Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Истински художници (и тук-там неко модерен) -рисуване, скулптори, икони  (Прочетена 21282 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кака Маца

• Гостенин
Вкус другар нема Уйне. И я като тебе не моо рабера тия де аресват Пикасо ама си има ора за сичко. Я не моо кажа че нещо определено ми аресва ....всъщност във всичко може да намериш нещо убаво,зависи от настроението от нагласата в момента....абе.
Те например Миро на Юбопитка ми ареса,ма не сичко а само тези шаренките с геометричните фигурки  :)
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
На мене меланхолията си ми е у кръвта  :) и редко ма напуска тва чувство, затва и толко обичам импресионистите.  :)
Миро е пич, дако е бил у школата на Пикасо. Има живец у него, нещо веселяшко, свежо и ведро, докато Пикасо ме подтиска и напрега. У Албертината има още хиляди подобни художници, добре, че нги редуват картините, иначе сигурно на гърба на Виенската опера щех да си тура въжето.  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Не сам спицялис у таа наука - искуството, ма съм публика. А нали искуството са праи за публиката, мей би?! Е, я коту публика моо а реча, че Пикасо а некъв ноогу възвишен рисувач дека воопще не моо го разбера... не че и искам, де!  А па тоо Миро /не от "Каризма", дето пееха с много клизма ;D/, ми е също толко неразбираем, къкто и Пикасо.  ??? В училище сичките ми тетратки на гърбо беа изрисувани така без да претендират за некво искуство...  /Юбопитке, нищо лично!  (**)/
И двата цапачи не ми аресват!  :-X
Активен

Марчето

• Гостенин
,,Не сам спицялис у таа наука - искуството, ма съм публика.,,
А що требва да си специалис?Имаш усет,твой си,поглед върху нещата.И да качиш Салвадор Дали дома си дали ша го гледаш със същите очи,както един селски пейзаж примерно.
Моя професор разказваше виц за един художник дето отишъл да живее на село,рисувал там много време и направил изложба в града и поканил селския комшулук на таа изложба.Отишли ората и художника питал бай Щилян дали му аресва,а той отговорил:Па синко толко време у село седе ,що не пита кво е кон,крава,ели магаре.Барем мачката да беше догодил.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
 :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: Много ше ми е ентересно един такъв обикновен човечец да изкоментира творчеството на Пикасо, да речем.  ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
Моя професор разказваше виц за един художник дето отишъл да живее на село,рисувал там много време и направил изложба в града и поканил селския комшулук на таа изложба.Отишли ората и художника питал бай Щилян дали му аресва,а той отговорил:Па синко толко време у село седе ,що не пита кво е кон,крава,ели магаре.Барем мачката да беше догодил.

Ан те така! И я съм коту бая ти Щилян - коту я погледна таа картина веднъг да разбера койо а куче, койо а маче, кой кум, кой сват... и да ми а естетично некъкси, ебентуално... Щото грозно и я моам а си го нарисувам! А не да ме карат да си претстаам кво точно а искал да каже афтура с чертички и ченгелчета, кривки и шаренийки, да го еба...  >:(
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • АЙЛЯК!
:smeeeh: :smeeeh: :smeeeh: Много ше ми е ентересно един такъв обикновен човечец да изкоментира творчеството на Пикасо, да речем.  ;D

Най ногу да фане манарата с две ръце...  :green:
Активен

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
Пикасо-Микасо, не знам кой си още...

празни, неразбираеми картини, не мое ги интерпретираме, колко и да се мъчиме.
сакал е да каа нещо човека, ма кво.

яле Тошко Маринов от Враца къ убаво рисува ищах,
или по нашенски чис мерак  ;D

или некви Рубенсови интерпретации по нашенски, с фолклорни мотиви.

http://www.todormarinov.com

баджанаци  ;D

малка колекция картини от Жул Паскин (Юлиус Мордекай Пинкас, наричан още „Паскин” и „Принцът от Монпарнас”), който оказа се бил роден във Видин на 31 март 1885 г
http://www.bulgarian-art.com/album/57/%D0%96%D1%83%D0%BB-%D0%9F%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BD

интересно.
« Последно редактиранье: Ноември 07, 2013, 01:36:35 от Aнe »
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
тоа кърти мифки - само заглавията са достатъчни - "Край село с комшията", "Ласки до кочинята"... :smeeeh: :smeeeh:
Активен

Марчето

• Гостенин
Уйне,Буле те ви един пример........
натура

и стилизация  ;D

Активен

Марчето

• Гостенин
Ане добър е,харесва ми,живоописателно :punk:
Активен

Кака Маца

• Гостенин
Марче,за мене що нема показно ??? Да не е да много разбирам ,па да не знам  ???
Активен

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
Цитат
празни, неразбираеми картини, не мое ги интерпретираме, колко и да се мъчиме.
сакал е да каа нещо човека, ма кво.
Ане, ич не съм съгласна с това ти изказване. Самата дума интерпретация предполага тълкуване от лична гледна точка. Та в този смисъл не само че можем, ми и реално съществуват толкова интерпретации, колкото хора гледат ;) А кво е сакал да каже авторът може да каже единствено самият автор.
Избягвам да правя дисекции на картини - гледам, харесвам, не харесвам, наблюдавам въздействието им върху мене си. Може някоя абсолютна драсканица да ми предизвика асоциации за хубави неща, а може тотално признат шедьовър да ми предизвика дискомфорт (къфто е случая с Мона Лиза примерно - не знам защо, но нещо в нея ме кара да се чуствам доста странно и то далече от приятното).
Та с две думи девойки - изобразителното (както и всяко друго) изкуство се възприема от всеки човек различно, но важното е да въздейства и да провокира yn
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Марчето

• Гостенин
Марче,за мене що нема показно ??? Да не е да много разбирам ,па да не знам  ???
Е Како Маце за всички душа :),просто исках да кажа,че според мен,не е нужно да си учил,да разбираш за да ти аресва или не.Ето виж Юботитка как убаво го е казала :punk:
Активен

Кака Маца

• Гостенин
Юбопитка има дар слово! :punk: Я би рекла -Па аресвама ми,ма де да знам що?  ;D
Активен

Страницата е създадена за 0.271 секунди с 21 запитвания.