Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Криза  (Прочетена 1144 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Криза
« -: Март 19, 2011, 06:39:32 »
Криза като криза.Ама каква само а?Желателно е да се пише всичко свързано с кризата.Проблеми-спънки,трудности,търсене на работа, гадостите на живота,блъфове,комплексни оценки,съвети за измъкване, прогнози и тенденции,черен хумор... Тук позитивизма не се толерира защото иначе няма да е криза.Който ще дири приятната страна на нещата не е попаднал на точното място.Въобще ако човек смята че е засегнат от кризата ,ще има думата да се изкаже.Ако за някой кризата е чужда и далечна или само е слушал за нея без да се е сблъскал с извънредните трудности нека не пише.Да си запази доброто настроение и да уважи страдащите.Ако все пак се окаже че няма криза или вече е преодоляна,темата нека се затвори.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Re:Криза
« Reply #1 -: Март 19, 2011, 07:37:41 »
Криза като криза-ще каже някой.Та ние винаги сме си били в криза!И няма да е далеч от истината.Нали точно поради тази причина от години се стопяваме все повече и повече.Винаги сме били в листа на чакащите реда си.Сега обаче нещата май са по-различни.Сега изглежда че път няма нито на долу,нито на горе.В същнокт има,но дори не смея да си го помисля.А защо пък не?След като редът ни изглежда вече е дошъл? Човека е такова животно че всичко може да понесе.Дори и да умре,пак ще свикне.Само дето ще му е трудно да преглътне че е умрял,пък други са седнали от горе му.Някак си вулгарно звучат всички високопарни слова за доброто състояние на фискалната политика на някаква си далечна и чуждо скроена държава.Та какво от това?На някой пука ли му че след него ще остане този или онзи паразит да глозга мощите му? И въобще,защо трябва да се грижим за някого който дори 5 пари не дава за нас.Какъв е този извратен мазохизъм който ни се налага да търпиме?На какво се надяваме? На милостта на безмилостния ли?На това че може би ще минем между капките и ще оцелеем в джунглата заедно с лъвовете?И как ще ги накараме да ни пожалят?Като блееме жално?Всеизвестно е че когато стадото блее на вълците им капят лигите.Сега когато сме милиони е трудно,а утре като останат една шепа редки видове?Дори и резервата няма да е спасение, защото не е тайна че в резерват животните се отстрелват избирателно, за кефа на някой си.Те стоят там притиснати в една безисходица и чакат да дойде и техния ред.Който иска да чака. Чакалнята отдавна е претъпкана.Днес е дошло времето чакащите да се проредят.За да освободят място.От вън напират други за да влязат в бокса.Бе винаги има подготвени за заколение.Света не се е изменил чак толкова за да си мислим че сме се отървали.А и кризата май си има смислено предназначение?Някой усетил ли е че то е изпълнено?Още не?Значи има още какво да се види.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
« Reply #2 -: Март 19, 2011, 10:36:16 »
Бако Авраме, криза в превод от гръцки означава още две три неща. Като например "наказание", "съд Божи", "решение" - тоест може да се приема по няколко начина. Понасяме си наказанието човеците, ти специално знаеш за какво. От около 20 години е все една и съща беднотия. И ако сега нещата се задълбочават, аз чакам с интерес да вида докъде ще се стигне. Ти не чакаш ли? Пак в тоя специалния смисъл на думата питам. В смисъла на "Символа на вярата".
Активен

Снежа63

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 81
« Reply #3 -: Март 19, 2011, 11:09:32 »
Криза, но като таа. :o
Май, щото остарех.
Активен
Що съм на тая земя?!

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #4 -: Март 19, 2011, 12:00:32 »
кризата е при бедните , при богатите нема криза - да произвеждаме луксозни стоки за богатите
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #5 -: Март 19, 2011, 12:01:49 »
тама е проблема оти ниа ништо сериозно не произвеждаме, за никой, ни за бедни, ни за богати, ни за вътрешно потребление, ни за износ /изкл. неколкото производствени фирми каде ги има из държавата/
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #6 -: Март 19, 2011, 01:29:25 »
Аз чакам и в буквалния и в преносния смисъл.Крепи ме само тази вяра. Чакам!И защо ли точно сега?Аз който съм бил деен през целия си съзнателен живот.Седя и чакам!Кое е онова нещо щото така мощно ми противостои?И в същото време неудържимо кипи в душата ми?Не е ли вярата която се бунтува срещу доверчивостта към всички досегашни водещи за никъде пътеки?Която търси за последно в паника верния изход,влязла в конфликт с блуднате житейски пороци?А може би Онзи от горе ме спира,може би това е за Него верния път.Едва ли безпътицата е път.По скоро сме се изгубили!Или не сме се още познали!

Срамота

Цял живот в неяснота.
Съществувах дни и нощи.
Бос и гладен-срамота.
Дух измъчвах в тленни мощи.

Изморен по пътя прашен
скитах за едната слава.
Ту просяк,ту демон страшен
разнолик изкарвах хляба.

В съня си,в безделие нощем
от дневните грижи се пощех.
Па дирех в покоя разтуха
да бада далече от тука.

Тъй  редувах дни и нощи,
бос и гладен в самота.
Дух измъчвах в тленни мощи.
Ех животе-срамота!

« Последно редактиранье: Март 19, 2011, 01:34:01 от Aврам »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
« Reply #7 -: Март 19, 2011, 03:00:27 »
Ебаа тва кризисно тегло! :o ;D
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
« Reply #8 -: Март 19, 2011, 04:16:34 »
Eпа на епонски за криза и шанс имале един само йероглиф-кви са тарикате тиа :)
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

Страницата е създадена за 0.057 секунди с 21 запитвания.