Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За или против дискриминацията?  (Прочетена 9545 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Re:За или против дискриминацията?
« Reply #60 -: Март 22, 2009, 07:35:12 »
Еш, и я написах за тава ма у другата тема. Карай да връви.
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
« Reply #61 -: Март 31, 2009, 12:56:53 »

Значи, пръвоначално да турнеме една фотка, па послем че обясниме каква е. По село има неколко вида циганйе- калайджии (турски), коритари (влашки) и цуцуманйе (покръстени, които не знаат цигански). Много от них са колтурни, работат по Испаниа и Италиа, ели пък си гледат стока и по честен начин изкарват парици. Я имам много приятеле от них и си живиме без проблеми. А и не виждам що да е иначе. Обаче има едно друго, много лошо явление, наречено сръбски циганйе. Незнам като целостна група как са, но у село се довлече едно племе, което обръна сичко с главата надолу. Населиа се на една бабулЯ у къщата (горната фотка). Съга че кажете ли че е имало дом? Останаа само основите и магазата. Теа погане, първо изгориа дограмите и вратата, послем като им стана студно, турнаа найлонйе наместо стъкла и одеало наместо врата. Стана си им като шатра, уютна чергарска работа…   Беа къде 15 души у таа изстрадала къща, неколко дрти и све останало пъплещи фин-голи чавета. Въдеа се за страа! Ако наще циганйе имат по едно, максимум две деца, онеа имам чувството че фръгат хайвер у барата и се люпат личинки. Изпокраднаа све що можаа, оно ти картофе, оно ти лук, абе кво докачат, ама връа беше, когато излекоа дръвените кръстове из гробището и украднаа железните парапетчета и масички. Те тагава, наще циганйе не изтръпеа, дигнаа се и една вечер им фрълиа две дози бой, та ча полициа беше дождала. Единиа полицай рекъл да ги не биат, що правата им се нарушават, а един му рекъл: Абе те и я съм циганин и оня е циганин, ти съга чии права защитаваш? Мойте ли, дето си работим честно, ели на оня дето е дошъл от пичковци и прави пакос?” Кво и да е, прибиа ги и ги изфрлиа из село. Ама стариа кмет ги довлече пак, че да му е по-голема аудитореата. Че питате от кво са издръжа таа папляч? От лихварство, они са лихваре и кой не плати го биат. Така съм чул. И са рунтови и мустакати сите, тава им е отличителна черта.
Чича ми е пъдарин, варди пойето от кьосовци. Разправа ми веднъж следното: Улезна комбайна у блока да жъне кукуруз, а теа поганйе улета да берат по нйего. Я им викам мирно и кротко:
- Ей, манете се оттама, тук не моа са влаза така.- а един влакнест из ньи каа:
- Ти ли че ми кааш бе, че улазам кога си сакам!- я му викам:
- Де я ти каам, що нема да улезнеш! И ми се не дзурепай такъв да не береш ядове!- а он се накутрежи като еребат петел, дойдоа йоще двама-трима и зеа да ми налатат:
- Абе, знаеш ли що я съм сръбски циганин, имам сръбска кръв и съм много нейел, сакаш да те прибиаме?- тагава ми кипнаа говната, извадих газовеа пистолет, турах му го между рогите и реко:
- Ей смрадо посинйел, да ебем я таа сиса къде те е отчувала да ебем я! Че зачръним два дома, ама като те занитим у кухата лубеница, че се врънеш тама откъде си дошъл да сисаш на Тито уя!
Дойдоа и другите охранителе, разгониа циганйете, а тоа рунтовиа послем разправял из село, що съм много див и несгоден.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #62 -: Април 02, 2009, 02:20:39 »
Тиа жне се дръжат баче некой нги е длъжен.Мислат си че дръжавата е мандра и требва да ги рани.И си мислат че сичко е още дръжавно и мое да си зимат кво си арешат.Требва некой да апне дръвото та да бегат пасле на кръно говедо.И таа зган си мисли че щом се насръчава раждаемоста,тава е за ньи.Не одбират че се сака блъгарете да раджат ,а не мангалете.Сака некой специално да нги обясни че са паразите и не моа си чуват сами  децата.Тава неа ли дескриминациа спроти мене я да раним кукувиче у мойто гньездо?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #63 -: Април 02, 2009, 03:25:30 »
http://www.kzd-nondiscrimination.com/

