Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Туризъм у Северозапада - кОлтурен, планински, природен, археологически, пещерен  (Прочетена 44097 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

пущинячка

• Гостенин
Обичани мои приятели, братя тумбаци, кияци, кандидат-пустиняци и пустиняци,

Бях ви казвала едно време (в зората на нашия форум), че преди около 1,5 месец за първи път в моя дълъг и безсъдържателен живот бях на пътешествие из Резервата. Просто една събота си казах, че ще ида да видя тоя район, за да имам представа от него и да си образувам спомен.
И отидох. От София минах през Петрохан, отбих се на Клисурсия манастир, после отидох в Лом с намерение там да пренощувам. Не знам защо обаче Лом малко ме стъписа, някакси не ми хареса там и отпраших за Видин. На другия ден разгледах малко от града, стоях дълго на реката (т. е. на Реката), видях крепостта и после отпътувах за белоградчишките скали. Разгледах там, колкото можах, после пих кафе в Монтана и се прибрах.
Равносметката е, че счупих преден амортисьор (в Лом), видях страхотно красиви места и се влюбих завинаги в тоя край. И после толкова надълго и нашироко разказвах за там, че на всички почна да им писва от мен. После намерих и вашия сайт и край - любовта стана вечна. :)
Сега обаче и брат ми и жена му са се запалили от моите разкази и искат да отидем пак, всичките заедно. Вчера ми се обадиха, че нямат търпение да стане събота и да тръгваме.
И сега ви моля всички заедно да направим една програма за екскурзия в Резервата. Да ми кажете кои места е най-добре да посетим, къде да отседнем, къде непременно да се отбием, без какво да не си тръгваме от там. Моля ви да се развихрите и да ми кажете откъде да минем, как най-бързо да видим най-много и най-интересни места. Брат ми и жена му също никога не са ходили натам и сигурно ще им е интересно, но искам да им покажа Северозапада по такъв начин, че и те да се влюбят в него.
Ще помогнете ли? Има време до събота да пишем, да бришем, да обсъждаме и да направим най-добрата програма. После може и други хора да се възползват от идеите, ако темата стане интересна и полезна.
Вярвам, че тази тема ще се получи и очаквам мненията ви.
Предварително ви благодаря!
Вие сте.
« Последно редактиранье: Февруари 04, 2015, 02:02:15 от Капитаня »
Активен

nerezo

• Гостенин
да ти кам има много убави места у резервато ама требе и некои да те води.я моа да ти препоръчам Лопушанския манастир,Балова шума там може да подънете да не пиете морни вода  :oа че се сетих сега и за копиловския балкан ама там требе да доаш през авгус на празник на балкана да видиш каде са таините на балкана :)има и хижи за спане ама требва да си резервираш по от рано.там ше видиш развъднико за такива моделе като назе и тумбаци и пияници и полтаргаисе ама само че след 10 вечерта у хоренмаците :)приятно изживяване и си вземи секва техника за снимане ;)
Активен

пущинячка

• Гостенин
Добре е да ми казвате кое къде се намира. Лопушански манастир - намира се по пътя за..., на ... км от... пътят е лош (хубав) ...и така нататък.
Техника за снимане нямам, но брат ми има. Обещавам да снимам, докато капне батерията. И после ще пусна тук да гледаме (живот и здраве, де).
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
Пустинячке, сестро, тава "безсъдържателен живот" го отмахни от мислите си. Секи живот е садржателен. Ми според мене, неа лошо да видиш и Черепишкия манастир, като минеш от София през Дефилето. Места има убови, само време да е подходящо за екскурзии.
Активен

nerezo

• Гостенин
http://www.lopushanski-monastery.domino.bg/начи направо ти давам тоа линк и ти вече си знаааш на там.иначе немоа да ти го обясним.пъта не е много лош и по по-убави сме вийдале и по по-лоши сме карале.мисла че това е доста исчерпателно!
Активен

пущинячка

• Гостенин
Супер! Линкчето е идеално!
Само не знам как ще го изчегъртаме брат ми от тия язовири и реки, като си знам какъв е запален по риболов и че в багажника му винаги има едни гумени ботуши, 2-3 въдици и 1-2 кутии червеи.:)
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Приателко,сичко каде го сакаш е млого убаво.Кам и други ора да сакат да видат кво а у назе.Лошото а че нема у тоа момент с кво ча па толкоф да са пофалиме.Краа ни е убоф,ма ти сакаш да уленеш дом баш кага кучето ни е напраило урсалица.Исрало се е на метеното, разфръгало е кревата и е бутнало секциата.Нема да останете с добри фпечатлениа од таа ескурзиа.Яла и сама си признуеш че не ти а аресало у Лом.Вервам ти що и на мене ичере не ми ареса.Тава не а града къде я познавам.А знааш ли кво а по селиата?Там е пропадлък.Не сакам после да се разпраа къф пущиняк е у назе.Даже не а убаво да си го мислиш.Знам че ти че каеш че не сам прав,а посла и сама си нема да поверваш на прикаските си що нема основание да го напраиш.Не мом да ви спрем
да дойдете,ма нема да а за дубро ни за вазе,ни за назе.И я сам одил
на млого места,къде после само вицове разпраам за там.И ниа у момента смо една голема смешкя,ели една голема слъза.Па ако дириш сеир йела па го виш,кам и ти пущиш неко слъза.Ма нема,що од страни сичко е по друго и не те обвинявам.Просто ти се жалим що си ми подръка,а си ми и симпатична у приказките си.
       Аде замисли се,реши сама си кво дириш и се вслушай у назе, дали че го найдеш.Не одблъскваме никой,ма дириме подкрепа
и не сакаме да бутнеме целата колиба за един бизстойностен кеф.
Ако и после си прикааме значи си дошла за дубро.
    Приатно искарванье!

Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

пущинячка

• Гостенин
Наистина не си прав. Нито аз съм расла във Версай, нито брат ми, нито жена му. Те и двамата са като ангели - такива добри души са, позитивни са, носят на майтап, всичко им харесва.
Значи аз пак ще искам да отидем до крепоста във Видин, и до скалите в Белоградчик. Обаче предния път изпуснах пещерите Магура и Леденика (нямах време, а и с тоя амортисьор не можех да бързам), изпуснах манастири по пътя, изпуснах Враца, макар да знам, че там сега е истинското рогозенско злато (аз съм го виждала, ама в националния музей, друго си е да го видиш на собственото му място, откъдето си е). Много силно впечатление ми направи равнината - понеже съм от планински край, тая равнина ми напълни душата, докато пътувах през нея. Толкова равно, че като гледаш хоризонта, виждаш как земята е кръгла:) Едно страхотно място видях във Видин - църква, джамия и синагога едно до друго. Синагогата разрушена, но личи колко е била красива. Църквата величествена, красива, чак сърцето ти се свива от красота като влезеш вътре, обаче пред вратата й една окъсана, болна и луда баба... трепери от студ и проси... мъка, не ми излиза от спомена...
Абе, навсякъде в България е хубаво, само хората май станахме лоши.
Чипровци не видях, а много исках, Вършец не видях, Околчица май също е там някъде... Няма да има време за всичко, ама на бегом, колкото може повече.
Активен

оно и я съм пустиняк

• Гостенин
пустинячке, мене малко ме ръгна и ме заболе като каза за лом че си се стъписала що я съм от Лом... ама кво като съм от там че кааш, да съм си стоял там нали а не да връвим заглав...що оно тия като мене като се маанаа и продължават да се маинят и затова сега града е станал базов лагер за мангустите...
я не знам точно кво си видела от Лом ама не моо си кривим душата ..верно това не е града който знам и в който съм пораснал... между другото сега една кметица се е фанала малко да го поопраи и да  му върне колко може предишния чар ...
я те съветвам у Лом да дойдеш летоска.... вервай ми друго че прикааш... па  да те заведе некой на Реката.. и те така те
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
Пустинячке, дако си решила екскурзийка да сториш. Оно пропадлък има насекъде, неа само тука. Мини из неизвестни селиа- Вещица, Ошане, Гранитово... Обикаяйте из срцевината, вижте най-забутаните кътчета. Те така, просто се возете, слушайте музика и сбирайте фпечатления.
Активен

оно и я съм пустиняк

• Гостенин
Наистина не си прав. Нито аз съм расла във Версай, нито брат ми, нито жена му. Те и двамата са като ангели - такива добри души са, позитивни са, носят на майтап, всичко им харесва.
Значи аз пак ще искам да отидем до крепоста във Видин, и до скалите в Белоградчик. Обаче предния път изпуснах пещерите Магура и Леденика (нямах време, а и с тоя амортисьор не можех да бързам), изпуснах манастири по пътя, изпуснах Враца, макар да знам, че там сега е истинското рогозенско злато (аз съм го виждала, ама в националния музей, друго си е да го видиш на собственото му място, откъдето си е). Много силно впечатление ми направи равнината - понеже съм от планински край, тая равнина ми напълни душата, докато пътувах през нея. Толкова равно, че като гледаш хоризонта, виждаш как земята е кръгла:) Едно страхотно място видях във Видин - църква, джамия и синагога едно до друго. Синагогата разрушена, но личи колко е била красива. Църквата величествена, красива, чак сърцето ти се свива от красота като влезеш вътре, обаче пред вратата й една окъсана, болна и луда баба... трепери от студ и проси... мъка, не ми излиза от спомена...
Абе, навсякъде в България е хубаво, само хората май станахме лоши.
Чипровци не видях, а много исках, Вършец не видях, Околчица май също е там някъде... Няма да има време за всичко, ама на бегом, колкото може повече.
е по добре да си земеш поне една седмица и да по топличко и наистина да обиколиш всичко.... тогава завинаги ще се влюбиш в СЕВЕРОЗАПАДА
Активен

оно и я съм пустиняк

• Гостенин
а и кво ти вика ловеца на мишки, идете у най забутаните села па седнете у некоа кръчма или фанете поприказвайте с некоа бабичка или киек на улицата.. па слушай слушай и  записвай ;)))))))
Активен

Плъхоубиец

• Гостенин
Оно тава е, мани ги туристическите дестинации. Те ти научен туризъм- одиш и пишеш. Ората са убови (стига да не попаднеш на смрад). Лом и я го аресвам, особено заведениата въз Дунава. Обикаяй, снимай и говори с ората не на "Вие", ами на "Ти".
Активен

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
ако минете летоска да мое да са расзелени природата че съга е едно призрачно и готическо - ама на назе си ни аресва - що ни връви хеви метала ... местото го праат ората - а виа ора не познавате ... мое и да не ви ареса ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

пущинячка

• Гостенин
съга е едно призрачно и готическо -

Ако знаеш как намери точните думи! Ти поначало си едно съкровище и много се смея с теб, ама сега просто десятка уцели! Като минавах през петроханската гора, точно това си мислех - че е мистична, призрачна, сякаш съм в някоя приказка. Вдън гората тилилейска. Отдолу тъмна, мъглива, нагоре все повече изсветлява и накрая горе върховете на дърветата като паяжини в небето. Ех, колко жалко, че нямам фотоапарат... Ще си купя, да му се невиди! :)
Активен

Страницата е създадена за 0.208 секунди с 20 запитвания.