Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Надолу

АФтур Тема: Туризъм у Северозапада - кОлтурен, планински, природен, археологически, пещерен  (Прочетена 44320 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

кумичката

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 2570
  • Аз съм ентелегентно проЗта!
Иве, благодаря за разходката! thanks Пак да отидеш. cv :)
Аз пък харесвам точно такива гари, изглеждат толкова мило, приютяващо с тези завески и цветя по прозорчетата. love
Активен
"Пустиняка в буреняка" има своето място в културно-ландшафтния афиш на съвременната градска поп-културна реалия..."
Источник: Пустиняка в буреняка

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
алегорично некво със тва че сме пътници у живото и живото иъ като път и куги неко странник спре на неко гара тва иъ да са прекачи ели да фане други път , да са обръне , да са връне , да продължи нататика и тн... а човеко на гарата чека некъф трен , или просто уморен от живото и набягването с неги си
« Последно редактиранье: Февруари 10, 2015, 12:39:06 от Самотока »
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Иве, не са прави на улава, ми виж кво ти вика Станко и имай две наум, оти ..... :green:
Видох, видох, три наум имам даже  :green:
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Aнe

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3057
Унучке, млого ме зарадваха снимките, ма що се бави толкова :) я се поразрови йоще :)

Ниа спрегаме само Белоградчишките скали, ма они са се распрострели млого извън нелоградчик.
Тук споменуваме убавото село Боровица, Фалковец ( къде го нема и на картата), саответно водопатчето, къде Краси нееднъж е показвал.

Прай счепетленее, че тамошните пещери инги викат ПЕЧ, нам колко ПЕЧа беа.
Требва да се зберат, и си напрайме каталог-пАтеводител.

Млого пещери и млого язовири около река Лом. Демек спалеологеа и спортен риболов ;)

Отваам да дирим слимчици мои и не само.

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
"Печ" е от торлашки - там българското "щ" става на "ч" като на сръпски (подобно) - ноч, куча, нечем, среча и т.н.
Демек "печ" е еквивалента на "пещ" - а думата пещера е производна на думата пещ
Активен

Aнe

• Тумбак
Ооо, млого благодарско за разяснеето :)

Млого снимки са праени на скалите. я турам само неколко.
Пръвата ми арексва млого. Едно дръвце пробило скалата, олицетворенее некакво, за силата за живот и оцеляване въпреки всичко. нещо като СЗ

сн Я

Активен
Конощипат е селскостопански вредител. Движи са основну под земъта. Из тайните структури връъимгу. Не шаралее таа жена по светлото и одгоре, що го а страшингел да го не изребри некой с лопатата. Фенерски

Aнe

• Тумбак
тава е гледка от Боровица, югоизточно съ пада. Там е интерсната църква, инфо при цръквите.

еко пътека Збеговете, има некои пещери нанесени

За Збеговете веднъга се отзова Видин онлайн  ;D
Кво ше каа Цоцин за шрифта на изданеето  ;D
http://www.vidin-online.com/templates/gk_twn/images/logo.png

http://www.vidin-online.com/ekopteki/ekopteka-zbegove

Още екопътеки у района: http://www.vidin-online.com/ekopteki/

« Последно редактиранье: Февруари 10, 2015, 03:59:06 от Aнe »
Активен

Aнe

• Тумбак
ублизо е водопада при село Фалковец.
Снимката е на Краси :)

маннко фотошопнати и с по техника на Краси Петров:

водопада при Стакевци и почти всички водопади

https://krasimirpetrov.wordpress.com/2010/04/

« Последно редактиранье: Февруари 10, 2015, 04:20:20 от Aнe »
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Това на втората снимка дека тече, сакам Оджачето да му даде компетентно мнение на кво мяза! ;D
 И дали става да са пълни у бутилки и да са запечатва, ка препоръчваше май един негов съквартирант! :green:
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Aнe

• Тумбак
и на мене ми не арексва това замазване. но линка към блога е много изчерпателен откъм водопади, реки...
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Унучке, млого ме зарадваха снимките, ма що се бави толкова :) я се поразрови йоще :)

Ниа спрегаме само Белоградчишките скали, ма они са се распрострели млого извън нелоградчик.
Тук споменуваме убавото село Боровица, Фалковец ( къде го нема и на картата), саответно водопатчето, къде Краси нееднъж е показвал.