его те - отвори го и видя че почва с кръгла маса - за мене тава е мръсна дума - кръгла маса са праи у назе куга са краднат мильоне и после са праи кумисиа - времето на теа софри изтече - мисла че вече сакаме да виждаме решениа а не дискусии -
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Байчо

• Гостенин
« Reply #64 -: Април 02, 2009, 09:31:19 »
чайте ся и азе една подобна историа кат таа на плъотрепача да ви разкажа от наше село... ниа не обичаме сиганете и никогиш не са са заселвале у село - сал минават и ако замръкнат бойо ин ги е у кръпа връзан!
та... минуват едни такива гастрьольоре гепаджии и украднат на един комшиа телевизора, по - нагоре украднале една овца и не знаа още кво... ама наще са светнат та са убадат у съседното село, от там са дига айка да ги причака у прохода , апа наще теглат от къде село и ги набарале по средъта... разкааа ми единиа комшиа - вика фанааме та ги спуалясаме набръже още в горъта, от там долу у селото и ги затвориле у двора му да нема де да бегат! и тоа вика като намери едно строшено дръжайе, па врътииии , сучиии онеа бегат трима четирима из дворо ма нема де да идат, кой докача с дръжайето - пада! в тоа момент по пъта минава друг един комшиа възрастен човек тръгнал с едно въже да носи сено на добитъка... спира той на пъта и вика ама маринчо, що ги биате теа ора бе, чекайте така не може!? баи танасе - окраднале са тва и онова не разни ора обесняват му... тоа дрътиа вика чекайте бре, не така с бой,тава са ора и те душъ носат спрете са, влаа у дворо, разплита въжето и праи един клуп, съвсем спокойно го премета на един клон на ябълката и вика - маринчо, аз предлагам да ги обесим... а мангалете ептен препадат... ама за белъ на сичкото отгоре иде па и оня другиа де му откраднале овцъта... влаа у дворо и той, поогледал циганьете, ситуациата, зел па той дръжайето и тръгнал към единио циган дето па за чудо некво бил синеок и му рекъл - язък ти за сините очи.... и па бой... ама за тян късмет в тоа момент иде па патрулката да ги прибира... ченгетата викат - момчета, опраите ли ги ка си му а редъ? че сеги па ния ги подфащаме...
те така са случва га имат смелос да пипат из село...
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
« Reply #65 -: Април 02, 2009, 12:22:00 »
Я па бе чел некъде, що това на цигньете им било като традиционен поминък да краднат, такива традиции си биле имале и затова не треба ората да ги осъждат (а па до ги биат - ептем), демек - спазват си обичая циганьете, кво толко? Да ама па моя обичай е като го фанем циганина да му отпорим чърната кожа от бой. Като се зачитат техните обичаи и традиции, да се зачитат и мойте,а?
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #66 -: Април 02, 2009, 02:07:36 »
Я с циганье кви историй имам-ма не моа да пиша баш за тех по понятни причине... ;D
Иначе ми разправаа една подобна на Байчовата случка,ама у село Лик,Мездренско-фанале циганьете да крадът казаня(таа светиня!) с ена "Жигула"-маалиии,отпрале им кожите от бой и ги фрълиле у помийната яма на читалището-там да чакат патрулката от Мездра да си ги земе ;D
Куто дошле полицаите,не щеяле да ги качат у колата що мангалете моа си представите ка биле смраделе след престоя у тоа импровизиран"карцер" та са наложило да тръчат пеши пред патрулкята... ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Байчо

• Гостенин
« Reply #67 -: Април 02, 2009, 03:35:19 »
Я па бе чел некъде, що това на цигньете им било като традиционен поминък да краднат, такива традиции си биле имале и затова не треба ората да ги осъждат (а па до ги биат - ептем), демек - спазват си обичая циганьете, кво толко? Да ама па моя обичай е като го фанем циганина да му отпорим чърната кожа от бой. Като се зачитат техните обичаи и традиции, да се зачитат и мойте,а?

