Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За или против кръводаряването  (Прочетена 6031 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

калафаченин

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 925
  • Я съм си прос човек ...
За или против кръводаряването
« -: Юни 14, 2011, 01:01:45 »
По случай днешният международен ден на доброволното кръводаряване (http://www.redcross.bg/news/view.html?nid=2042 малко е старо, но по-подходящо не открих) пускам тази тема защото смятам, че кръводаряването е благородно дело. Да, право на всеки е сам да реши какво да прави, но сякаш нямаме нагласа към тези неща.
Лично аз съм дарявал и смятам да продължавам да дарявам кръв.

Вие как мислите?
Активен
Карай да връви, она са а видело, че край му са не види.

besniamiziq

• Гостенин
Re:За или против кръводаряването
« Reply #1 -: Юни 14, 2011, 01:06:53 »
епа я в продължение на 5 години бех редовен кръводарител...така и ми не направиа кръводарителска книжка нито ми казаа коя кръвна група съм...накраа спре таа дейност и ни знам къда са дава кръв, ни кога , ни за кой ше а.... ...куту сичко у таа ебана дръжава
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #2 -: Юни 14, 2011, 01:30:24 »
оф по-убаво да си замълчим......иначе адмирирам идеата,кръводаряването а благородно дело..
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #3 -: Юни 14, 2011, 02:57:41 »
оня ден гледа едно предаване по таа тема. И там са плъзнале цигане пред таа кръвна банка ли я кво ли я и само чакат да са появи човечец и скачат като скакалци на него с иглите да му префръгат. И директора каза че така ставало по-бръже за обикновените ора куга биле на зор , що вътре в таа банка щяле да са бават много.
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #4 -: Юни 14, 2011, 03:04:53 »
Бесен, колко ще пати да си давал, недай боже други ден дотребва на тебе да видиш ка ша карат ваще да одат да даряват ... тука е така.
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #5 -: Юни 14, 2011, 03:51:20 »
Говорим си за кръводаряване и ето един познат на всички човек в нужда днес... :-\
http://rousse.dir.bg/news.php?id=8839849
Активен

калафаченин

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 925
  • Я съм си прос човек ...
« Reply #6 -: Юни 14, 2011, 09:07:57 »
За съжаление накои "хора", наистина, са превърнали кръводаряването в поминък, но това си е техен проблем. Ако всеки, който може да дарява кръв го прави поне веднъж на 2-3 години смятам, че до случай като този с могоуважавания от мен Ричард Груев едвали ще се стига. Тук Док може да каже по-добре дали правилно смятам. При повечето от нас нещата опират до въпроса - защо аз да го правя като за мен никой няма да го направи. Дано не съм прав.
Активен
Карай да връви, она са а видело, че край му са не види.

besniamiziq

• Гостенин
« Reply #7 -: Юни 14, 2011, 10:16:42 »
никога не е било проблем да дам кръв безвъзмезно , камо ли на нуждаещ се ...въпроса е друг , че отношението и оправията на болниците и самата държава ме отвръщава и убива желанието д а го правя....преди години избухна скандал с продажба на кръвни банки мисля ,че беше за в Гърция оправданието беше ,че имало кръв в повече па истичал срока на съхранение тинтири минтири... праат далавери с безкористноста  на хорат апа после сакат да сме ОРА  ...уя ми ....  викам т е тука ако неко път с а наложи некоа помощ на човек ели роднина на форумец д а пита и ше реагираме веднъга  без никви пари да дадем кръв ... мисла ,че и другите ше съ съгласни и по тоа начин да има поне нещо сигорно  у тоа живот  ...
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #8 -: Юни 14, 2011, 10:20:53 »
за съжаление въпроса с кръвта и кръвните продукти а много,ма много серьозен от гледна точка на начина на доставяне....не ми се приказва...сал ша кажа-да не дава Господ да си самотен човек у рамките на ТЕриториалната джамахирия,да ти се налага да ти преливат кръв и да не попаднеш у голема болница.......
« Последно редактиранье: Юни 14, 2011, 11:03:12 от Чвора »
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Krisy

• Гостенин
« Reply #9 -: Юни 14, 2011, 10:48:57 »
За съжеление аз немога да бъда кръводарител защото ми е голям диоптера и личната казва 'Не', но съм се записала за донор за органи! Иначе темата е много добра и съм имала момент в моето семейство когато се е стигало до нужда от кръводарител и тука е момента да изкажа истински благодарности към Пожарния! guru
Активен

iakim

• Гостенин
« Reply #10 -: Юни 14, 2011, 10:59:51 »
Те да са обада и я...
Един мой колега е онко болен. Преду 4 години го позакрепиа с химиутерапиа ,ма сеги пак е у ремисия и са налага операция ... Ша требва кръф що му е нисък хемоглобин ели нещо подобно - не съм запознат с тиа неща - те Чвора може а ви светне...
Питааме у кръвна банка можеме ли да дадеме и ониа и казаа че не може щото операциата е у ВМИ у Софиа и требвало тама да дадеме ??? ??? ???
Ебах таа управиа - таа кръвна банка не е ли една за цела Българиа  ???
Сеги ша требва да одиме у Софиа та да дадеме що нема да ни издадът удостоверение ,че сме дале у Плевен например... А човека може да си иди до кък чака оправиа с бучащина ...- ма те Доктора го е казал - "...сал ша кажа-да не дава господ да си самотен човек у рамките на ТЕриториалната джамахирия,да ти се налага да ти преливат кръв и да не попаднеш у голема болница......."
Активен

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
« Reply #11 -: Юни 14, 2011, 11:28:57 »
Молете са Богу да не попадате у Блъгарска болница ..
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #12 -: Юни 14, 2011, 11:32:07 »
Я миналата седмица дарих за втори път, имаше специален призив заради заразените с e.coli. разбрах, че са сеги могат да ми ползват пръвато дарение, що са минали 4 месеца от тогива. Сегашното дарение па ша са ползва коги даръ пак. Имаше опашка от ора да дават доброволно, даже и забулени туркини. Я съм и нулева група и съответно още по търсен. Ма не мисла да давам повече от веднъж годишно, освен ако нема некви такиви специални ситуации. Иначе бащъ ми доде беше млад и здрав даваше постоянно, ама като се наложи за него брат ми требваше да дири ора да одат до софия да дават.
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
« Reply #13 -: Юни 15, 2011, 12:53:15 »
давал съм , ма ми не понесе ич , направо язе са разболех и ма дръжа три месеца , според мене пооточиха доста над двеста милилитра - що але мончето кво я здраво , нищо нема а му има - шес месеца не одих да тренирам , се едно неам сирище , дишах на акумулатор - позор
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

onufri

• Гостенин
« Reply #14 -: Юни 15, 2011, 08:57:29 »
Кви двеста милилитра, на мен ми зеха 500 + още около 50 зс изследваниа, а съм 72-3 кила. Имаше и доста по-слаби ора от мене. Само една жена видох де им стана лошо та извикаха дофторката, ма са оправи.
Активен

Страницата е създадена за 0.176 секунди с 23 запитвания.