Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: За теа каде не са у Резервато,а са ръгнале по свето....  (Прочетена 12068 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
За къщата съ не бой-ша намериш и за купванье,а и банките колко и да съ опинят-ша дадът.50 илядарки са свет паръ,щи излезне около 350 кинта за месец за 20 -25 годин-тава а ниската тарифа-ели поне преди 3 годин беше такакаам ти горе доле къ връвеха при мене работите.Ма бъди сигурен,че коги си плащаш за твойо нема да тъ а яд за нишо!Бе ти си го решил щом чак при назе питаш ;) ;D
Бубе доблре си се врънала,нещо не беше писала скоре.За децата си права.Къкто и за ората.Ма па неа ча толко страшно.Се още на село си мисла ,че има извесна по-голема духовна и житейска свобода-а не сал компютре и фейсклефуци....
Здравеопазванье-и у големиа град на тоа етап у Териториата не моо разчиташ на нищо,ако ще да имаш милионе-просто вече системата е толко разпаднала се че немаш никва сигурнос.У градче като Бела Слатина за елементарни болести-дето са 70% от заболяваниата даже има до негде шанс да бъде лекуван по адекватно....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Росен Багериста

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4785
  • Карам багер резкам рикия и си питам дедовеца
Благородно ти завиждам Капитане че можеш да са върнеш дома си.
И я би го напраил на часъ ама нема начин с тоа мой пусти занаят и са налага да търпа да стискам зъби и силно да са надам един ден да живне тоа Северозапад та да са прибера дом и да са отърва от разни гагаузи и византийци дето ми са яздат по дедова и си мислат че вселената е техна.
Щом можеш да са прибереш прибирай са.Летоска иди у Приморско прибери париците на чужденците като заесенее са прибери у Бела Слатина тури трушийка ракийка бътлак винце заколи прасенце и пей сърце ;)
Активен
Кой ни мрази поди назе да лази

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Статистика:

за пет години у Бургас съм одил на кино нула пъти

на театър 2 пъти

на бира с некой - десетина пъти

приятеле у тоа град - 0 на брой (един, ма той са не брои, що е от Берковица)

самият град ми е донел доходи - до 1000 лева за целото време, от случайни места, нищо редовно, тоест тоа град не ме рани

да си запиша детето у детската - зор и дирене на връзки, у малките градове тава не е проблем

синът ми оди на футбол - моа да оди и у Бела Слатина

че нема мол у БС - дреме ми та ча са чуда ка ша живеа без мола

личната ми лекарка - една овца, де ги виждам един път у годината и ако не е платена неко здравна вноска, ме гледа се едно съм й изел десерта, оня денка ме фана редовният есенен бронхит, купих си от аптеката антибиотик Азитрокс 500, три апчета, три дена по едно, на второто забраваш сички болки и кашлицата се оправа, вадих си медицинско наскоро, 16 лева у частната поликлиника у центъра, личната ша има да ма разкарва и ша има да ми се дзвери къф формуляр де да си купа, аде маани, най-добрият личен лекар сме имали у малък град, тава е фактът, да ти сера на здравеопазването у Бургас, не е ли у частна болница, заеби го

има и още, ма не се сещам, децата да са живи и здрави, има къде да учат и с кво да се занимават, нема да ги закотвям тех у БС, но тва е алтернатива за живеене на семейство, като ни домъчнее за големиа град, палиме колата и сме тама за 2 часа
« Последно редактиранье: Ноември 02, 2010, 10:30:06 от Капитаня »
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
Ясно баце-тръгай!Ич са не бави! ;D
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

onufri

• Гостенин
За къщата съ не бой-ша намериш и за купванье,а и банките колко и да съ опинят-ша дадът.50 илядарки са свет паръ,щи излезне около 350 кинта за месец за 20 -25 годин-тава а ниската тарифа-ели поне преди 3 годин беше такакаам ти горе доле къ връвеха при мене работите.Ма бъди сигурен,че коги си плащаш за твойо нема да тъ а яд за нишо!Бе ти си го решил щом чак при назе питаш ;) ;D
Бубе доблре си се врънала,нещо не беше писала скоре.За децата си права.Къкто и за ората.Ма па неа ча толко страшно.Се още на село си мисла ,че има извесна по-голема духовна и житейска свобода-а не сал компютре и фейсклефуци....
Здравеопазванье-и у големиа град на тоа етап у Териториата не моо разчиташ на нищо,ако ще да имаш милионе-просто вече системата е толко разпаднала се че немаш никва сигурнос.У градче като Бела Слатина за елементарни болести-дето са 70% от заболяваниата даже има до негде шанс да бъде лекуван по адекватно....

