Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Полицията,тази която ни пази или тази която ни бие.  (Прочетена 25226 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
е чекайте малко сеги. Авраме ти изкара, че сичките полицаи не стават за нищо и че требва тиа кои са свестни да напускат полициата. Е тогива кои ша останат тама?
Не бива да забравяме, че ако ги немаше тиа неколко процента (не ги знам колко са) свестни и съвестни полицаи, дръжавата немаше да ги има.

Иначе проблемите, както навсякъде, идат от главата. От ора да са ги земале на служба с подкупе, може само да са очаква, че ша глеат а си избиат парите после. Тава с физическата подготовка също а нещо, де могу ма дразни. Сигурен съм, че едно 80-90% не могат да покриат нормативите. Що не ги карат, не мога да си обясна. Може би просто от немарливост...

Не Онуфри!Сметам че системата се още функционира заради такиви ора.Но ако те си беха отишли възмутени,нещата одавно щеа да свършат. Дръжавата можеше и да се разтури.То немаше да е голема загубата.И Тошовата дръжава си замина спукана от вътрешно насъбрало се напрежение.При тава положение ниа-нормалните ора , щехме да си напраиме нова,истински функционираща дръжава.Както останалите народи у Европа.А сега кво стана?Съвесните заиграха по свирката на некадърниците и споделиха вината за неуредиците с тях. Когато помагаш да продължава едно статукво,а не можеш да го промениш ти участваш в несправедливия процес.Тогава по кво че те познаеме че не си от маскарите?Това че държавата ни функционира на празни обороти и даже затъва се повече и повече не е отстояване на принципи,а си е падение.Само прочистване из корен може да унищожи заразата която ни държи у будна кома.И това прочистванье требва да стане като съвесните ора у системата осмислат че и подаряват незаслужен живот,дотирайки я със собствената си жизненост.До кога биха издържали да водят това двойствено същтествуване?Да кретат в недостоен живот без авторитет и реализация?Мисля че ако все още не са се обезверили съвсем,тиа хора требва да се разграничат от проказата и да остаат "оргазма" на системата да си издъхне от болеста,за да се съгради по-скоро нов.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

onufri

• Гостенин
Мисла, че разбирам, кво сакаш да кажеш, ма то по таа логика би требвало сички направо да са маинят от дръжавата. Не мисла, че тава а правилно решение, въпреки че за момента съм го избрал за себе си.
Ма не ма питай, кое е правилното, щото не знам  :(
Активен

onufri

• Гостенин
може би тук требваше да споменъ, че като бех в 12 клас сериозно си мислех да кандидаствам в Симеоново.
Тук гледах преди неколко месеца едно предаване за полицаи и са замислих дали па не мога тук да стана полицай, ма би требвало да изкарам техното висше училище, не мое като в БГ да започна с моето си образование и една 3 месечна школа (дето и много в БГ ги пропускат...)
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
На времето Ганди е проповедвал нещо подобно.Да не се купуват британски стоки.Да се обяви негласен бойкот на всичко английско. Тогава британското правителство само ще усети че продължаването на подобно управление е безсмислица.Така и става.Старата система рухва, защото нема кой да я подкрепя вече.Тя е станала несъстоятелна и обслужва само власта.Но власта може да функционира само ако има на кого да пробутва номерата си.Така Индия придобива шанса да стане свободна страна, без да се пролива кръв и да се упражнява насилие.Управниците сами разбират че им коства по-големо усилие да поддържат системата от колкото да я изоставят.При нас това също требва да се проумее.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
 guru guru guru

на бако Аврам
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
тава а пъта,ма кък ниа моо накараме Териториалната админстрациа да се откаже?Она стоки не произвежда-не моо спреш да купуваш.Моо спреш да плащаш данъци примерно,ма кък ша се откажеш от услугите на Администрациата като да най манкото нещо де требва да напраиш ти сакат подпис и такса-иначе го обявяват за незаконно и тиебават макята?
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Дръжът ни и за двете мЪде - а ??? и стискат ...

