Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Най-разпространените професии или с кво се ранат ората у северозапада.  (Прочетена 6537 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Таа а интересна тема с оглед на тава кой как си вади леба?Тука мое да се ползват полезни съвете къф бизнес да почнеш,къде да си намериш работа,как се праи тава ели онава,мое да се научат работи за юбопитни професии,ели просто да се ползва статистика кво се роботи у резервата,да се земе информациа къде моеш да си поръчаш нещо и даже на ква цена.Изобщо тука мое да стане информационен справочник,стига да си го напраиме.Я млого не сам запознат що живеам извън резервата,ма има ора къде са млого осведомени и они че са полезни за сички ни.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
http://www.severozapad.org/forum/index.php?topic=72.15

оно има вече такава тема - ама нещо мое да са по оправи
дако - наща сила е в хаоса
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Нема лошо,ма ти сеги ги караш ората да пишат па кой кво работи....Ели кой кво може...
Я затава пущих още одначало тема-да са предстаяме кой-къв е,па после мое и да си помагаме,затва сме ора,наши сме си...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Не!Не за собственете си професии да пишат,макар че и за ньи може,а за интересни случае и редки професии на други.Те я знам за един, къде е млого убоф и оправен.Он се занимава сас ценни кожи и препариранье на животни.Знам и такъф каде е иманяр юбител и друк каде лови жаби и с тава се рани.Мене такиви ора са ми интересни Що они са новаторе и винаги мое да се научи нещо од ньи.Те например,мене ме интересуе за кошерете.Как моем да си зглобим сам кошар и как да си фанем рояк.Тука има кулега къде ги знае тиа неща.Тава имах предвид.Също ме интересува къде моа да си направим дръвени точила за каруца?Мое некой да знае.
« Последно редактиранье: Март 12, 2009, 04:42:46 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
Абе кошере... Ти ми кажи как да си попълним данъчната декларациа, що от три дена се мъчим като куче, пушек ми излена из ушите и барем десетина нови пцувни измислих, даееба... Я винаги сам си ги попълвам, ама за 2088-ма проблема е, къде сам работил на трудов договор у две фирми (една след друга), отделно съм бил на граждански договор към други две. За трудовите договори имам една само бележка от втората фирма, а за гражданските - за секи месец отделни договори и бележки за дохода от двете имам. И сам бил осигурен само у едната фирма, ама авансов данък 10% са  ми удържале сичките... А у декларациата има само едно квадратче за внесен данък и сам се уплел като пиле у кълчища.

Мааама им дееба продажна да ебем, кой ги измисли теа декларации изкривени, между ушенцата да му го турнем баш! Я ми е по-лесно да изкарам 10 бона, отколко да ги декларирам послем, дееба таа оправиа...
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Охоооо...Ми ти си готов за прокурора!Знааш ли от кага го дират тоа с надвнесените данаци?Бръже пущай там две декларации да потулиш нещата че си утекал.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
иди у стубел там има един ,къде праи каруци секви ,сал му занеси чертеж.и точила праи така че ако те интересува ще прата...... ;)
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Значи я че каем за точилата да стане ясно на всеослушанье.Я сам преебан с наследството на баща ми.Он,кага го прибра Госпад-/мир на душата му/ми остаи у наследство една талига и един конь,къде умре полани од слънчеф удар/пръвиа конь с такава диагноза живел на запад от река Вит/. Дръвените точила на талигата дрътиа ги свали още приживе и и турна гуми од мотокар що са по-мудерни. Старите дръвеняци ги даде на един циганин уж на заем до къде и он си сбагри парици за точила.Междувременно родитела ми си замина и тука точно е развръската.Циганина ми не дава точилата,а мене ми се яви на сън баща ми и сака од мене да си ги уземем.Съга требва да напраим нови та да удовлетворим претенциите и на двамата.Кага сичко сфръши,обещавам да напишем един разказ за таа завръзана историа.Че споменем само за юбопитните че има и намешана женска,ма за ньеа,после.
      Та за тава а зора,не за друго.
« Последно редактиранье: Март 12, 2009, 06:23:56 от Avaram »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
До Аварам:
зглабаньето на кОшерете а най лесното мажеш с лепило стегаш със стегите и навиваш ошрафтовете ма до каде стигнеш до тука си има много работа: требат убави дъски, требат машини (банциг абрихт или щрайхмус, фреза и др) и иде едно меренье, биченье резанье, рендосванье абе голема врътня мъкъдати припадне и све требва да са вардиш да са на порешеш та донегде а по добре да си го поръчаш кОшара на некои майстор да ти го напраи (они си турат по 20-30 лв. печалба ма поне нема да са мъчиш па и машините са скъпи ако ги немаш и треба да ги купуваш)
ловеньето на рояци а най лесната работа стига да та неа стра и да не си алергчен (ако си моа и да идеш акИри от едно ужилванье) та значи они рояците излазат май-юни и са ловат за неко клон на дрЪво добреа да са а фанал на по нисък клон -да не дириш слъба що токаде а дириш он моа да избега зимаш едно по широко сандъче (я и с крошняк съм ловил) тураш една пита вътре тураш сандъчето пуди рояка (ама близо почти да улезне у сандъчето) и с другата рЪка удраш силно клона каде виси рояка и они пчелите падат у сандъчето (една част другата са дига на облак или падат от страни) много а важно макята да падне у сандъчето що после ониа пчели каде са фръкнале или паднале сами си улазат у сандъчето заради ньея куту улезнат пчелите у съндъчето са турат още неколко пити и се чека пчелите да са покачат на ним после префръгаш питите у кошера и слагаш вътре едно празно и УТКЛОПЕНО тенекье и чекаш да гу напълнат с мед  ;D ;D ;D ;D ;D  (тава пуследното а майтап) треба да са знаа що пчела от рояк не апе що са а насмучала с мед и немоа да са свиа да та уапе