бай Буш-е , па си прав куту обикновено де  :) ...ама и те душъ носеле... бе дееба аз таа душъ вредна дееба и джинса им дееба, ей азе не сам против тех ама сал да ма не закачат...
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #68 -: Април 16, 2009, 01:22:26 »

Оставам го тава без коментар.Млого ме фпечатли.Кой има желание да го чуе и кае неко мнение.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #69 -: Април 16, 2009, 01:45:35 »
абе нали знааш че таа тв е на команистете - кво са чудиш че моат да хулят - обръни фнимание къ им е студиото в чръвено - куту символ на крвтъ къде а пиат от народа - оня къде а дръжи мисла че чето некъде че а от дртите команисти
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

torlak

• Гостенин
« Reply #70 -: Април 16, 2009, 07:19:55 »
Те тагава, наще циганйе не изтръпеа, дигнаа се и една вечер им фрълиа две дози бой, та ча полициа беше дождала. Единиа полицай рекъл да ги не биат, що правата им се нарушават, а един му рекъл: Абе те и я съм циганин и оня е циганин, ти съга чии права защитаваш? Мойте ли, дето си работим честно, ели на оня дето е дошъл от пичковци и прави пакос?”

Виа па се не присъденихте ли кам каде ваще си цигани и заедно да ги пребиете онеа смрадляци?

Ей, я не моем да траем крадци и изрошляци, без значение дали са цигани ели са българи ели били кви да са. Подивевам и ми иде а фанем та... Ча краде и ча проси ли? Оно ко зависеше от мене, па да остане и без двете руке веднага када посегне на чуждо. Те тава ква ниела паплач а. Па иам чувството що неа закони куто ората да ги маиня и от тава те още повече подивевам.

Активен

torlak

• Гостенин
« Reply #71 -: Април 16, 2009, 07:25:17 »
бай Буш-е , па си прав куту обикновено де  :) ...ама и те душъ носеле... бе дееба аз таа душъ вредна дееба и джинса им дееба, ей азе не сам против тех ама сал да ма не закачат...

Ей, оно има ора и ора. неам против цигани, ма да си работат, да са честни и кво е за сички ора, тава да а и за тех. Иам приател циганин, ма а с образование, па си работи и а човек на место.

Ма имам адски могу против цигани каде крадат и просат и кое най-ма отвращава- си натират децата да вършат теа дейности, с което от тейните деца вече ора неа стане. Е такива сам "ЗА" децата им да се узимат, а родителите да са наказват куто ено време ка а било- главата а забучат на кол да са види от далеко и превантивно.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #72 -: Април 16, 2009, 07:38:20 »
... главата а забучат на кол да са види от далеко и превантивно ... -

тава е забранено `53 та годин от ООН - мани , доволно е да ги ръчкат да работат и да не краднат 
Активен

torlak

• Гостенин
« Reply #73 -: Април 16, 2009, 07:51:28 »
Цитат
тава е забранено `53 та годин от ООН - мани , доволно е да ги ръчкат да работат и да не краднат   

Неа въпроса в ръчкането. Оно ко с ръчкане стааше, неаше да а тоа хал. Тава опира до възпитание и то за сички (щото не само цигани краднат, ко треа сме честни). И до закони. Кога неа ни възпитание, ни закони, никво ръчкане нищо неа да промени. Така мислим я поне.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #74 -: Април 16, 2009, 07:56:18 »
у теореата на управлението има един постулат

... силата на санкциата определя силата на съзнанието ...

демек колку по таа страа от гулема санкциа , толку са праиш на съзнателен - глеи сЪга къ глобъта по фиш стана 100 кинта къ карам с колан винаги ... що зер да ми земат тиа пари ...
Активен

Страницата е създадена за 0.257 секунди с 21 запитвания.