Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: ГРАДИВНО - вътрешна дискусиа  (Прочетена 39869 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
ГРАДИВНО - вътрешна дискусиа
« -: Февруари 18, 2011, 08:45:23 »
 Размишлявах(доколкото ми е по възможностите ;)) и кратуната ми роди едно недоносче.Помислих си,че с вазе може и да го изпрайме на крака и да го отгледаме.Помислих си,че форума вече преминава в една друга фаза на развитие(или поне така ми се ще)Развлекателно-културно-хумористичен-уникално своеобразен и не на последно место-много сплотен,струва ми се тоа форум вече навлиза у градивна фаза.И по тоа повод ми се доще да отворим таа темица,която да бъде место за сички градивни идеи и нашето израстване като стожер на Северозападното развитие.Имаме камара енергия,с която разполагаме,само требва да е трансформираме у различни дейности.Вече сме отпочнале-факт е Алманаха,факт е Сдружението,факт е големиа интерес към форума и неговите прояви,факт е,че сме много и насекъде и че "у хаоса е нашта сила" :).Ако речете,нека тука да архивираме идеите за дейностите на форума извън виртуалното пространство,да си поставяме и решаваме задачи и да се затвърждаваме като основен фактор,за развитието на нашиа скъп Северозапад 
  Оф,дали се не уливам?Ще ми се да сте ме разбрале ;)                 
« Последно редактиранье: Юли 03, 2012, 04:20:46 от Крокич »
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

masok

• Гостенин
Re:ГРАДИВНО
« Reply #1 -: Февруари 18, 2011, 09:06:47 »
..........викаш.основите на къщата,сме ги напрайле :)сега да дигаме стените....... :)нема лоше я сам за..... :)
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #2 -: Февруари 18, 2011, 11:24:59 »
у сека една такава дейнос има краткосрочни , средносрочни и дългосрочни цели , кви тикива ще са гонат  ??? ???
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #3 -: Февруари 19, 2011, 10:24:01 »
Епъ,съга бъш сас сроковете нема се занимаваме,ми с идеите и като ги насъбереме и обсъдиме,тагива че редиме сроковете и че ги стифираме.Мислим,че като за начало ели Краси ели Ко-лю моа сведът до знание за тиа къде немат инфо от сабранието преду срещата,задачките къде си ги поставиаме да бориме таа годин.Може да следиме етапите на решаваньето нгьи(ели недай Боже-невъзможността им за решаванье).Та те такива работи.
Активен
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Пустиняка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4809
  • Капистра - битер Кулчанин
Re:РЕГИОНАЛНА СРЕЩА - ДВУГОДИШНИНА НА ФОРУМА!!!
« Reply #4 -: Февруари 24, 2011, 09:44:10 »
Азе мисла, че основната мисия на тава сдружение тря'а да йъ сбиране и съхраняване на самобитността на СЗ !  След едно поколение сичко ще йъ тъчскрийн и емотиконе. Не вервате? Помните ли кога за последно сте писале хартиено писмо, що азе - не.
Активен
За глупочата граници нема!

Маруца

• Гостенин
« Reply #5 -: Февруари 24, 2011, 10:34:17 »
Тука си могу праф Пустиняк, оти и форума кажи речи е с таа насоченос, да се съхрани говора най-малкото, да остане некаде записано черно на бело кък баш са а приказвало по тоа край.

А сдружението пък и ниа покрай него е добре да се концентрираме точно у сбираньето и сахраняването на типичната СЗ самобитност, традиции и ритуали оти тава могу бръже се забовара коги чувек мисли сал кък да свръже двата краа.  :-\
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #6 -: Февруари 24, 2011, 10:40:58 »
Дай Боже,да стане факт пръвата ни къща,че си отделиме една соба като за музей.Да туриме предмети,носии,изданиа и т.н. от северозапада.Като неко скинат галош,с виснала катарама,неко заливосан каскет,неко шорец и те такива те :green:
Активен

