Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Made in СЗ (Произведено у СЗ)  (Прочетена 7333 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Маруца

• Гостенин
Made in СЗ (Произведено у СЗ)
« -: Май 14, 2011, 09:26:37 »
Викам тука да пишеме и пущаме информацеа за сичко дека са произвежда у СЗ - продукти за масовия и немасовия пазар, храни, инструменте, кой кво си е купувал и ползва да се знае къде кво може да се намери и с какво качество! Да пишем за бранда: Made in СЗ!!! ;)

1. ОГОСТА(Монтана) - млечни продукти, сирена и сладоледи:
http://sladolediogosta.com/aboutus.html
Днеска си зимах едно биволско кисело млеко на Огоста(Монтана) в глинена паничка. Идялна рабута начи. Я и по принцип техните продукти одавна си ги тача още коги пуснаа сладоледите едно време що беха много вкусни и още са и къде вида таа марка винаги оттама си зимам и е имало защо. Наскоро разбрах, че тава са може би единствените сладоледи в БГ дека още са прават от истинско млеко и сметана, а не от прахове и смеси и то си се усеща по вкуса без да претендират за висока цена като некои други известни марки. А причината продуктите да не са широко разпространени из търговската мрежа в България е щото почти целата продукция сирена, кашкавали и т.н. се изнаса за Сръбия и те така.

П.П. Предприятието "Огоста" прави един от най-вкусните сладоледи в България – казват, че е със сметана и мляко, не на прах, без растителни мазнини.

Само че няма да го намерите в хранителните хипермаркети – ако имате късмет, ще ви попадне в някое квартално магазинче. "С влизането на веригите (магазини - бел. ред.) малкият бизнес фалира. Голямата верига поставя условия, ние сме придатък, ставаме зависими", обяснява той подобно на други производители, които преди време се оплакаха от условията, при които могат да стигнат до рафтовете на големите магазини.

И без този достъп Никодим Атанасов едвам смогва да произведе толкова кашкавал, колкото са готови да купят сръбските ни съседи. "Сърбите го изкупуват във Видин, не давам на веригите нищо."
« Последно редактиранье: Май 14, 2011, 09:31:15 от Мариуца »
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
Re:Made in СЗ (Произведено у СЗ)
« Reply #1 -: Май 14, 2011, 09:31:31 »
 Тематъ а пофалнъ,мъ остана ли нещо а моа съ пише за него?
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #2 -: Май 14, 2011, 09:39:25 »
За което има ше пишеме, да се знаят продуктите, марките, имената...
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #3 -: Май 14, 2011, 09:41:39 »
Точно че останаха малко истински неща по СЗ, хубаво е да се популяризират тука та да знаем какво да търсим! :punk:
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Маруца

• Гостенин
« Reply #4 -: Май 14, 2011, 09:45:13 »
Именно! Да сме запознати с имената в търговската мрежа особено ако става въпрос и за добро качество както са Огоста примерно.
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #5 -: Май 14, 2011, 10:25:11 »
Абсолютно пОфално!Огоста са култови сладоледе,я например си ги купувам тука у Велинград ,има ги поне на 2 места :punk: :punk:
Я веднъга се сетих за 3 запазени марки
http://www.monbat.com/?&LanguageCode=bg-Акомулаторе
http://www.mtb-bg.com/index.php/special/specialother/214-specialother004-Велосипеди-Кулелета къкто съ казва по СЗ ;D
http://www.lomskopivo.com/ :almus: :almus: :almus: :punk: :punk: :punk:ТАВА у ТОА Форум нема нужда от представяне ;)
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Маруца

• Гостенин
« Reply #6 -: Май 14, 2011, 10:30:11 »
Минерална вода - КОМ
http://www.kom.bg/
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #7 -: Май 14, 2011, 10:43:28 »
"Белтекс-М" Лом - производство на специализирано работно облекло
http://www.beltexm.com/index.php

"Франстил" Монтана - производство на медицинско облекло и шапки
http://www.franstyle.com/showpage2.php?PageID=39

Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #8 -: Май 15, 2011, 03:31:00 »
Темата е страшна  :punk: ...у дубриа смисъл на думата де  ;D  аз знаех неколку неща , ма дорде си пиша и ги заборавих ,пууууууу да му са невиди  :smeeeh: мумент , сетих са ено  ;)
Кокоши Еца - Мизия АД  има ги почти у секи гамазин у софеа , пуне до краа на октомври миналата гОдин ги имаще ;D

Офф кво беше още.....сетих са бе   :green: АЕЦ Козлодуй - производител на ток ,качеството е е задоволително и цената също(ма си зависи ут коя стран на касата си) продава са у целата страна , та даже и изнасаме , срешту назе да тичат не моо да ни стигнат  :smeeeh:

Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

jaio

• Гостенин
« Reply #9 -: Май 15, 2011, 08:58:00 »
убова тема сте подфанале
те и за калчуковиа завод ф кула (и там съм работил 3 годин)