той че вече го а решил тава а ясно  ;)
ма се пак има неща над който требва да са замисли човек. или поне язе се могу мисла...
Язе винаги съм си мислел колко а убаво да живееш у малък град и че и я така сакам, ма на практика не знам от личен опит кво е...най-малкиа град де съм живял повече от 1 месец е Плевен...последните 5 годин се по големи градове живеа...
Активен

onufri

• Гостенин
Статистика:

за пет години у Бургас съм одил на кино нула пъти

на театър 2 пъти

на бира с некой - десетина пъти

приятеле у тоа град - 0 на брой (един, ма той са не брои, що е от Берковица)

самият град ми е донел доходи - до 1000 лева за целото време, от случайни места, нищо редовно, тоест тоа град не ме рани

да си запиша детето у детската - зор и дирене на връзки, у малките градове тава не е проблем

синът ми оди на футбол - моа да оди и у Бела Слатина

че нема мол у БС - дреме ми та ча са чуда ка ша живеа без мола

личната ми лекарка - една овца, де ги виждам един път у годината и ако не е платена неко здравна вноска, ме гледа се едно съм й изел десерта, оня денка ме фана редовният есенен бронхит, купих си от аптеката антибиотик Азитрокс 500, три апчета, три дена по едно, на второто забраваш сички болки и кашлицата се оправа, вадих си медицинско наскоро, 16 лева у частната поликлиника у центъра, личната ша има да ма разкарва и ша има да ми се дзвери къф формуляр де да си купа, аде маани, най-добрият личен лекар сме имали у малък град, тава е фактът, да ти сера на здравеопазването у Бургас, не е ли у частна болница, заеби го

има и още, ма не се сещам, децата да са живи и здрави, има къде да учат и с кво да се занимават, нема да ги закотвям тех у БС, но тва е алтернатива за живеене на семейство, като ни домъчнее за големиа град, палиме колата и сме тама за 2 часа

е, да, значи беги си обратно дома ако имаш възможност  ;D
само провери къ стоят нещата с интерминета, що си беше имал май разправии по друга линиа с единиа доставчик  ;D
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
Онуфрие, ниа тиа проблеме ги разрешииме, даже ме викаа от телевизеата за интервю, те са една фирма, единият пич, де знаел за проблема, после разбрах, се дръжа много любезно с мене и с нищо са не издаде, че е бил замесен. А онаа офца засегнатата по случая е неква тама секлецарка ли а, нещо от сорта, биг бос й вкарва разни неща по разни места, тава е професията, нема допир ни до тивито, ни до интернеда, то природата на бесни крави роги не дава.
Активен

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
Честно казано я са възхищавам на такива ора, дека са прибират дома да си живеят.
Ако повече ора го правеха щеше да е много убаво. Сигур и я ако имах добри доходи бих са прибрала, що кога та не бъркат парите са живее добре насекъде.
Само едно БРАВУС, Капетане, бих ти казала!
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Вени Тети

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 886
  • Дай Боже всекиму по много-на мен повече
Капитане разбрал си както и всички ние ,че големите и чужди градове ни дават само самота-върни се там ,където душата и сърцето ти те водят.Всичко друго ще се нареди,вярва?.
Активен
Дай Боже всекиму по много-на мен повече

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Стой там къде си у момента - не дей баце у Бела Слатина да се връщаш освем за госке-  Не дей - Вервай ми - молим те -  неа нашиа край   за нови ора - не че си ноф - ма ндей-Тука е за ора къде са фанале мазоле  и на мъдете -Е Черногледеца да ти каа - а оделно и мазоле на уши, нос, уста и све  ???
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Койо

• Админ
  • Пустиняк
Стой там къде си у момента - не дей баце у Бела Слатина да се връщаш освем за госке-  Не дей - Вервай ми - молим те -  неа нашиа край   за нови ора - не че си ноф - ма ндей-Тука е за ора къде са фанале мазоле  и на мъдете -Е Черногледеца да ти каа - а оделно и мазоле на уши, нос, уста и све  ???

