Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ЗА ЦЪРКОВНИТЕ ХРАМОВЕ,МАНАСТИРИ,СВЕТИ МЕСТА...  (Прочетена 10295 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
+100.
Отделно , я от тава къде видех ,Калиник не каза ,че сака прошка,а че сека власт е от Бога и за тава он а служил на властта.По таа логика ако гявола доа на власт Калиник и на ньего ще служи...
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Стига бе Чворе!Ангелите са от Бога.Когато Сатаната е напуснал по своя воля /също дадена от Бога/ ангелското семейство,е превърнал сам себе си в Дявол.Който служи на Дявола не служи на Господ.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Неговата власт в църквата е от Бога. Ама човеци слаби, подгънале са се пред силните. Тейната комунистическа власт не беше от Бога. А си беше човешка и бесовска и демонска. Не чакайте справедливост тука доле у ниското. То е завлядано от "поднебесните" (така ги наричат) духове на злобата. Гяволът става силен и мами много народ. Всеки ден. По всека една телевизия.

http://www.dveri.bg/content/view/14469/29/

Извинил се е.

Активен

Чвора

• Пустиняк
тука е написано добре.Тава по -телевизиата го немаше.Добре праи владиката.Още по-стойностно ша е ако съ оттегли за извесно време у манастир.Ма тава си е негово решение.Он поне има доблестта да излезне и да каже тиа думи.За което-чест и почитания.! thanks thanks thanks
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
И що ча сега? Ми са не впуща в коментари.....
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Койо

• Админ
  • Пустиняк
http://www.dveri.bg/content/view/14477/48/

Те ка го е рекъл един по-умен човек. Тава беше извинение с половин уста на Калиник, а не покаяние. Покаянието е дар от Господа, не се получава е така от един път с едно извинявайте, такова беше времето. Истинското покаяние ка вика Чвора е да идат у манастир доносниците и тама да го дират тва покаяние. Да гледат филма "Остров" кво значи покаяние.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
БПЦ си има устав и там си е написано сичко. Става въпрос за нещо друго, за срастването на светската и църковната власт. То е видно, че тоя Устав са не спазва. Те кво е написано, па заключенията остаам на вазе:
Цитат
Глава втора
ЦЪРКОВНО-СЪДЕБНИ ДЕЛА

Раздел І
ЦЪРКОВНО-НАКАЗАТЕЛНИ ДЕЛА

А. Църковни провинения

Чл. 189. Църковно провинение е всяко умишлено или по непредпазливост извършено деяние против вярата, каноните, правилата на светата Православна църква и настоящия Устав.

Чл. 190. Църковни провинения са:
1. отпадане от Православната църква;
2. ерес – съзнателно, явно и упорито отричане догматите на православната вяра;
3. молитвено и евхаристийно общение с инославни и иноверни;
4. разкол – отделяне от църковното единство;
5. магьосничество и врачуване;
6. богохулство – хулни слова и действия срещу Бога, Света Троица, света Богородица и светиите;
7. светотатство – поругаване, хулене, оскърбяване, повреждане, унищожаване, кражба или грабеж на място или предмети, посветени на Бога или богослужението, а също хулене, клевета, заплаха и насилие над свещенослужител при служба или друго подобно греховно деяние;
8. симония – приемане или даване на духовен чин, звание или отличие срещу облаги;
9. разврат – проституция и блудни деяния, включително и между еднополови;
10. убийство, опит за убийство, опит за самоубийство или друго престъпно деяние;
11. обида или клевета между духовни лица, срещу духовно лице или от духовно лице срещу  мирянин;
12. лъжлива клетва;
13. отричане от сан;
14. неизпълнение или немарливо изпълнение на църковните правила, разпорежданията на настоящия Устав, служебните задължения или законните разпореждания на църковната власт, като: неправилно, небрежно или нередовно извършване на богослужението, светите Тайнства и обредите, занемаряване на проповедта, религиозното просвещаване на енориашите и църковната благотворителност; неправилно или нередовно водене на църковно-енорийските книги и други;
15. превишаване на власт;
16. злоупотреба  и  немарливо  пазене на църковното имущество;
17. непристойни за сана дейности;
18. пиянство, сквернословие и неприлично държание в служебни и частни отношения;
19. приемане на нецърковна длъжност без разрешение на съответната духовна власт;
20. други простъпки и дейности, забранени от църковните правила и настоящия Устав.

