Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Алманах "Резерват Северозапад"  (Прочетена 72336 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Алманах "Резерват Северозапад"
« -: Февруари 16, 2011, 12:22:35 »
Требва да се отвори и една такава темица. Разпространението на алманаха вече започна, на сайта са публикувани телефоните за връзка в различните населени места.

Отсеги нататика всека една реклама е добре дошла - примерно бележки из разни форуми като бгмама или фейсбук - подготвих един такъв анонс, ако сакате, го ползвайте, ако не, ползвайте линкове от северозапад.орг, важното е да се рекламира.

(1. Още един важен въпрос ми идва на акъля пачи - за втория брой ще требва да поработим по-сериозно, да го барнем как си требва, за таа цел ще поддръжаме връзка с авторите и ще обсъждаме идеите. Вече се пече интервюто с известна СЗ личност за втори брой.
2. Пръви брой ще остане в историята - автентичен, емоционален, изпълнен с живот... Дано успеем да поддържаме нивото.)

П.П. - Надоле следва анонсът, който ще разпространяваме из медиите.
« Последно редактиранье: Февруари 16, 2011, 12:25:38 от Колю от Бела Слатина »
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
Re:Алманах "Резерват Северозапад"
« Reply #1 -: Февруари 16, 2011, 12:24:58 »
Алманах “Резерват Северозапад” - нема такава книга

Приятели и съседи, може да ви се стори чудно, че през 2011 има хора, които се занимават с издаването на книга, още по-странно може да ви изглежда, че книгата е написана предимно на наречие, но ние отдавна сме приели рисковете да ни смятат за луди ентусиасти.

Преди десетина и повече години бях убеден, че някой ден ще издавам списание. Идеите при мен еволюират и се осъществяват сами, без насилие от моя страна. Имат си свой живот. Така и тази идея се разви, порасна, узря и стана готова за поднасяне. Аз и съмишлениците ми направихме списание. Но по съвсем различен свой начин. Нашето списание не е лайфстайл, ние само се подиграваме на лайфстайла. Нашето списание не е и модно. Затова нашето списание не е списание, а е алманах. Книга, събираща в себе си мъдростта и глупостта на две-три поколения, на нашата северозападна родина от областите Враца, Монтана и Видин, книга, която ни показва без грим и украса, без излишни превземки и претенциозност. В тази книга ние сме си ние – весели, тъжни, прости, умни, нетолерантни и милостиви, незлободневни, а автентични, шантави и противоречиви. В тази книга има живот.

Алманах “Резерват Северозапад” е вече книжен факт, както се казва. Съществува на белия свят и поема по своя път. Ние се опитваме да го подкрепяме в пътя му. Затова ви съобщаваме, че вече можете да си го вземете чрез някой наш човек на място или по куриер с наложен платеж.

http://www.severozapad.org/content/view/359/1/

Технически погледнато алманахът се състои от двеста страници. Като жанрове влизат едно интервю, един пътепис, един публицистичен текст, весели и тъжни разкази и стихотворения, дзен коани, фейлетони, пародии и подбрани текстове от форума на severozapad.org

И те така те – четете и разнасяйте славата на Северозапада из цялата Вселена. И да не забравим нещо важно – благодарности на Валери Ангелов, без чието съдействие сега нямаше да ви досаждаме с тия безкрайни анонси. Очаква се да бъдат организирани и представяния в някои населени места и из медиите, които не се страхуват от нас.

Н. Ф.
и съмишленици
« Последно редактиранье: Февруари 16, 2011, 12:54:47 от Колю от Бела Слатина »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #2 -: Февруари 16, 2011, 12:31:45 »
Дооообре ;)  Идеялен е анонса.Какъв е тиража?
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #3 -: Февруари 16, 2011, 12:44:16 »
Даа - супер - ако ми позволиш за вестниците че напрайм манко допълнително утучнение от горе - От рода на Кои сме - що сме 
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #4 -: Февруари 16, 2011, 12:52:42 »

Тиражът е достатъчен, нема да може да се продаде със сигурност.

Краси, добре си видел тава тука, да ти го не пращам по пощата, украсявай го ка си знаеш.
Активен

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
« Reply #5 -: Февруари 16, 2011, 12:54:30 »

Тиражът е достатъчен, нема да може да се продаде със сигурност.

