Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За ристиените - споделено с дедо поп  (Прочетена 12512 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

дедо поп

• Гостенин
Re:За ристиените - споделено с дедо поп
« Reply #105 -: Май 31, 2011, 05:11:15 »
Бог да благослови!
Цони, можеш да помогнеш с нещо, за което си убеден, че ще  помогне. Ако ти самия не си имал познания за това, как Бог помага, кога помага, с какво помага... трябвало е да питаш. Ако си знаел предварително /или не си знаел?/ че и Стария, пък даже и Новия (!!!) Завет "са пълни с терор и насилие", защо го правиш? Ако си го научил чак после, значи все още нищо не си научил. А по въпроса за даровете на Каин и Авел никак не е наша работа да разсъждаваме логичен ли е Бог или нелогичен, защото нашата логика и Бог често са твърде различни... както не е било и работа на Каин да се огорчава или сърди, защото е трябвало просто да принесе дар...той и баща му така се "пообъркал", като сметнал, че Бог му е виновен, дето му дал жената да го лъже за забранения плод! А и чети нататък:
"И каза Господ (Бог) на Каина: защо се ти огорчи? и защо се помрачи лицето ти?
Ако правиш добро, не подигаш ли лице? ако пък не правиш добро, то грехът стои при вратата; той те влече към себе си, но ти владей над него."

Ако продължава да не ти е ясно, пиши на лични, ще продължим разговора там.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #106 -: Май 31, 2011, 08:12:53 »
В Библията няма насилие,има нежелано следствие от корисни човешки деяния и неразумни грешки. Но дори и тогава,винаги е предоставена дилема за избор и достоен път за отстъпление. Няма подготвена  Божествена самоцел опована на насилие.Забележете че когато има описание на такова,то винаги е бивало породено от човешкото неблагоразумие. Би ли се опарил човек ако пипне огън?Да!Това насилие ли е?Несъмнено е неприятно,но то е следствие от личния избор на човека.А съветваше ли Господ постоянно хората какво би станало ако не следват завета му?Не ги ли напътстваше постоянно като им напомняше да не съгрешават?Те знаеха за следствието и въпреки това едни системно и целенасочено го пренебрегваха.Нима се съмняваха в Божията промисъл? Нима се съмняваме и ние?И някои продължаваме  да формираме личните си човешки заключения,в основа на някакво неосмислено и неразбрано лъжебитие.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #107 -: Май 17, 2013, 11:48:38 »
Дедо поп ни зачезна... Не виждам друго подходящо место и пиша тука. Много близка моя приятелка прояви желание да й стана кръсница. Днеска са отбих у кварталната църква. Попитах свещеника кво са сака. Написа ми на едно лисче :
1.Такса-45 лв.
2.Кърпи хавлиени -2 бр.
3.Тоалетен сапун
4.Бутилка(1л) олио
5.Китка здравец
6.Големи свещи ( закупуват се от храма)

Я все още размишлявам над лисчето....
« Последно редактиранье: Май 18, 2013, 12:12:02 от унучка на Тинджулата »
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #108 -: Май 20, 2013, 10:43:11 »
я предлагам дедо поп ако може да отвори тукеа еднъ виртуална приемна що може би иаме кво да коментираме
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #109 -: Май 21, 2013, 12:49:57 »
+100000
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #110 -: Май 21, 2013, 02:47:16 »
Това е неопровержимата истина!И дедо ви поп еде.И он се отчита на владиката.И на него му дират сметка.И я съм се дзверил у едно подобно листе като Унучката.После се скарах с един дедо поп що не можах да се издължим у срок.Стигнах до там че подлагах на съмнение кръщавката на детето си защото дължах /забележете/ едни пари на попа,не на Господа. Истината е че у нас нема лесно! Дори да си поп от некъде требва да се раниш.Не правиш ли некакъв бизнес,не зимаш ли такси,не въртиш ли я градинка,я фирма за алъш-вериш,я некоя извънтефтерна треба,нема да капне нищо от никъде.А не земеш ли пари,дедо владика нема да те пожали.За това или теглете една майна на попа и се оправяйте сами с Господа,или си плащайте,катооо....поп.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Марчето

• Гостенин
« Reply #111 -: Май 21, 2013, 06:49:31 »
Имам едно питане
Моя мъж не е кръщаван,може ли да си кръстя детето?
Активен

apostolicia

• Гостенин
« Reply #112 -: Май 21, 2013, 06:53:50 »
Кръстниците трябва да са кръстени, за родителите не съм чула да има специални изисквания.
Активен

sanda

• Гостенин
« Reply #113 -: Май 21, 2013, 07:08:47 »
Със сигурнос може! Мойта приятелка е кръстена а баща и е от съвсем друга религия и надали неко е и ще влезе у цръква!
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #114 -: Май 21, 2013, 08:03:09 »
По канон майката требва да е кръстена и както рекохте кръсницата. Таткото го не питат! :green:
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Каламутняк

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 631
« Reply #115 -: Май 21, 2013, 08:21:53 »
Дедо поп ни зачезна... Не виждам друго подходящо место и пиша тука. Много близка моя приятелка прояви желание да й стана кръсница. Днеска са отбих у кварталната църква. Попитах свещеника кво са сака. Написа ми на едно лисче :
1.Такса-45 лв.
2.Кърпи хавлиени -2 бр.
3.Тоалетен сапун
4.Бутилка(1л) олио
5.Китка здравец
6.Големи свещи ( закупуват се от храма)

Я все още размишлявам над лисчето....

Кво толко му се чудиш?
Активен

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
« Reply #116 -: Май 22, 2013, 03:14:56 »
По канон майката требва да е кръстена и както рекохте кръсницата. Таткото го не питат! :green:

И я затава са кръстих що ми казаа, че требе майката да а кръстена, та да са кръсти и детето. Верно, че за бащъ й никой не ма а питал.  ??? ;D
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
« Reply #117 -: Май 22, 2013, 05:27:00 »
Моа се кръсти секи,дори родителете му и двамата да не са християни.Макар че у кръщелното има графа: "отроче от ...еди къв си род...на православни родители..."Мойта жена се кръсти 15 минути след като кръстихме детето.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.144 секунди с 22 запитвания.