Б. Църковни наказания

Чл. 191.
(1) Църковните наказания  за духовно лице са:
1. глоба в размер, определен от съда, но не повече от три брутни месечни възнаграждения;
2. временно лишаване от свети Тайнства, обреди, участие в обществено богослужение;
3. временно лишаване от църковно-административни права;
4. разстригване за монаси;
5. аргос – пълно или частично запрещаване от свещенослужение и служба  от 15 дни до 6 месеца, с лишаване от възнаграждение в размер, определен от съда, но не повече от петкратния размер на брутното му възнаграждение;
6. ограничаване в манастир от един месец до една година на клиросно послушание или манастирски труд и лишаване от възнаграждение в размер, определен от съда, но не повече от петкратния размер на брутното му възнаграждение;
7. лишаване от църковни отличия и офикии;
8. освобождаване от длъжност  за срок до 3 години;
9. преместване в друга духовна околия за срок до 5 години;
10. низвержение, без или със отлъчване от Църквата според каноните;
11. отлъчване  – изключване от общение с Църквата;
(2) Църковното наказание „отлъчване от Църквата” за мирянин се налага за извършено тежко църковно провинение.

Чл. 192. (1) Църковно-наказателната отговорност е лична.
(2) Наказанието съответства на тежестта на извършеното провинение.
(3) Наказанието се определя в зависимост от вида на провинението,  формата на вината (умисъл или непредпазливост), причинената вреда и смекчаващите и отегчаващите вината обстоятелства.

В. Особени правила:

Чл. 193. За провинения по сан или служба духовните лица са отговорни пред църковен съд и  когато не са на църковна служба или заемат църковна служба в нецърковно учреждение.

Чл. 194. Тъжители и свидетели по църковно-наказателни дела могат да бъдат лица от православно изповедание.

Яла го и целия Устав На БПЦ:
http://bg-patriarshia.bg/index.php?file=statute.xml
« Последно редактиранье: Януари 20, 2012, 01:58:18 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Чвора

• Пустиняк
хм....приказката за оденьето у манастир и отговора на последния въпрос общо зето са смисъла на тава интервю...иначе-личи си от кой преписва Лютфи МЕстан.Тоа същиа е психиатър-коетое видно от приказките му,отгоре на сичкото дълги години беше сол ташак на Доган и член на визшата управа на ДПС.Много внимателно да се подхожда къде лъстивите му думи...
Активен

Пустиняка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4809
  • Капистра - битер Кулчанин
За осъществените състави на чл.8, 9, 16, 17, 18 и 19 от чл.190, имам преки наблюдения на "свещенослужители". Дали се знае от миряните - знае се, дали са наказани тия смрадове - не са, дали са толерират от владиката - толерират са, владиката доносник ли е - доносник. Ако некой още са чуди що не уважавам църквата - да прочете пак прежденаписаното. Ако да си набожен значи да се примиряваш с таа свинщина и безобразие - пишете ма антихрист.
Активен
За глупочата граници нема!

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
верата у господ нема нищо общо с тиа смрадове владиците,они неслужат на господ а на тех си.
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
верата у господ нема нищо общо с тиа смрадове владиците,они неслужат на господ а на тех си.

Има бе!Некои от тиа се погрижиа доволно да избегат ората от църквата Му.У нас плъзнаа разни протестански организации и куп различни секти.Противодействие нема.
       За тава койо е епскоп и народен пастир требва да покаже че е избрано по достойнства от Бога за да служи подобаващо.Тогава че приемем че агентурното минало не е повлияло на Църквата.Днеска фактите сочат обратното.Как да не роптае народа?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
За осъществените състави на чл.8, 9, 16, 17, 18 и 19 от чл.190, имам преки наблюдения на "свещенослужители". Дали се знае от миряните - знае се, дали са наказани тия смрадове - не са, дали са толерират от владиката - толерират са, владиката доносник ли е - доносник. Ако некой още са чуди що не уважавам църквата - да прочете пак прежденаписаното. Ако да си набожен значи да се примиряваш с таа свинщина и безобразие - пишете ма антихрист.

Да си набожен не значи нищо. Да имаш вера значи нещо. Думите са важни - набожен, религиозен са неподходящи думи и важат за некои ора. Обаче да имаш вера у Христос е друго. Две различни работи са. Некои владици са набожни зорлем и те тава им е сичко. Щото властта ги е покварила. Всека една власт покварява и развращава. На човека у главата му се къса една пружинка и вече нема връзка с централния мозак. Спира да чуе петеля и почват да го апат калинките. И почва да са мисли сам себе си за господ.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
На днешния ден 04.03. честваме св.Герасим

Именници: Герасим. На този ден православната църква почита деня на св. Герасим - известен аскет и скромен монах, който спечелил стотици последователи в скромния си живот. Легенда разказва за лъв, който с трън в лапата си потърсил помощта на светеца. След като Герасим извадил тръна, лъвът останал негов дългогодишен спътник, и след смъртта на светеца, издъхнал върху гроба му... Ето защо, иконописците представят Св. Герасим с лъв в нозете.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
На днешната дата е създадена и Българската православна църква!  http://www.moreto.net/novini.php?n=165012
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Чвора

• Пустиняк
виж ,тва го не знаех,благодарско за инфото ;) thanks
Активен

Страницата е създадена за 0.376 секунди с 21 запитвания.