Краси, добре си видел тава тука, да ти го не пращам по пощата, украсявай го ка си знаеш.
Пишем го - след малко на лични
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #6 -: Февруари 16, 2011, 12:54:55 »
Добре е, мое ли некои да напраи една ясна снимка на корицата?
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #7 -: Февруари 16, 2011, 12:56:46 »
Може би ша е по-удобно да туриш тоа анонс у сайта и да го допълниш с таа информация дека сега е там ( с телефоните на ората). В един линк да е сбрано сичко.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #8 -: Февруари 16, 2011, 01:03:45 »

Я мога, да ти прата на мейла, ама утре става ли?

Унучке, чакам да мине време, че да махна предварителния анонс, който още е там на второ место и ще ги организирам статиите на сайта.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #9 -: Февруари 16, 2011, 11:22:45 »
Не е лесно да се твори днеска.По тоа въпрос две мнениа нема.Но е дошло явно време да не може да се изгаси тава що не гасне.Северозапада го показва за пореден път у историата на Българиа.Имената тук немат значение,личностите се обединяват в единна и свещенна идея.Без кабинетни сценарий и задкулисни договорки.Без фалш и демонстративна показност контролирана свише.Има множество идеи обединени около Резерват северозапад.Идеи не дошли от нищото.Изкристализирали самостоятелно през годините във всеки един от нас.Узрели за да дават плодове.И ето че под вещината на способен и амбициозен градинар,тези плодове излизат на пазара,за да изпълнят предназначението си.Да радват хората.
   Приатели и колеги,близки и далечни самишленици,симпатизанти и скептици,радвайте се и разнасяйте словото на Резерват северозапад!То е нашето безценно богатство което ще завещаем на поколениата.Може да е първично и недодялано,но е продукта на нашите сърца.Времето ще го лъсне до блясък.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #10 -: Февруари 16, 2011, 02:32:39 »

Я мога, да ти прата на мейла, ама утре става ли?

По-ясна ще стане, ако му пратиш файла на корицата от предпечата.
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

apostolicia

• Гостенин
« Reply #11 -: Февруари 16, 2011, 02:34:25 »
Да се искажа и у таа тема, че само ней не съм спамила.
У Монтана сакат да напраиме преставяне на алманахо. Ората се обадиа, казаа те така, ние чуаме, още не сме видели, ма сакаме да видиме, казвате на кой ден сакате, ние осигоряваме зала, а вие преставяте кво сте напраили. Требва да обмислиме коги мое дасе случи тава, кой мое от афтурите да дое да дъдра на ората кво ги е треснало и къф бес ги а фанало, та а прописал и те така.  Очеквам фкючванье кой коги а свободен, за коги да го напраиме, кък да го напраиме. Чекам и  книги да ми испратите, що ората дират. 
А, забовари да кажем, у Чипрофци очакват да нги напраиме преставяне у музеьо също така.

П.П. http://chiprovec.top-board.com/t730-topic
« Последно редактиранье: Февруари 16, 2011, 02:36:32 от Апостолица »
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #12 -: Февруари 16, 2011, 02:38:56 »
Ебааа го моо ви звучи манко откачено,ма иам чувството ,от тава къде пишете просветените ора тука-Апостолица,БАце Краси,Кою,Бако Аварам-като ора де се занимавате с тава-не споменавам другите авторе не що са по-маловажни,а просто щото виа сте тиа де писахте постове по таа тема-че Алманаха ша стане нещо като ,,Историа Славянобългарска" за СЗ.И неа чудно,че именно книгата,а не електронните медии събужда онова кътано като въгленче у секи от назе чувство на принадлежност къде СЗ.....даа правилно а написано у най-големата Книга-,,В началото бе словото....."
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Койо

• Админ
  • Пустиняк
« Reply #13 -: Февруари 16, 2011, 02:44:57 »
След около две седмици ше съм на Бела Слатина, тама също ще напраиме представяне, тогива ше гледам да дода и до Монтана за представяне, значи сметай датите некак си така, от днеска след 15 или 16 дена.

Я задействах реклама у Дарик радио, само требва да приказвам с Оджака да се разбере с журналиската коги да иде да поприказва малко у радиото. У Литернет.бг също съм задвижил, требва да помисла и за други журналяги да ни съдействат. Я се си мисла, че ако пратиме една книжка подарък на битиви новините, ша ни поканат да напраиме представяне, дайте некви координати тейни да им пращаме.
« Последно редактиранье: Февруари 16, 2011, 02:58:45 от Колю от Бела Слатина »
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #14 -: Февруари 16, 2011, 02:47:15 »
Активен

Страницата е създадена за 0.375 секунди с 21 запитвания.