Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Мобилнос-дебилнос, баце  (Прочетена 7615 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
Мобилнос-дебилнос, баце
« -: Март 11, 2011, 11:43:54 »
пущам таа тема да разкажем случка от преди малко и да каам тава онава

се пак преди сичко требва да споменем оти съм ного доволен от машинката, верно като за entry level върши повече от перфек'на работа, никога до съга не а правила некакви сериозн проблем. ного стабилизирано и удобно като цело. убав слим дизайн, ама е те съга го разглаба што му отказа вентилатора на захранваньето/даже сношти изключи што прегре/ - он си а само един из целиа лаптоп, та у тоа момент го кара на пасивно охлажданье :green: .  каво беше изумението ми га почна да го работим - оно са 20 болчета тип 'пичи въшки' каде държат един пластмасов корпус /долния панел/ за горния.

добре питам я, моа ли тиа янки да са толко големи сбърканяци. с кой акъл, едно на ръка, че са 20, друго на ръка, че с 300 зора са работат тиа болтове. оно я, че съм свикнал постоянно да отвъртам и завъртам кви ли не такива простотии по такива техники, верно кога затегам - един приятел ми вика, че се едно държим къща на тиа болтове, ама тава ми изеде и пръсти и све.
да не говориме, че тоа каде държи част от клавиатурата и долния корпус е заял и нема отвиванье, с кво ли не го натега, кво ли неправи и нема мърданье. даже по едно време мисли да слезнем доле до колата да зеем малко wd-40 да му турим белким ще да подаде, ама са спре да не земе тава па да ми сере на лаптопа.

и само като си помислим, че са мота една камара време за тоа каде клати гората а тамън са бе меракисал да видим кви размери а тоа вентилатор и да си поръчам от софеата един убав и да манем тоа каде са туриле тиа от HP...

още повече ми са отщева.
« Последно редактиранье: Март 28, 2011, 01:40:47 от Брутале »
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
Re:Мобилнос'-дебилнос', баце
« Reply #1 -: Март 12, 2011, 05:01:32 »
гядов, ще ма извиняваш ама от тава къде написа ми доде на главъта само те тава

ебем ли го и азе  :smeeeh: :smeeeh: :smeeeh:
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #2 -: Март 12, 2011, 09:04:03 »
Брутален, иде ми само една идея как да го отвиеш! Намери поялник и загрей леко главата на болта, така от топлината пластмасата около винтчето ще се загрее и отпусне. Тогава би трябвало да се отвие, само внимавай да не го прегрееш, оти ше развалиш резбата в корпуса. Ако я преебеш па има решение! На слука да ти реча!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #3 -: Март 12, 2011, 10:24:06 »
Ебаа,Оджак,тава къв разказ трепач става от ньего!Само каде идеята вече е изгърмена с тоа запис.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Брутале

• Тумбак
Re:Мобилнос-дебилнос, баце
« Reply #4 -: Март 28, 2011, 01:35:16 »
Валери, при мене голем проблем баце е, че я от кво се повним ползвам се индукционни поялници, а при тех немам тоа усет колко да го нагреам :-[ инак го мислих кво го беше казал ама  реко да не рискувам да не зеем да претопим пластмасата.

Макя ми по некаква странна случайност у петъка изнамери една отвертка от техния техник у работата и я донесе та с нея успе да свършим ралтата те кво излезна.

Taва а компеутура отворен и готов за операцеа :green:

а те тука а тава каде а затлачило у тунела на вентилатора и он не са а въртел:

Луда ралта. Като си помислим колко ного ралта само за тия две бучки каде целото олаждане ми зависеше от тех...
« Последно редактиранье: Март 28, 2011, 01:41:04 от Брутале »
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
Активен

Брутале

• Тумбак
« Reply #6 -: Февруари 24, 2012, 11:02:47 »
http://it.dir.bg/news.php?id=10592604&nt=13

ентересно решение.

ше чекаме развитието му у бъдештето и да са надяваме да го не утрепат у зародиш, ми да си развиат убаво концепциата.
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #7 -: Март 08, 2013, 09:49:42 »
Таа заран четох една "зловеща" статия за google glass(очила дек уж ще моа заместват секви телефонье, смартфоне, камери и уевини дек носим из джебовете си), та още ми лупа сърцето.  :o

http://www.webcafe.bg/id_1556174686_Kakvo_ne_ni_kazvat_za_Google_Glass_

п.п. тава ако е така къ го описват у таа статия и навлезне масово в употреба, незнам къ ше бъде... 8) 8) 8)
Гугъл сичко повни!
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #8 -: Март 08, 2013, 10:50:24 »
не би требало да та плаши таа статиа

би требало да та плаши с ква лека ръка хуманоидете /не каам човеците - що човек я хуманоид със срце и душа/ се лишават от приватност , и по същиа лек начин по ФБ сбира и продава данни и праи луди пари от нищото ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #9 -: Март 08, 2013, 10:52:05 »
къф е тоо НР ръняк би Юбчоо

и да знааш само по оцветеването на корпуса - язе вида че тоо вент я утушол у курац и неа лоше да си имаш резервен що тоо сигурно подрънква
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Маруца

• Гостенин
« Reply #10 -: Март 08, 2013, 11:03:29 »
мене ма не плаши статията, ми тава кък в желанието да сме се по-технологично напреднали, накрая ше се омотаме като пилета в кълчища...

тука са минават секви морални граници за право на личен и неприкосновен живот.

п.п. па и кво влезе у базите на гугъл, нема затръкванье. като и у фб.

глей само колко пари са арчат за дата-центрове.
http://hicomm.bg/internet/kyde-otiva-informacijata-v-google.html/
« Последно редактиранье: Март 08, 2013, 11:11:26 от Мариуца »
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #11 -: Март 08, 2013, 12:42:10 »
...за базите данни на Гугъля съм абсолютно съгласен с Муца-даже и Фейсбука не мое им са намери на малешката...!!!
Пробай Гъгъл Хром и виж после кво ти са случва с пароляците! Уж а технически възможно да ги маанеш от браузара,ама всъшност а некому уя! Сичко са запаметява,остаа у т.нар "облак" на гугаля... :udri:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
« Reply #12 -: Март 08, 2013, 12:44:44 »
градоносен облак само са грми с рекети
тава с облацете е ясно
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #13 -: Март 08, 2013, 12:58:25 »
Пробай Гъгъл Хром и виж после кво ти са случва с пароляците! Уж а технически възможно да ги маанеш от браузара,ама всъшност а некому уя! Сичко са запаметява,остаа у т.нар "облак" на гугаля... :udri:

де изясни се, че не можаа та разбера???
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #14 -: Март 08, 2013, 01:39:42 »

де изясни се, че не можаа та разбера???

я гугъл хром не ползвам та да кажа мнение кво що прай гугъля,  ма те за мрежов "облак" съм чувАла...

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B7%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%B2_%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D0%BA
Активен

Страницата е създадена за 0.312 секунди с 22 запитвания.