Ка да стоа тука бе, Краси, като не моа да го дишам тоа боклук тука. Буквално. Яла ти дишай у 12 през нощта на терасата ми да видиш за кво става въпрос, да им еба майкята руска смрадлива у лукойла, изпущат от коминьете тава, де по принцип у дръжавите на запад гори нагоре от коминя, некой сигурно е виждал такива горящи комине, наще го не горат, че е по-скъпо и го пущат у въздоа и вечер духа от земята към морето и сичкото минава през града, смраааааад неземна, у ада лазда смръди така, тоа град е на първите места по белодробни заболявания.... Секи месец поради таа причина на лукойл се налагат глоби от МОСВ около 30, 40 иляди, при печалби от 30, 40 милиона им дреме на ората, троват си ни като стой та гледай. Нощно време требва да си с противогаз, направо БАКНЕ и ШЛЕКНЕ.

И я съм пета зима тука. Писна ми истински и отсекъде. А нема къде другаде да ме влече толко колко накъде назе си. Я си знам ка ще се забавлявам и ще живеа тама, не ме притеснява никой и нищо. И нищо ма не учудва. Я съм у Територията се пак, не си идвам от Германеа ели друга такава страна.

Софиа не е за мене. Друг град ме не влече. Толко години не моа да си намера место под слънцето. Значи не требва и да дира повече. Тава е изводът.
« Последно редактиранье: Ноември 03, 2010, 12:58:53 от Капитаня »
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Кво ти е на сърце прави. Човек си има интуиция. :) Акъл за такива работи трудно са дава.
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Краси от Дражинци - Геговския

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 27469
Ма нали леб-деца- ли тва е важно ??? Ако си така решил-добре-ма па помисли - верно коминя и пушлавицата пречи - ма - леб има там -леб- Тука леба се вади трудно- ма и си си праф - може и по твоя начин - знам ли Колю - знам ли...Едно е верно - и зиме и лете и пролет и зима - по убаво нема от северозпада - ма не моа се върнеме 10 годин назаде - па да ни не тегне ни семейство ни ...мама му стара - Ела си у дом ... ем че си близо ... ем че си си у дом   
Активен
У  Наздравето е Силата !!! Кой му требем  те телефоня - 0897 917 900
Човек къде не пие неа мал

Колеба

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12944
  • Лижанин
При така изложените опстоятелства азе не знам кептъна за кво седи у Бургас - да плаща квартира сал за да е тоа смраден град  ???  Може бие вече е взел решение, и ако то е да са върне у родния град де е израсъл, това е правилното според мене. Тука е пропущена едно нещо - "капитанката"  ;D  кво мисли по въпроса, ако у момента има неква работа у Бургаз- ще ли да ги зареже и да иде и БС
90% от ората дека са бегале от родното место е свързането с намирането на работа и лебеца.
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
Tаа тема всъщнос има неколко различни части.
Пръвата а "да се заврънеш у бащината къща", кък капитаня е и написал. Демек да идеш там къде си израснал и живел до 18-20 годин например. Предполага се там са ти приателете и там се чустватш като у дом си.
Втората тема а друга - малък или голем град. Она нема нищо общо с пръвото, т.е. моа да има ора къде са израснали у голем град и там да се врънат "у бащината къща". У големиа град има работа, има разлечениа, има и смрад и изпадляци. У по западната час на Европа и у Северна Америка големите градове са станали одавна гета за негри, студенциа и получзатели на социална помош пюс тук там неко сингъл млад професионалис като Унуфри. Най късно като почнат да си строат къща или си напраат деца (кое доа пръво) ората се изнасат от ньи. У назе пъ ората беа изгонени от селата 60-те годин и комунистите напраиа селата да пропаднат и да замязаме на Индиа с 25% от ората да живеат у 2-3 града и "спът у Софиа, а да сънуват Лом"
Третото нещо а къде сакаме да израснат децата ни - за тиа къде имат де. Демек моа да си си дом у Бела? Слатина и на тебе да ти е добре, ма същевременно да знааш че тва неа местото къде сакаш децата ти да изразнат - поради съображениа за образование, зравеопазнаве или нещо друго.

Капитаня примерно го видим да иде предимно от пръвата точка. По втората а зел решение - неще у голем град което а и нормално и он е изредил убаво що неще. А по третата също ше требва а помисли. Я за мене си моа каам че пръвата точка ме не касаа много- от 20 годин къ ме нема почти никой от ората къде познаам неа вече там па ората и начина нги на мислене къде живеат там ич ме не причвличат.  За втората точка нема съмнение - мничек или среден град - Я като израснал у среден град (къде 50 ияди) ми се види манко зор да живеам у 15000 човека град. За мене идеалното си е среден. И накраа Я за мене а важна третата точка - демек турам е нади пръвата, ма тва си а лично решение, а не некво правило.
Активен

Страницата е създадена за 0.28 секунди с 21 запитвания.