Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Истински художници (и тук-там неко модерен) -рисуване, скулптори, икони  (Прочетена 21317 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Па така си е, Юбопитке, тва е толко субективна работа аресваньето на изкуството - кеф ти за картини, кеф ти за музика, кеф т за летература. секи си гледа с неговите си сетива и според светоусещането си.
А на Тодор Маринов картините ги знам  :punk: :punk: ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
Юбопитке, извиневям се, не съм сакала да се изказвам вместо друг,
зле или неподходящо изказване, или не съм си подбрала думите или да съм бръзала.
се пак и връзката а виртуална, кине се негде по трасето.
идеата беше, че картини за милиони, по спицялно на Пикасо и др., не можем мнозина ги разбра,
вкл. я и буля Иваница  ;D Може па и от нейното мнение, с  което съм солидарна, да ме а заиграло, и да съм се изказала у множествено число.
А кво а мислил Пикасо, чесно казано ич ми не а зор, що  ми не и арексват картините му.
Не знам ква а точната дума интерпретация, провокация или вдъхновение,
ма у десет часо и на две чаши вино, нема да а намерим таа дума  ;D

Пикасо го остаам да спи и рецитирвам Генин от друга тема

Те на кво попаднах днеска!
http://ogostanews.blogspot.com/2013/06/blog-post_25.html?spref=fb

Те тва баш много ми арекса, тръпи на много интерпретации, вкл. базирани на  две чаши вино  ;D

Таа копмилациа, преплетка на умрели и живи, настояще и минало...Нема как да да си адекватен у настоящето, без миналото. Включително и битието сега и преди.
Само Ленин и Буда не знам кво праат тука?  ;D
Ма нали затва се интерпретирва различно от секи.
Манко а голем чаршава, ма да се види убаво.
те по-мънинко
http://mimi-staneva.com/gallery.php?gal_id=6

Уйне, я виде Тошко, и ако не беше от Враца, немаше да го покаам, ма нали е ут Враца  ;D
има душа у картините, не само у тия с гръдите  ;D
там има предимно мерак  :smeeeh:

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
не - не требе да са смесвасват живи и умрели , дори и у искуство
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Извинявам са предварително ако некой съ почуства засегнат от мнението ми.За мене тава е кич.Нещо като кавьорчето нади кревато на баба ми у куфнята у Меяне. :-[
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
има опит за сюреализам - но образете не са доволно силни и си утвада на гротеска класическа - има си место у искуството , ма таа неа от тиа - мойто мнение
« Последно редактиранье: Ноември 12, 2013, 12:26:00 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Полският илюстратор Павел Кучински (Pawel Kuczynski) и неговата сатира.
http://highviewart.com/articles/view/993
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Aнe

• Тумбак
Унучке и я го следим тва издание, има интересни статие.
Баш тоа Кучински ме не фчепетли.

Извинявам са предварително ако некой съ почуства засегнат от мнението ми.За мене тава е кич.Нещо като кавьорчето нади кревато на баба ми у куфнята у Меяне. :-[
има опит за сюреализам - но образете не са доволно силни и си утвада на гротеска класическа - има си место у искуството , ма таа неа от тиа - мойто мнение

Чворе, никой се не обижда,секи се казва. На бабА ти й ногу гулемо ковьорчето  ;D

Таа жница-удожничка е от нашия край, заслужава барем два реда у тоа форум, и я и Генин и ги дадоааме двата реда  ;D
На мене не ми арексва сичко, ма те тоа чаршав ме грабна.
Кич а силно казано, просто а наблъскала свите религии и етноси у едно.
Ма она е женена за автриец, твори у австрия и се среща лаас с много други етноси.
преплела е неподходящо предците на комшиите си.
Затва маиняме целата десна стрън, направо елиминирваме.

Самооток, не са сюреалистични, напълно реални, даже сполучливи образи на предци, да не кааме умрели.
А тава къде викаше живи и умрели да не са на едно- мое си прав.
Живите ни не интересуват и ги маиняме от долния край  ;D
Остава левата стрън.
на мене таа вертикалност ми арексва, напомня наследственост, родословие, нашто минало.

Има сичко и пътя по който сички поемат, и леба, и щтръка с новия живот под формата на бебе.
Животните! къде без тех, они, децата и земята, тава а било смисъла.

Даже глеам един с касект къ се а скрил у шубраците - 100 процентов партизанин ;D

А къщата - точно като на баба Тима, точно като всички останали.
Червени тугли, скали ( скали не, скали мислим са вътрешни слъби), по скоро слъби, пьоча, от неа се улаза, манинко калидорче и се улаза у още две-три соби.

Таа къща не мом да а сбръкам с други.
Щом ме връща къди миналото, значи таа композицеа ми аркесва,
след като сме елимирвали жлътите, будите, живите и плътениците най-одозгоре.
Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Aнe

• Тумбак
А тва е детето чудо от Белград - Душан Кротолица.
Рисува само с щтрихи и чрън тънкопицец.

Видео и снимки в профила му:

https://www.facebook.com/dusan.krtolica?fref=ts

Активен

Aнe

• Тумбак
http://galleryplovdiv.com/bg/expositions/view/33/

убава информацеа, Марче, отварам линкчето чат-пат.

я скоро не съм се запзивала те тукенка.
тоа Бойко Колев ми арекса, секви техники владее, акварели, супер реализъм, прай флашификати :))

флашификатите http://boykokolev-art.com/?page=replica

акварел стара Софеа

Гошу Петров, масло http://georgipetrov.com/

« Последно редактиранье: Януари 27, 2014, 12:34:43 от Aнe »
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Благодарско!!!Особено акварела на стара София ми ареса много!
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
+10

акварела иъ врло трудна техника
Активен

Aнe

• Тумбак
Иван Манойлов, учител и художник от Лом.

“Човек не може да излезе от корена си, от своята среда. Това е детството ми, спомените. Аз живея за да рисувам.”

Картини от ежедневието на българското село, селски мадони, истинската битова действителност видяна, преживяна и нарисувана от певеца на една изчезнала епоха. Романтиката се прелива в груба, тежка работа. И въпреки умората, персонажите ни поглеждат от платната с достойнство и гордост от своя труден живот.

Майсторски показани сюжети, внушението е перфектно, човек навлиза в бита и става част от един изчезнал във времето свят.
Картините му са пропити с народностен дух, пиетет към красивата природа и националната архитектура, към миналото на народа, към живота и труда на селския човек.

В линка и чудесен филм, освен галерията.

http://iman.alpetrov.com/

На връщане от пазара.

« Последно редактиранье: Април 29, 2014, 08:51:26 от Aнe »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
 Не бях чувала за него. Специфичен стил има, който много ми допада. Талантлив човек!  thanks Ане
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Aнe

• Тумбак
Да, Унучке, на мен също ми хареса, и фюмчето е красиво, кък убаво приказва.

Моа да сте казвали за художника  Герги Павлов-Павлето от Чипровци, те и едно фюмче:

100-годишнината от рождението на художника Герги Павлов-Павлето е повод приятелите и познатите му да си спомнят за живота му и трудните му битки за самоотстояване
документален филм, сценарист Мария Ландова, режисьор Ралица Димитрова, оператор Пламен Герасимов

www.youtube.com/watch?v=2s1RRg6XE-8&list=UUru6kMSWjFzLENwCN9_PAlQ

Активен

Страницата е създадена за 0.453 секунди с 22 запитвания.