Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Одите ли по моретата,топите ли си дупетата?  (Прочетена 21785 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Кой каде оди на море,къпе ли се риба ли лови или диша йодни пари?
А неко случка да кае и снимки да пущи,да се згрее сърце посред зима.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Оджака

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21377
  • Кулченин
епа азе ода на Созопол, от 80та годин не съм пропущал море, по неко път съм одил и два пъти, секо лето, нема пропуск, може кво ще да я, ама за море умирам, от друго може да са прежала, от тумбак, от еба ли го кво ама от море не! та ода по созопол тия последните 11 годин секо лето съм там, плюс насам натам и други места, ама мястото къде най млогу ма я впечатлило е баш на входа на плажа на Приморско, от левата стран, има една србска скара, ама баш си от србе, майстора я турил една тениска и на неа пише Apatinska Pivara , и от тоа човек по златни ръце нема, толку благо, толку мазняво и убаво, мани мани, ай по натам че публикувам и снимки, че съга баш малко така да одморим
Активен
не я като да немам, ма би шкял

Пръвака

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4276
  • къде е тЕкло па че тЕче
я на морЕ одавно не съм одил даже забоварих кво а тава (и по дубро що по некоги има цунами, ураганье па сам чул че има и много джепчии и курви каде я с тава меко сръцЕ немом да им устоим и сал че си довлечем или срамна болес или проблем с жената) ама летоска куги е много жега одим на язовира или са топим у един надуваем басеин турен на сенкя пуди ореа с некоа студена бирица у ръка а иначе у язовира риба има колко щеш ама кои има време да са занимава даа лови що она саа поумешала с водата  ;D ;D ;D
Активен
жената Я  и приятели  

masok

• Гостенин
не сам одил от 2003год.ама тааа годин ме излъгааа и ще ода до турско.да вида па там кък е?после ше ви разпрааам..................29май тръгам....................
Активен

ПЕРГИШИН

• Гостенин
От много годин одим на морето(ама по работа) а иначе вляам у водата сал да накиснем мадурите да са не развальят ;D ;D ;D
Лани като бе ич и не улезна фръгаа сал за риба.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Я оня дън,преду 3-4 дъна се връна по море од Италиа.У Адриетическо море такава буря ни ющи че я къде се имам и с тава се фалим за стар морски влък,цела нощ не можа да спим.Ма така се юшкаше че се преметам од одара.На горниа креват лежи един по дебел од мене.По едно време се слече полък и право у кенефа.И слушам я оня дере пръча и се кара нещо на чиниата.И не излена од там цела нощ,а мене ми се пика...Излече се я на палубата,а там настанали и други и они изблещиле очи и поврачат.Викам си тиа че се бъкнат у водата,ма он седи един и раздава жилетки.И току ми завира и мене една у ръцете.Викам му-маани се бе че се упикам, тоа ми ламоти нещо на гръцки и се не остаа.Я леко леко надена жилетката и срам не срам се прикъламиса до едно цигане,ма таман почна да се облекчавам и ветара се засили та све умокри оногова.А он се ено нищо му неа що се уцепенил и пребледнел куто платно и нищо не усеча.Как и да е прибра се и след час,час и нещо навлезнааме на каде Керкира,а тамъка между островете е завет,та преспа къде 2 часа до къде се съмна.Та така оди и я онядън на море.Зайтре па че одим ма че следим пагодата да не пикам па на некой у гащите.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

lubomir_yonchev

• Гостенин
Ич го не манджам я тва море...таа вода проклета..., кат та увлажни после треа чекаш сума ти време дорде изсъънеш, па песък една камара..., оно да бе само тава, ми са завира тоо пустиняк на секъде..., ора да го еба са прескачат и си стъпат на главите...жега та са не издръжа, не моо пиеш едно пиение кат човек..., нема камик, нема дръво, нема плевел, нема светена вода...само курваторс и варена царевица...не е ли си планинъта, и горицата и барицата...а си седнеш, да ти мълви тва ми ти поточе, па да ти цвърчат чафчиците...па да си пиеш пиението на ладовина...уу...идеално...идеално...

Последнио път дека одих на големата бара, за 2 седмици само веднъжка стъпих на тоо песък и ще да умра ...., иначе цела нощ пиение...цел ден спание...после па пиение...па спание...и те така си праа я плажа като са завлеча у таа обетована земя...
Активен