те тава а за съга от мене по темата ака некои са интересува повече да пита, за пчели мом да му разтегам лукумье до ютре
Активен
жената Я  и приятели  

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
тава с кошерете ми ареса - дали па нема да стана и рибаоловец и пчелар - еи да ме уапе текоа гад ...
нещо книжки с биологиа и физиологиа на пчелъта -
нещо са кошерете за гадовете къде ги едът и борбъ нема ли - ама куту за начинаеш -

иначе пчелъта е гуулем дзвер - по работна твар нема -
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
абе книги има колко щеш разрови са по интернета и че намериш една камара сал да та не мръзи да четеш но да знааш че от ним че научиш работи за обща култура наи добре е да има некои (ама каде разбира) да ти показва кво са праи на практика иначе за пчелаите мом да ви каам що там а истинскиа команизам-кои не работи -мре и ако сичките ора сме куту ним работливи и дисциплинирани таа дръжава че цъфнеон Германия що а толко напред що има РЕД, ДИСЦИПЛИНА И ТРУД куту у кошера!!
Активен
жената Я  и приятели  

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Апа ти куто си рибар мое ли ми обясниш ка се фръга сръкме от тиа с халките озгоре.Я сам гледал еднаш ма од брега .Оно се не апе куто другото,а нещо се замета по-интересно.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • душманин
я серкмета не връгам - имам си билет сал за два пръчки /дако връгам две на дъно и еднъ на плуфкъ/ - ама не моа да бъда браконьер - стра ма а - а па куту ма а стра немам кеф на рибарлъка ... мое да глупово ама нема да си рискувам сичко заради неква риба къде мое мачката да е еде да са излагам да ми пишат актове и да ода да обжалвам демек по съдилища ... аи нема нужда ...

гледал съм и азе ка са заапва серкмето и утре ше ида при човека да обесни ели да покаже къ са замета серкме - човека са каа Пеци Хищника - дако нема зъби вече - кулчене го знаат кой е тоа -

видвал съм ка пишат акт на ора заради рачило - и оно е забранено
« Последно редактиранье: Март 12, 2009, 07:48:43 от samotoka »
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
Ка да е забранено рачилото?!? С кво че си наловиш тагава минички рибенца за бубой? И я серкмета не фръгам, що е бракониерско тава, ни мрежи, ни парашуте (съга е модерно много). Тава за пчеларството е интересно млого, цела наука си е, ама мене лично би ме било стра. Таа годин ме уапа оса по окото и мани друго, ми бе с матора. Карал съм с едно око, отекъл и целиа стана на пльои. Добре че ми мина послем.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Евала на Самотока.Млого ми ареса одговора ти.Мислим че не те а стра просто ти си си рибар.А рибара има гордос и да му подариш риба нема да а земе,що он не а там за рибата а за себе си.Не обеснявай за сръкмето ако не сакаш.И я не го обичам.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 21 запитвания.