на духовноста,празници,светий и места с енергиа и сила.Да по напишемо за историятя на тиа места и за духовни водачи,за това как се съхраняват днеска и строат ли се нови храмове.Пазат ли се старите завети,оставени ни от дедите и има ли нови такиви.Имамо ли месни повериа и ора с различна религиа и обичаи.Как съжиталстваме.Оказва ли некакво влиание светската влас на духовния ни живот.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Я не мом да се стръпим да не каем за едно големо родоюбиво дело,макар и позакаснело,ма се пак извръшено с вещина и желание за бъдеще.Остана приатно изненадан,кото видо какъв ремонт е напраен на цръквата у село Ковачица.Тоа огромен храм строен през триесете годин на миналиа век,къде мое да побере за добро ели лошо цело село,бе оставен да пустинясва 60 годин.Млого народ се изреди на ръководни постове.Млого телци,вино и рекиа се испио и изедоо до къде накраа дойде ред да се намерат пари и за храма.Ма сичко е добре,кага сфръшва добре и те сас садействието на месната свецка влас и на Ломската кметица Пенка,се намери разумно решение на прублема.Съга ората у селото си имат одремонтиран храм и нема да се срамат кага минуват покрай ньего,а на празниците мое да се сберат па заедно, кво ено време,а не да залатат по чужди нам секти и да зафаят непознати ни светци и обичаи.Съга само като е казано "А",требва да се изговори и "Б".Да се омаже цръквата и од вънка и да се намери нов поп с респект,умениа и осанка,що стариа завалиата не знае по кой свет оди.Нема да го одумвамо човека-така знае,така праи.Он па мое нещо да помага/само че не знам кво/,ма да се найде поп наместо,та да се смири селото.Дедо Владика Дометиан Видински и он да си пожелаеме да го сречаме там по-чъсто и се да е за убаво.Аде арлиа да е доброто дело и да има поводе да се радваме и веселим.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
тази тема е сериозна и аз предлагам тук да се пише на книжовен език - да на стане някое светотатство поради грешна интерпретация на смисъла ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Не свети ли слънцето еднакво за сички?...С тоа въпрос към римскиа папа се е обрънал Константин-Кирил философ,кага е защитавал пред римската куриа правото да се води цръковно спуженье и проповеди на славянски език.А у Новиа Завет,кага се е явил дух свети и секи е говорил на различен език,а другите са го разбирали на своя...
    Не се притеснявай да прикааш истината,кво ти е на сръце и сички че те розберат.Нека и наще ора си прикаат на родниа език и се не боат че че угрешат,що за грешките ни има кой да се погрижи.А и да сдобиват самочувствие.Кой ка си усеча така да прикаа.Важен е смисъла.
« Последно редактиранье: Март 12, 2009, 11:10:48 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Я ша ви са оплача за друго нещо. У Бела Слатина сме като наказани, заман ни пращат некви изгонени откъде ли не свещеници, един влезна и у криминалните хроники като иманяр, сменуват ги през месец през два. Пращат ги при назе като на заточение. Е с кво сме виновни ниа да ни пращат се такива провинили се?

Имаме си тука наш си поп. Ма като пратат па некой такъв влезнал в издънка и изпратен на заточение, го турат да е шеф на нашиа. И тава па въобще го не разбираме. Той си ни а свестен, свикнале сме с него, изведнъш идва некъф отнекъде и почва да са разпорежда, ми мани, тоа последниа интерниран последниа път забрани на нашиа да служи и претупа литургиата надве натри и бега та се не виде.

С кво сме заслужиле тиа наказаниа са питам?
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
У такъф случай,представителе на цръковното настоятелство и некой од градската управа/най-добре кмета/да одат у Враца при дедо Калиник,он куто глава на Врачанска митрополиа,куто уземе поди внимание вашта молба,мое да разпореди,да се назначи за енорийски свещеник човек който ората го сакат.Мислим че дедо Владика е разбран и разумен човек и че откликне на молбата ви.
    Имам сведение че миналата седмица дедо Епископ е бил у Бела Слатина по-подобни въпросе и мое вече прублема да е решен.Вище само месната влас да не е убръкала нещо,че они имат винаги други сметки.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Рабутата е тама, че дедо Калиник ни ги праща. Изредиа са сума народ. Ич не ни требват, ако ша са като тоа каде го писаа по весниците.

Тоа последниа е от оня денка случая коги е забранил на нашиа поп да си служи ка си требва и той е служил.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Я мислим че дедо Владика че пручете кво си прикааме и че уземе най-доброто решение.Па ако нема време да чете се некой че му кае,он има ора на секъде.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

riva

• Гостенин
Дразня се ,че джамиите започват да стават повече от църквите >:(
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
а факта че електората на еднъ забранена от закона етническа партиа се увеличава в геометрична прогресия не та ли дразни ... особено около изборе ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

riva

• Гостенин
а факта че електората на еднъ забранена от закона етническа партиа се увеличава в геометрична прогресия не та ли дразни ... особено около изборе ...
естествено ,че ме дразни >:(
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Яал те , ние у Дражинци преди две годин почнаме да праим църква и вече сме готови. чекаме само да станат готови иконите на иконостаса и че викаме еддо Дометиан да а освети.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113176
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
бавос - съга остана и детцки градини да земета да строите и сичко е на 6
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
А дай боже и да стане по-бръже храма!Я скоро оди у Лопушанскио манастир и видо промени за убово.И у цръквата у Монтана-пак има убови работи напраени.Дай боже се така да продължава.А джамиите не са страшни,страшно а ,че цръквите намалеват.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Оно туглите за цръквата са от училището и детската градина у село. Събориме я що нема деца!!!! ;D
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Страницата е създадена за 0.153 секунди с 21 запитвания.