Bushman

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1394
  • Излекуван работохолик
И мене това нашто море ич ми не аресва и от години време не сме одиле. Пръвом се прибиеш от път - 500 километра се джасаш по шосетата (най-малко), стигнеш тама, а тоа хотел, а оная квартира, моташ се цел ден докъде се настаниш некъде. Па послем пеши марш до плажа, а тама кво вика врачанина - жега, народ пълно, абе мизериа. И най-мразим вечерно време, като изленеме да апнеме некъде - сички кръчми пълни с народ, нема къде да седнеш и чалга дъни от секъде, а па келнерите те глеат като овца за стриганье - се бакшиши треба да им даваш. Да ви каам - самото море ми аресва много, ама обстановката покрай него ми не понаса. Викам на жената - що не идеме на Леденика, на станциата на централата? Пъта е 100 километра от Лом, обстановката е първокласна, барове и кръчми секакви, басейн има, отвънка - барбекю, кво ти треба повече? Има и къде да се разсоди човек - до пещерата, до Пършевица, тама едни мини има наблизо или просто из гората, последниа път един плик манатарки набрааме. Ебем ти морето мизерно, на кой аресва топла бира и потни жени - да оди, я предпочитам балканя, ели пъ дом да си седим... Имам и друг вариант - идеме на Сливата (на жената родителете имат имение тама), там обикаляме из блатото или из гората, или пъ идеме на пикник на Дунава. Тишина и спокойствие, чисто и жив човек нема, напалиме си огън, фърлиме некоя въдица колко да се каа що сме одиле за риба и така. Те това признавам я за почивка.
Активен
Като му седнем на гарата у Брусарци, като си викнем тройка кибапчета и ена бира... Я ли не знам да живеем?

Плъхоубиец

• Гостенин
Я све на Созопол си одим, ама две годин съм пропущил. Таа мое пак да не идем, че видиме. Иначе на дреновскиа езовир миа най-убово и по Лома да къцам мренки и беловаре. Миналата годин си направи голема екскурзиа с матора, обикаях из целиа Северозапад, седех малко и у Видин при братчеда ми, секи ден одех до Белоградчик и селията, те така на обиколка. Иеш на море, лашкаш се 500км, тама поарчиш парите дека цела годин си ги сбирал и само къде станеш чрън. По-долната фотка е от тава лето, близо до Смоляновци у 5ч заранта, прибирах се по ладовина къде Софеата. Онова дека се е облещило горе е луната.

Тава па е от р. Лом, убовиня, чистота и спокойствие. Никой ти не оди по глявата, активен отдих и туризъм.

« Последно редактиранье: Март 13, 2009, 09:27:31 от Плъотрепач »
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
млогу убова таа рекъ ... глеи ка ма запали да ида да вида сЪга ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Оно що а пълнолуние за тава не моа спиш и си пошал по путищата среди начъска.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
И я ти ебем морето-поне като нашто.Предпочитам с Плъотрепача(да ма имаш предвид!)на Лома ели на язовира.Нашто крайбрежие а целото у бетон,я ако сакам да глеам панеле,ша ида на аквапарка в "Люлин" ;D-ем панеле,ем вОда...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

пущинячка

• Гостенин
А пък аз миналата събота бях ето тук:

Това е Кавала, снимана отвисоко.

Това им е морето.

Тук някъде в дъното се вижда остров Тасос.

И лимони си имат, само не знам дали пият джин :)

Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Сека годин одим по дваесетина пъти на море,па и повече.Верно е че по работа,ма удоволствието си а удоволствие.Миналата годин бех преди сичко у Калабриа.Пръво бех у Кротоне,после у Катандзаро, Сколачи,Монте Паоне,Соверато и Даволи.Тава са места се на Йонийско море.Оно е прудължение на Средиземно.У водите пливат риби меч по 300 кила и нагоре,ма не задеват никой ели поне мене.
Най-обичам у Катандзаро на плажа.Там се сабират блъгаре каде работат тука.Идат обикновенно у недея,през седмицата е пустиняк. Тагава одим у Сколачи.Там има млого летовници од цел свет. Селцето не а големо,ма се збира млого народ що е плъно сас вили. Там никой не ти разбива вратата и мое зимата да си спукоен за имота.Я живех у една такава. Две соби баня и всекидневна-кухня. На 200 метра од морето.При буря вълните стигат на 50 метра од ньеа и не моа се спи од шума.Ако обаче некой ви кае че там морето е по-убаво од нащо да знаате че лъже.Нема такоа нещо.Песачната ивица е не повече од 30 метра и е само каманяк,че си потрошиш ногете.Треа да се пущаш да пливаш още у плиткото да не се контузиш.Нема миди като у назе.Водата е поне 2 пъти по солена од наща и ти се напукват уста,та постоянно сака ги мажеш.Нема водорасли и тоа познатиа мирис на море. У солта не виреат такиви
работи.Само къде е плъно с медузи,октаподе и морски таралеже.От последните требва да се вардиш че после си у болницата,а мое и по-лошо.След 12 до къде 4 следобед неа убово да стоиш на слънце, че си изгорел,а мое и удар да пулучиш.Плажа не се плаща,бира има,ма е сравнително далеко на 200-300 метра.Не се крадне,ма човек никага не знаа,за тава я си се вардим,па дако.Изобщо сичко е по друго од нащо море.Куто цяло не ми аресва особено.Само за сръф и риба е убово и я си къцам по некогиш,ма на таа пуста дъска се не качвам,а само зяпам.Озгоре сас самолете се следи за акули, ма как вече реко,не сам чул за нападениа.Полани се къпа през декември и бе още топло.Од есенеска вече не одим там,а на Тиренско море од другата страна на ботуша.Там полужението е подобно.Само ми се струва манко по-студено.Те ви ка одим на море.Тава е.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Екстра а,само шта замола да пущиш у "Рибарлъка" кво и ка къца.Па ако и неко снимка добавиш ша а екстра...
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Страницата е създадена за 0.159 секунди с 23 запитвания.