Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ЗА ЦЪРКОВНИТЕ ХРАМОВЕ,МАНАСТИРИ,СВЕТИ МЕСТА...  (Прочетена 10307 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Оно туглите за цръквата са от училището и детската градина у село. Събориме я що нема деца!!!! ;D

е те тава а - наливаи от пусто у празно  >:(
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
язе тава за детцките градини го казвам заобиколно да е - демек даи да наприме фабрики да има поминък за ората и куто са врънат по родните си места , ще има бизнес,  и  поповете от тиа цръквета да освещават къщи, да прават кръщенета , погребения /секи по редъ си/,  ми съга куто нема миряни -
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Оф Самоточеееее,млого си прав брате....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Чул те господ брате Самоток, ама да ни чуат и отния дека ни управляват.!!!
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Прав е, за кво ингиа училище и градина ако нема цръква, оно сегъ цръква им по необходима ... друго е че азе неодобревам събараньето на строеното от предците ни
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
И я така, ама оно си е на общината и они решиа така. Я съм одил у таа детска градина. Он почна да се троши и стана опасно и они го бутнаа. Тогива я и мои другаре решиме да праим църква и земе туглете щото они щеа да ги продадат. И те така. С дарения, с пари от дирекцията по вероизповедания е напрайме. Те и снимка коги съм бил у детската градина у Даржинци.
http://4coolpics.com/author_photo/9487/111561.html

Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
нека а са строат и черкви и манастире , но да са не забуварва що пръво треба да има миряни и ча тогава да са позамислиме и за духовнеа живот на теа ора - тава е мойото мнение
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Понеже на 30 юни се христианската црква чества збор на Светите Апостоли у таа тема е редно да упоменеме тоа ден.И защото ниа сме православни христиани че кажем неколко прикаски за основоположника на православната црква свети Андрей Првозвани.Нарича се така понеже прв од дванайсетте Апостоли е пошал след Спасителя.Андрей е бил ученик на Йоан Крстител /Преттеча/.Присъста на брега на река Йордан кага Иисус минава и Йоан обявява "Ето го агнеца Божий".След тава цел ден прекарва с Христос,а вечерта отважда при брат си Симон/св. Петар/и му казва "Намерих Месия"Тогава Иисус ги видел на Брега на Галилейско море и нги рекал:"Варвете след мен и аз ще ви натравя ловци на човеци!"И они остаили мрежите,що били рибаре и тръгнали.Кага Христос бил вече разпнат учениците му се пръснали по света да проповедват . Св.Андрей Првозвани дошал по наще земи.Основал Вселенската Патриаршиа у Византион и покрай Черно море стигнал у Русиа.За тава се приема че св.Андрей е основоположник на православната црква.После след дълги скитаниа и проповеди се врача у Елада.Пристига у град Патра. Там обраща у христианска религиа голема час од жителете на града.Управитела Егеат го фрга у затвора и го осъжда на разпъванье на крс.Но понеже народа роптае не го приковават,а само го врзват.Народа вастава и Егеат е принуден да пущи св.Андрей.Но Апостола Се обрнал към Спаситела с думите:"Не допускай Господи да ме свалят от кръста.Не ме лишавай от смърт подобна на твоята."Ората на Егеат побрзали да го одвржат,но св.Андрей предал богу дух сас сияещо лице. Погребали Апостола ,а след неколко дена Егеат се самоубил. Св.Андрей се смета за основоположник на правоспавната црква що е ракоположил првиа епископ на Византион апостол Стахий.Од Византион/Цариград сме приели крашението и ниа,както и грци,србе,русняции румънци и др.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
Само да допълним,че кръсто на свети Андрей неа като обикновенио а е с равни раменье и а по диагонал.СВ.Андрей а много почитан у Русиа,пръвиа руски орден е ,,Св.Андрей",флага на рускио флот а с кръста на светеца и се казва ,,Андреевски" флаг.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Крста му е " Х "образен.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
Такаааа....те днеска кво излезна у пресата.
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/01/17/1747006_ot_15_mitropoliti_samo_patriarhut_i_trima_visshi/
Поради интреса ми ,съ поразрових да вида ,кой а тоа митрополит Амвросиий Доростолски.Те кво излезна:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BC%D0%B2%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B9_%D0%94%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8
Лично я сметам ,че  БПЦ  требва да се раздели с миналото у което стои фигура като Калиник,и новиа патрирах на БПЦ требва да е Амвросий.Мое да е за манко ,но требва да е човек ,дето нема връзка с бившата комунстическа власт.Щото лъжата като цело и подвидъ и- лицемерието- у часност, е един от седемте смъртни греха....
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
По принцип в близкото минало нема дори дякон или йерей който да не е одобряван от комунистите,та кво остава за епископите.Естествено че са задължавани да подписват декларации.На тези които липсват такива те просто са унищожени или изгубени.Такъв е бил реда в държавата.След 10 ноември 1989 при ръкополагането отпада изискването за одобрение от светската власт .Така че не е същото да си агент на ДС и свещеннослужител. Тези хора са съумели въпреки трудностите да запазят БПЦ в една сложна обстановка и не заслужават порицание.Освен това си има канон по който се приемат и отзовават архиереите.Независимо какво са подписвали предварително те се подчиняват само и единствено на канона.Не може просто на някой политик да му скимне и -хоп,готово.Това нещо не се разбира от светските власти чиято цел е да се месят необезпокоявани в кухнята на БПЦ.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
Бако ти го знааш по-добре от мене-БПЦ е у тежка криза-и то не само матрялна,а преди сичко духовна....ако владиците покажат неква форма на покаяние пред обществото мисла ,че само ще спечи...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Едва ли съм аз тоя където да ги кори,но щом казваш...
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
я па ич ме не учудва ........очаквано.......сал се чуда ка толко закъснее да го изкарат наяве..... ::)....и кво толко е станало......?!!!!!
Активен

Страницата е създадена за 0.191 секунди с 21 запитвания.