прави ти ли фпечатление колко умно я замислено сичко - нема мръданье наникъде
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

SPEEDER

• Гостенин
На времето Ганди е проповедвал нещо подобно.Да не се купуват британски стоки.Да се обяви негласен бойкот на всичко английско. Тогава британското правителство само ще усети че продължаването на подобно управление е безсмислица.Така и става.Старата система рухва, защото нема кой да я подкрепя вече.Тя е станала несъстоятелна и обслужва само власта.Но власта може да функционира само ако има на кого да пробутва номерата си.Така Индия придобива шанса да стане свободна страна, без да се пролива кръв и да се упражнява насилие.Управниците сами разбират че им коства по-големо усилие да поддържат системата от колкото да я изоставят.При нас това също требва да се проумее.

Е верноа, бако Авраме, ама кък да се проумеа при назе таа истина, като секи вика мене кво ме боли уя, я нали съм засегика добре. Секи саа стиснал и глеа ако моа да удръжи още един ден. И ако удръжи още по-добре, утре па че се стисне и те така... Те на тава най-ме е яд мене. Що секи гоа стра да изебе сичко и да обръне  другиа лис.

Сигурно че каате, че не съм многу прав, ама те така го видим я.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Изместихме темата,но мърдане има.Говорех за бойкот на способните хора да участват в безумията на некадърниците.Да не работат за поддържане на болната система.Т.е.за системата която функционира чрез болни хора с увредени мозъци.Единствения шанс на тези болни мозъци да ни управляват е в репресивния апарат /полицията/.Чрез него те ни налагат своите методи.Когато няма кой да се цани за платен гаваз на системата тя рухва защото няма защитен орган.Докато се явяват кандидати да работят срещу заплащане за увредената система тя ще ни мори.
    Същото е и с нароилите се монополистични смукала.Докато има кой да плаща на мобилните оператори те ще ни доят.Докато се дават пари на банките,те ще ни изнудват.До като се ползват услугите на айдушките топлофикации те ще издевателстват над нас.Спасението е само в пълния и безкомпромисен бойкот.Ако в България съществува супер богата класа /от 2 процента примерно/,която желае да живее в лукс и може да плаща скъпите сметки на оператори,топлофикации, ел.производители, нефтени продукти,банкови лихви и други монополистични синдикати, нека тогава тя да поеме и нашите сметки ако иска да се ползва от тези услуги.В противен случай ние се отказваме от скъпоструващия лукс и тези които ни го предлагат на баснословни цени или ги намаляват,или спират да произвеждат.Ще се окаже че тази богата върхушка е оформена от хората които са собственици на монополистичните дружества.Те живеят чрез нас и от това което ние им плащаме.Когато останат без нашите пари,те не ще могат да си поемат сами разходите които ще останат само за тяхно лично ползване.Тогава за да ни зарибят отново и да намерят в наше лице пак спонсори,ще се наложи да намаляват цените,а защо не и да си ходят завинаги.Въпрос на организация е само дали ще го направим. Ето например от утре решаваме да не ползваме мобилния оператор Куку ком примерно и той до 2-3 месеца фалира.Ако решим да не си купуваме дъвки, производителите им също ще фалират.Същото е и със скъпите горива, и със къпите ток,вода,парно...Ние сме се оставили в ръцете им и те се ползват от нашите мераци.А колко му трябва на човек за да живее? Когато се освободим веднъж за винаги от тези паразитиращи монополисти,ще си уредим живота отново,но този път при достъпни условия.
    Прекалено много сме се примирили и предоверили.За това сега сме впримчени в Гордиев възел.А всеизвесно е как се освобождава от такъв възел.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Начетох са на "компетентни"мнения... :smeeeh:
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

masok

• Гостенин

философски..... ;) :krkanje:
Активен

Дръмон

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 14170
  • Под прикритие-с разкритие!
Активен
Дееба тиа връзки-кой ли ги а измислил?!?
(Цитирвам уважаем съфорумец,докъ са опитва да си изуе обущата у крайно нетрезво състояние!!!)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш

Нагледах се на "добри" решения. :ninji:

философски..... ;) :krkanje:
[/quote]

Практически. papa

:krkanje:
« Последно редактиранье: Май 05, 2011, 09:15:10 от Aврам »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

masok

• Гостенин
бачо Авраме,прав си да цитираш,ма у тааа наща говорилня !форума.........сме толко силни на приказки,тези ,мнения и философия............че немаме равни.......
Лошото е ,че практиката е никва.........мъка от сегде........ ;) :) :nazdrave:
Активен

Страницата е създадена за 0.261 секунди с 22 запитвания.