цитат-Веко

apostolicia

• Гостенин
« Reply #7 -: Февруари 24, 2011, 02:46:09 »
Я па мисла, че целата къща требва да а с такава подредба, не сал у една соба. Щото едно а да гледаш разни нагоде нареденки като за изложба, друго е да пиеш вино от котлето, да сцепиш дръвото с манарчето, да надигнеш карчако и да пиеш студена водица и ... те така.
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #8 -: Февруари 24, 2011, 02:58:30 »
Я па мисла, че целата къща требва да а с такава подредба, не сал у една соба. Щото едно а да гледаш разни нагоде нареденки като за изложба, друго е да пиеш вино от котлето, да сцепиш дръвото с манарчето, да надигнеш карчако и да пиеш студена водица и ... те така.
Да издоиш кравата, да преметеш на кокошчиците, да им фрълиш малко зръно, да пооплевиш и те така докъде обед, па да откъснеш неко доматец и крастовичка, да напраиш една салатка и да седнеш под сенкята на ореха с павурчето у?ръка!
  Мечти, мечтии, ама може и да станат реалност!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

apostolicia

• Гостенин
« Reply #9 -: Февруари 24, 2011, 03:01:24 »
За мене ша станат, що я съм си дом и тава лето - обещала съм на мама - ша стегна къщицата у Липен. Тава с доматките и кокошчиците може би да се случи, ма нема да а скоро, иначе павурче има, доматки ша си носим от Вереница, че там ми е парничето и градинката, а у Липен сал ша ода да одмарам и да се радвам на тишината.
Активен

Пустиняка

• Тумбак
« Reply #10 -: Февруари 25, 2011, 01:31:36 »
Апостолице, на мене баш тава ми е любимата песен - "Наслаждавай се на тишината" на Депеш Мод! Еееех...
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #11 -: Февруари 25, 2011, 01:35:06 »
Е тава а... :krkanje:
...ми я коги ли ше сколасам на тоа ред...нема да го бъде у софеа могу могу видело са а... ;)
Активен

Пустиняка

• Тумбак
« Reply #12 -: Февруари 25, 2011, 05:30:54 »
Мариуцке, нади София има такива местенца по Витоша, че ебем ти ред! Палиш ръняка и връъ му го :)
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #13 -: Февруари 26, 2011, 08:08:01 »
Епъ,съга бъш сас сроковете нема се занимаваме,ми с идеите и като ги насъбереме и обсъдиме,тагива че редиме сроковете и че ги стифираме.Мислим,че като за начало ели Краси ели Ко-лю моа сведът до знание за тиа къде немат инфо от сабранието преду срещата,задачките къде си ги поставиаме да бориме таа годин.Може да следиме етапите на решаваньето нгьи(ели недай Боже-невъзможността им за решаванье).Та те такива работи.

Прав си, Митко, требва да турим тук у секцията на сдружението плановете и задачите. Малко ми е тиа дни некакво криво, тичам насам натам, но като остане малко време, ще го направим.
Активен

Черногледец Храбър

• Пустиняк
« Reply #14 -: Март 13, 2011, 11:59:44 »
Ще ми се на мене манко да поразсъждаваме заедно.За къщата-на койо да дадеме приоритет:на разположението и (до сами Дунав или не баш),на предназначението и(евентуалната и дейнос),на функционалността и(да бъде ползвана по колкото се може повече показатели),на цената на имота,или състоянието на постройката.
Що?
Те що!
Има вариант да е на Дунава-там обаче според мене отпада дейността и като учебен център,що нема деца(за Цибър говорим)
Има вариант да е у Вълчедръм-има се пак две основни училища и една гимназия,все още събиращи дечоре за паралелки.Обаче вече сме на 15 км от Дунава.
Има вариант да ползваме почти готова база(у Вълчедръм)-въпрос на договаряне с един мой човек по префърляне на собствеността.
Има вариант,на едно много убаво место(4-5)дка,да построиме напълно нова постройка с възможнос за много идеи из двора(примерно басейн)-проблема за съга е издирването на една наследничка,за уговаряне на сделката.
Таа,те ви малко матриал за размисъл и даване на акъл ;)
Като секи един от вазе и мене ме гонат куп задачи и напоследък времето ми за пред компа намалева,ма тава не е проблем,да гониме и таа важна и амбициозна задача.А акцентирам на Вълчедръм по една много проста причина:я съм тук и най-добре бих бил пълноценен с присъствие и дейнос,но ако има по-добри предложения-що па не!
Е,за съга толко!
Активен

цитат-Веко

Страницата е създадена за 0.157 секунди с 20 запитвания.