Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Любопитно, интересно или просто факт  (Прочетена 30071 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Маруца

• Гостенин
Re:Любопитно, интересно или просто факт
« Reply #30 -: Август 09, 2011, 11:42:30 »
Има случаи когато се е изчаквало неколко дена преду да идат да запишат новородени деца, па кръщенето е ча после.
Имах една комшийка, беше родом от родопския край и тя също е писана неколко дена ли, та седмица ли по-късно от реалната си рожденна дата, щото са живели високо в планината, било е зима и е требвало да слезнат доле у селището да ги запишат и точно така беше казала, чакали са неколко дена да видат дали ше оживее детето когато има съмнения, да са не разкарват напразно през снега.
Активен

Шашаригавия

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4379
« Reply #31 -: Август 09, 2011, 11:42:42 »
Абе Валерии, айде нема да се караме ма дече ти приказваш глупости. Ма я ми кажи ти кво имаш предвид под кръщаванье? Да му дадът име или да си го кръстат със светена вода и така на татика. Що уно по таа логика наще още не требва да са сигурни дали ша уживеем - я не съм кръщаван  ;D
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #32 -: Август 09, 2011, 11:43:32 »
Ели историии човешки секви ;) :).........
Активен

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #33 -: Август 09, 2011, 11:44:35 »
та да не изпадаме у безсмислени спорове-Генин бита си е бит ,а документа е документ-и  историческата истината у голема част у случаите е иманно у документа-разказите на очевидци учасници и т.н. преко засегнати лица къкто е извесно у много случаи са или неясни или умишлено изкривени,или неволно преиначени под собствени впечатления.Факт е ,че у историческата наука мемоарите никога не се пиремат за самостоятелно доказателство,а сал у съвкупност  с още други доказателства.Факт, е че Ботев неа раждан у осеново квото и да си измислят месните патриоте.И да ти задам един въпрос от практическа гледна точка-Зима,декември  ,зима-от едновемешните - 2 метра снег и виалици от Румъниа и влашки вуци по пътищата и заптиета и секъв друг плякор,имаш дете на 3 дена и тръгаш да бегаш с целата фамилиа-къ става таа работа от практическа гледна точка-като си даскал у чуждо село,немаш превозно средство де да си е твое и требва да го наемеш от некой друг ели да наемеш колар направо с шейната-като същевремнно требва да криеш от властъ тава че бегаш?Освен тва Ели ти казва точно същиа аргумент де ти го представяш-спомените на некой си-и ти викаш-тава са глупости....
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

apostolicia

• Гостенин
« Reply #34 -: Август 09, 2011, 11:46:38 »
Що уно по таа логика наще още не требва да са сигурни дали ша уживеем - я не съм кръщаван  ;D

Добри, Добри, да та изъм къф си! Яла, кака, я ща кръста, много ма бива! Кой съм кръстила, :green: се му а пошло у живото!
Активен

Шашаригавия

• Тумбак
« Reply #35 -: Август 09, 2011, 11:47:13 »
та да не изпадаме у безсмислени спорове-Генин бита си е бит ,а документа е документ-и  историческата истината у голема част у случаите е иманно у документа-разказите на очевидци учасници и т.н. преко засегнати лица къкто е извесно у много случаи са или неясни или умишлено изкривени,или неволно преиначени под собствени впечатления.Факт е ,че у историческата наука мемоарите никога не се пиремат за самостоятелно доказателство,а сал у съвкупност  с още други доказателства.Факт, е че Ботев неа раждан у осеново квото и да си измислят месните патриоте.И да ти задам един въпрос от практическа гледна точка-Зима,декември  ,зима-от едновемешните - 2 метра снег и виалици от Румъниа и влашки вуци по пътищата и заптиета и секъв друг плякор,имаш дете на 3 дена и тръгаш да бегаш с целата фамилиа-къ става таа работа от практическа гледна точка-като си даскал у чуждо село,немаш превозно средство де да си е твое и требва да го наемеш от некой друг ели да наемеш колар направо с шейната-като същевремнно требва да криеш от властъ тава че бегаш?Освен тва Ели ти казва точно същиа аргумент де ти го представяш-спомените на некой си-и ти викаш-тава са глупости....

+1
Активен

Шашаригавия

• Тумбак
« Reply #36 -: Август 09, 2011, 11:47:42 »
Що уно по таа логика наще още не требва да са сигурни дали ша уживеем - я не съм кръщаван  ;D

Добри, Добри, да та изъм къф си! Яла, кака, я ща кръста, много ма бива! Кой съм кръстила, :green: се му а пошло у живото!

не гу еба я на такива работи да са подлагам, невида смисъл
Активен

masok

• Гостенин
« Reply #37 -: Август 09, 2011, 11:49:19 »
хм...........Стояне тва ша си го приказваме кат се видим........не ми се пише толко деба..... :)
Активен

Чвора

• Пустиняк
« Reply #38 -: Август 09, 2011, 11:50:00 »
съгласен :nazdrave:
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

masok

• Гостенин
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #40 -: Август 10, 2011, 09:15:58 »
Te тава прочето у нета
 "На папската корона са изписани думите "Викариус фили дей", което преведено от латински означава заместник на Божия син(?). Но всяка латинска буква е и число /учихме ги по математика/, напр. латинско "В" е 5, "И" е 1 и т.н. И съответно от буквите, събрани като числа, се получава сбор 666! И ако ви се вижда еретично папата да е антихрист, то ако си спомним предсказаното от пророк Данаил, че човекът на греха ще промени времена и закони, папата е именно този човек! "

Може ли да бъде верно подобно нещо ?

те сметано . съвпадение ли е ели манипулациа.

Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Чвора

• Пустиняк
« Reply #41 -: Август 10, 2011, 09:24:01 »
тава я мянко като Мартин Задека от ,,Под игото"-,,Туркия ке падне" ;) ;D
Активен

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #42 -: Август 10, 2011, 09:27:26 »
аз въобще не знам верно ли баш тава пише на короната му на оня. Кой знаа ква измислица я .
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Рошковец

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 623
« Reply #43 -: Август 11, 2011, 07:25:50 »
аз въобще не знам верно ли баш тава пише на короната му на оня. Кой знаа ква измислица я .
Съгласен съм с мнението на Шлепетара. Освен тава тоа омраз папата а католик, т.е. схизматик :udri: и вопще не си струва да са занимават православните с него. Да си командва там заблудените и да не пуща ефтини PR кампании за ората, къде верват в Господ, а не в него.
Активен
"Между преди и след е целият живот. Всичко. Между преди и след е нищото, в което увисваш и разбираш колко си се скапал." Николай Фенерски, "1994".

Маруца

• Гостенин
« Reply #44 -: Август 24, 2011, 01:48:05 »
Откъде иде думата - ЧАО  :P

“Очао!” е древен поздрав на нашите предци от Евроазийските степи.
О е знакът на Бога и на Вселената, Чи (Ци, Ки, Прана) е вечно движещата се по гръбначния стълб на всеки човек космична енергия... “Да видя очите ти, за да усетя душата ти!”... През VII век Алцек, синът на Кубрат, с голяма група българи, стигнал до Средна Италия, град Беневенто... “Очао!” при среща, “Очао!” на раздяла... Оттам дошло италианското “Чао!”.

Турски шофьори пътуващи през Източна Турция разказвали, че най-добре и най-сигурно пътуват през областта, където живеят кюрди, които говорят с много български думи. А и самите кюрди им казвали: “Ние сме роднини.” ...И се поздравявали с “Очао!”.
Активен

Страницата е създадена за 0.501 секунди с 21 запитвания.