Кула Ринг АД е производител на технически каучукови изделия, наследник на Завод за технически каучукови изделия - гр. Кула, създаден през април, 1961г.
От м. юни, 2002 става част от “Хендрик Рийтдайк Холдинг” – Холандия.
Понастоящем Кула Ринг е ориентирана главно към износ за Холандия и Германия. Износът, който е 80% от целия производствен обем, се дели на следните групи изделия:
• Гумени и металогумени буфери, шокабсорбери, маншони, маншети, калобрани с приложение в автомобилостроенето;
• Гумени буфери и крепежни елементи, използвани в производството на ремаркета и контейнери;
• Големи тампони и гумени листи, използвани в корабостроене и пристанищни докове;
• Големи буфери, използвани като отбивачи в складови съоръжения и пристанища;
• Гумени и металогумени детайли: гумирани метални пръчки, гумени „звезди”, транспортни ленти за конвейери на селскостопански машини;
• Гумени колелета за контейнери, колички, етажерки
• Гумени уплътнители, използвани във ВиК и ОиВ системи
• Други гумени и металогумени изделия с приложение в строителството, електротехниката, химическата промишленост, добивната промиленост и др.
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #10 -: Май 15, 2011, 09:12:27 »
Може да добавяте линк към сайта на фирмата, адреза, фирмен магазин ако има или поне логото на продуктите за разпознаване, да се знае къде да дириме кво ни требва!  ;)
« Последно редактиранье: Май 15, 2011, 09:16:36 от Мариуца »
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #11 -: Май 15, 2011, 10:45:24 »
Имаше едно време една убава майонеза от Бойчиновци... какво стана с нея? Нема я вече у София или поне я не съм я срещала...
беше..после-изкупена след длъга война от производитела ,,Майонеза Краси",след което-вече нема производство у Бойчиновци,но за сметка на тамаима у Пловдив...майонезата се казваше ,,Растма Май"...и те така...Джамахирия....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

apostolicia

• Гостенин
« Reply #12 -: Май 15, 2011, 12:01:00 »
Темата а злато! Поздравления на Муриуцка!

За Монтана:
Начи за Крос нема кво а приказваме - тава е световноизвесна марка!
Монбат - освен може би най-добрите акумулаторе на нашио пазар, манко извесно а, че Монбат е единственио евразийски производител на стартерни батерии за плавателни съдове.
Огоста, разбира се, с млеката и сладоледите, а па и кашкавало нги а одличен.
Лорелай - производител на колбаси - ако знаате къф лебекез праат, кренвиршете нги също са добри и турат даже месо у ним.
Лопушанска изба - едно одлично, ама верно одлично винце.

Гала - одлично пилешко месце, междупрочем сопственос на депутато Митко.

Чифлик - малко извесно а, че марката а бившето миайлофгратско пиле, къде а ме карали като дете да обикаям цела София да дира къде има бъш от ньего.

Ава спорт - най-добрата екипировка за парашутизъм, делтапланеризъм и други такива ваздушни спортове. Верно качеството си го бива!

Сеги да си искажа и мъката:
Монтана - една от най-добрите практики ф производството на камгарни прежди - изкупена на безценица и умишлено фалирана от свой турски конкурент - по-евтино му а излезнало на човеко да купи и да затръка тава, отколко да се бори с ньего. Сеги Монтана седи като паметник на безстопанствеността, а у градо и у цела България се продав турско маанье.

Подова керамика - търсеха се връзки, за да си купиш най-хубавите плочки у целата страна. Износ имаше, имаше сичко. Дойдоа едни мутри, кво имаше изкраднаа, кво можеше - затръкаа, сеги Подовата а затворила у процес на ликвидация, ако не е и завръшил, с тава Чипровци манко съм затрила нишката кво става у Монтана.

Прециз - едно времешнио завод сеги а 70% запустел, у останалите се работи за ИКЕА.

Аналитик - у момента у халетата на Аналитик и особенно у административната му зграда работат поне пет шивашки фирми, сичките за износ - Монтана фешън а една от них, нема а ти казвам ква мода произвеждат тиа ора.

Има и още - и добри, и лоши, ма нема да ги изброявам сичките изедин път, що да ви не дотегам.
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #13 -: Май 15, 2011, 12:24:55 »
като глеам обаче-може би що сме от Монтана-ма повечето работи де са поместени са за Монтана...а може би-щото сал там от СЗ се още ората са мъчат да праат нещо и управата може би не нги пречи толко активно,еба ли го..е ягле-Враца и Видин никви ги нема......относно Камгарната и Подова керамика-тава беа структорно определящи предприятия заедно с Акумолаторния,Прециз,Електроакустиката и Аналитик.Загледай са-освен Акумолаторниа който си беше военен завод още от едно време и поради определени причини а запазен под неква форма,сичко останало а затръкано.Т.е. тава което а зависело от Териториалната Администрациа  с централен произход е напраено-затръкванье и фалити.КЩвото а могло да се спаси на месна почва-дребните не основни предприятияса остаени,добре че поне ньи ги има.....
Активен

iakim

• Гостенин
« Reply #14 -: Май 15, 2011, 06:16:45 »
http://www.burgozone.bg/bg/index.php

Най - убовото вино го праат между мойто село и Ореево  :krkanje:
Активен

Страницата е създадена за 0.358 секунди с 22 запитвания.