Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Фонетична подредба срещу БДС  (Прочетена 3334 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
Фонетична подредба срещу БДС
« -: Януари 27, 2011, 12:12:55 »
реко да пущим таа анкетка да видим ората кво ползват

оти я като по-новото поколение ползвам фонетична подредба кога требва да пишем на български, ама кога видим БДС претръпвам оти пишем пет думи по два часа :green:

та така, малко безсмислена иде таа статистика, ама и такива требва да има :green:
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Re:Фонетична подредба срещу БДС
« Reply #1 -: Януари 27, 2011, 12:16:24 »
Брутале о?прави си анкетата. Има 2 вида фонетична подредба - един път стихийно възникналата програмистка подредба (ЯВЕРТЪ) и друга, приета за стандарт и турната у Уиндолса от Виста нанатам (ЧШЕРТЪ).
Активен

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #2 -: Януари 27, 2011, 12:23:52 »
мерсим за уточнението, я за таа втората бе останал с впечатлението оти ората а маинят и си турат ЯВЕРТЪ подредбата :green:
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #3 -: Януари 27, 2011, 12:40:17 »
Моа и да а маинят некои, ма Я я ползвам. Явертъ неа с нищо по добра от ньеа, само неколко копчета разменени и навева спомени за Флекс тайп...
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #4 -: Януари 27, 2011, 01:21:54 »
Понеже от четири години насам ползвам клавиатури без наща азбука изписана връз тех, а преди тава са бех научил на БДС, сеги не гледам клавиатурата коги пиша, пръстите ми са свикнале с разположението на буквите и ората се чудат ка съм ги запомнил. БДС за мене е удобно разположена подредба - тоест, съотношението е почти 50 на 50, колкото букви вкараш с лева ръка, толкова приблизително и с десна ръка и горе-долу се редуват десна лева... Не знам как е на фонетика, ма и неща да знам. Подредбите ората са ги правиле, като са изхождали от особеностите на езиците. Затава за мене БДС е по-естествената подредба. И сина съм го научил на неги.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #5 -: Януари 27, 2011, 04:23:25 »
я пишем само на бдс що така съм ръгнал от начало и пишем понекугиш сас десет пръста понекугиш си одмарам и пиша сас шес

бавно пишем на ингилиз и сЪга ш зимам клавиатура без бг букви което е проблем па
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

masok

• Гостенин
« Reply #6 -: Януари 27, 2011, 04:26:16 »
и я пишем на БДС-то сал......
Активен

iakim

• Гостенин
« Reply #7 -: Януари 27, 2011, 07:13:33 »
Я не знаа кво е БДС, (ЯВЕРТЪ) и (ЧШЕРТЪ) ...Пиша на една клавиатура дека има и ангрийски и български букви  И я като сложа на BG си пиша на бългърските букви с червен цвер , апа енглиските са бели на цвет и те така ;)
Активен

ЛОМНЯК

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2037
« Reply #8 -: Януари 27, 2011, 08:20:10 »
Па я си пишем и на двете, ма като чели фонетиката ми е по-згодна ;)

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #9 -: Януари 28, 2011, 12:15:04 »
и Я пишем на БДС (ча червените букви ми се изтръкаа) коги требва да пишем на български, ама съм забележил че колко по ми се налага да пишем с белите букви толко по лесно ми става другия път ........ май сичко е въпрос на свикнение  ::) ::)
Активен
жената Я  и приятели  

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #10 -: Януари 28, 2011, 07:26:42 »
само фонетична , ако некога ми са наложи да пиша на БДС получавам пристъпи на паника , на нощно напикаване , на сърбеж по интимните части , гръч на лева ръка , прескачане на сръцето и понякога са уригвам.
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

torlak

• Гостенин
« Reply #11 -: Февруари 14, 2011, 04:49:53 »
Па я си пишем и на двете, ма като чели фонетиката ми е по-згодна ;)

Я пишем на сичку куту подредба, кво са а сбркало да доде до мене (мое и да а клавиатура по без буквете на неа, що дома кара на такавата бая време, доде да обора мрзела и а са дигна а си купа неква по-убова).

Ма само првия пут, га са срещнах у близак план с неква фонетика- "виста-лаптоп модел", са а очеплезих, доде а намера ка са потребява пущината сбркана (и са научи да а пасем де).
« Последно редактиранье: Февруари 14, 2011, 05:44:28 от Торлак »
Активен

Владимир

• Гостенин
« Reply #12 -: Март 03, 2011, 10:43:36 »
Понеже от четири години насам ползвам клавиатури без наща азбука изписана връз тех, а преди тава са бех научил на БДС, сеги не гледам клавиатурата коги пиша, пръстите ми са свикнале с разположението на буквите и ората се чудат ка съм ги запомнил. БДС за мене е удобно разположена подредба - тоест, съотношението е почти 50 на 50, колкото букви вкараш с лева ръка, толкова приблизително и с десна ръка и горе-долу се редуват десна лева... Не знам как е на фонетика, ма и неща да знам. Подредбите ората са ги правиле, като са изхождали от особеностите на езиците. Затава за мене БДС е по-естествената подредба. И сина съм го научил на неги.
И я така.
Еднъж са прова да пишем на руска клавиатура и са сбърка. Една дума не можа да наберем. Баш си е къ го е написал Капитаня - секи народ го е нагаждал по неговия си език.
Активен

Байо Либен

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2595
« Reply #13 -: Юни 06, 2011, 01:01:00 »
Изчезна ми иконката на коя азбука пиша US и Бг има иконка само на клавиатурата иначе с бутона лев alt+shift си превключва клавиатурата и си пишем нормално как да си възтанова тази иконка :almus:
Активен
яж пи и се весели.
Библията ни учи да обичаме ближния,а Кама-сутра объяснява, как да го правим.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #14 -: Юни 06, 2011, 01:41:16 »
десен бутонь на таскбара

Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 21 запитвания.