Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За или против дискриминацията?  (Прочетена 9645 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

torlak

• Гостенин
Re:За или против дискриминацията?
« Reply #75 -: Април 16, 2009, 08:32:06 »
Мноо точно го казуваш, samotoka. Баш си е така.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #76 -: Юни 20, 2009, 12:51:39 »
Я че вазродим таа тема с една мисал каде не знам на кой е,ма я я чу онаа вечер и у суматохата /да ме извините/ не разбра дали бе на Чвора ели на Генин-Стубел.По-важното е че е наша.Та она е:"
4И циганьете у северозапада са си наши циганье."Та дискриминациа сметам че не требва да има и она е лошо нещо. Требва според мене да се наложи диктат на разума над простотиата.Само ора с акъл и авторитет моа да постигнат желаниа од сички ни напредък.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Росен Багериста

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4785
  • Карам багер резкам рикия и си питам дедовеца
« Reply #77 -: Юни 20, 2009, 01:03:40 »
Я не съм расис и немам нищо против ората независимо от вера цвет и т.н. ма мисла че наште циганье нарочно нещат да са интегрират у обществото що така нги а добре се да са оплакват и се некой да нги а длъжен за нещо си.Пак каам немам нищо против никой а и от циганьете има бая учени и образовани ора но се си мисла че тука става въпрос за манталитет.
Активен
Кой ни мрази поди назе да лази

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #78 -: Юни 20, 2009, 01:10:36 »
кучето играа според тояггата
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

cybertek

• Гостенин
« Reply #79 -: Юни 20, 2009, 01:14:56 »
 Я че бъдем честен... мразим турци и циганье у чирвата си!! те тава е
Активен

jaio

• Гостенин
« Reply #80 -: Юни 20, 2009, 01:22:47 »
Я не съм расис и немам нищо против ората независимо от вера цвет и т.н. ма мисла че наште циганье нарочно нещат да са интегрират у обществото що така нги а добре се да са оплакват и се некой да нги а длъжен за нещо си.Пак каам немам нищо против никой а и от циганьете има бая учени и образовани ора но се си мисла че тука става въпрос за манталитет.[/size]
абе ка викат ората     циганска работа
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #81 -: Юни 20, 2009, 01:26:49 »
Я изръси таа мисла Бако.И продължавам да сметам ,че а така.Дискриминациа не требе да има.Требе да има равенство-пред ЗАКОНО.Законо требе да е еднакъв за сички,независимо от етнос,религиа и сексуална принадлежнос.А друг е моменто,че сеги неа така,що неа-тава а въпрос на длъг разговор.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

jaio

• Гостенин
« Reply #82 -: Юни 20, 2009, 01:27:13 »
азе си ги помразвам малко и мангалете па и турчора    ама вчера като монаи покраи джамиата ф ЦЕНТАРА НА СОФИА и като ги видяи ка са наклекале и си млатат главите ф плочките направо ми съ обрънаа чирвата
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #83 -: Юни 20, 2009, 01:55:05 »
И я сметам куто Чвора че наште циганье са си наши и каде с тояшката полека да ги не убиеме,къде со кротце со благо,ма требва да ги трапиме.По добре да раниме наште си циганье од колко чужди фесове.Що да ви кажем за циганин е чес да се напраи на блгарин ели да се ожени за блгарка,до каде турчина си остава турчин.Я не сам за дискрименациата,ма се чуствам на последак дескримениран од турскиа етнос.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #84 -: Юни 20, 2009, 02:02:05 »
ндааа - има тикива настроения
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #85 -: Юни 20, 2009, 02:45:47 »
Я че каам, че у село има неколко цигански семейства къде сал по цвета на кожата че разбереш че са циганье, иначе къщите гим куто наште, дечорлигата им са изучиле и устройле на работа по градищата, а тиа дрътите къде са у село по нищо са не различават (пак че са пофторим) от другите ора - глеат си градинка и неко животинка и т.н. ама тиа циганье са успеле да са интегрират с назе коги е имало работа и са ги бройле за ора наравно с другите (Я съм видвал документ къде общината ги е оземлила навремето с по неколко декара земя сал и сал да моа да улезнат у ТКЗС-то ) и они сигур са гледале кво праат другите ора и они са се стремеле да им подражават (и са успеле), а сегашните циганье къде треба да са интегрират с назе куто гледат кво треба да праат та да приличат на назе кво видат - сал крадньене, лъганье, измами, корупция  и кви се не сети човек лоши прояви, при тава положение кви очекваме да бъдат они  ??? ???.............. съжалявам че немом да са изкажем така благо като бако Аврам ама мислим че разбрате кво сакам да каам  :-[ :-[ ???
Активен
жената Я  и приятели  

jaio

• Гостенин
« Reply #86 -: Юни 20, 2009, 02:51:03 »
Пръвак      па азе та разбра    демек нашите цигане гледат от нашите политици и за тава така праат
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #87 -: Юни 20, 2009, 02:54:32 »
начи я сподеям мнението на Бако.Верно а че мангалете като са цивилизоват и се окъпат стават нормални ора.Освен тава тиа като ги притиснеш и ги вакараш да учат ич не са глупови.Я у отделението имам 3 български циганки къде са санитарки,едната а операционна санитарка,а тва а отговорна работа къде сака да влагаш мисъл у ньеа.И трите са млади, бели,с руси коси,приказват само български и са много съвестни.Я от ньи съм доволен.Даже много.За сеги.Ма и моите сестри-старшата на операционната и старшата на отделението са кучки-гонат ги като империалисти за хигиената и ониа фръчът 3 пръста нади земята.
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
« Reply #88 -: Юни 20, 2009, 02:55:28 »
И я сметам куто Чвора че наште циганье са си наши и каде с тояшката полека да ги не убиеме,къде со кротце со благо,ма требва да ги трапиме.По добре да раниме наште си циганье од колко чужди фесове.Що да ви кажем за циганин е чес да се напраи на блгарин ели да се ожени за блгарка,до каде турчина си остава турчин.Я не сам за дискрименациата,ма се чуствам на последак дескримениран од турскиа етнос.

Я съм раждана и съм живела у край с компактно турско население и само до преди десетина години подскачах, куту кажеше некой нещо лошо за турците. Що съм си имала приятелчета от тех, раснали сме заедно и сме си играле. С ръка на сърцето заявявам, че нищо лошо не моа да кажа за тех. Даже с брат ми много пъти сме спорили, що он си пада бая расист  ;D
Ама у последните неколко години малко ми са попромениха възгледите. >:(
Сеги, през пролетта одииме до Истанбул. И са врънах с едни такива смесени чувства - ем добре изкарахме, убави неща видехме, ем едно такова тегаво, куту са сета за воя от минаретата...  :(
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
« Reply #89 -: Юни 20, 2009, 03:13:06 »
Пръвак      па азе та разбра    демек нашите цигане гледат от нашите политици и за тава така праат

нещо такова  :) :) :) кви си ги отчуваме такива че бъдат ........ немоа ниа и наште управници да краднеме и с гъзъ си па да чекаме они да стоят настрана .....
Активен
жената Я  и приятели  

Страницата е създадена за 0.228 секунди с 21 запитвания.