Прай счепетленее, че тамошните пещери инги викат ПЕЧ, нам колко ПЕЧа беа.
Требва да се зберат, и си напрайме каталог-пАтеводител.

Млого пещери и млого язовири около река Лом. Демек спалеологеа и спортен риболов ;)

Отваам да дирим слимчици мои и не само.
Душата ше ми извадиш, Ане  :green: Фотките ги прави щерката, тамън са беше сдобила с новия си телефон и си праеше опити кък снима. Млогу са едосвам, че си не зех фотоапарата, че нали знаеш- секи вижда различно нещата. Съответно фотките са на нейния комп и требе да са префрълат на моя, а коги я имам настроение и желание, она е на друга вълна и ма реже. Тривиални причини.  :green: Сеги па тоа нов скайп ми праи некви номера. Записва си ги сам негде фотките и ич ма не пита къде. Оно нема кой знае кво да добава. Из интернета фотки от Белоградчишките скали колко щеш, ма имам неколко интересни кадъра.
Затрай още малко и ше ги турна.
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Белоградчик е....абе думи немам! Жалко, че след таа случка с неква световна класациа, местната управа не намери верния път да развива туризъма и тава да стане основно препитание на града. Дълга тема. Нема да задълбавам.
Те неколко от обещаните фотки за Ане, па и за сички, на които им е ентересно.
Одиш, одиш из гората и изведнъж пъкинят разни камъняци, като гъби никнат.
Тава така ни пъкна изведнъж. Моо си му турите име, кък на вазе ви аресва.  Въпрос на въображение.  :)

Следващите фотки са от едно место, което са намира непосредствено до една....да не излъжа сега, май че беше дивечовъдна станция или нещо свръзано с горското стопанство. Чудна и...необитаема сграда. Не знам кво са е случило и що е зарезана, :( разположена у високото и с изглед къде сичките скали, Миджур са види у далечината и целата Стара планина. Невероятна панорама! Може би най-убавата, която видох тия дни. Те там има един камъняк с разни знаци, ебем ли го кво значат. Има един местен, който даже блог си е направил, Тангра ли му говори, некой друг ли, не знам я, ма има тълкования, къкто за рисунките у Магурата, така и за сичко друго, фключително и издълбаното на тия каманяци :green:

Майтапихме се с неговата теория, много енергия имало там, требвало да си турнеш пръста у дупката и да заредиш акумулатора. Я са силно енергизирана почуфствах, веднъга ми дойде мисълта за кръчмата "Мислен камък", която е малко по-нанадоле, с разни сръпски специалитете и кво друго още са сетите.  ;)
И за десерт -малко фауна. Таа пеперуда я гонихме петнайстина минути  :green:

И гарови мачки от Димово:

Аре стига ви толкова.  :nazdrave:
« Последно редактиранье: Февруари 11, 2015, 02:19:17 от унучка на Тинджулата »
Активен

Aнe

• Тумбак
 по повод тия йероглифи, видвах негде некви тварденеа за некви па мистерьозни знаци финикийски, ма сеги немам време да се ровим.
не знам баш къде е падал оня метеорит, къде четоме преди време, сповняш си нали ;)

там има много трасета за обиколки.
моа се отседа у Мадоната.

http://www.hanmadona.com/
Активен

Aнe

• Тумбак

СНИМКИ ОТ ДОЛИНАТА НА СКАЛНИТЕ РИСУНКИ

Район "Говедарника", с. Царевец/ Врачанско

http://www.adventure-bulgaria.org/SkalniteRisunki_Photo_3.htm

Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
Не сме ора ние. За пръв път чувам за тава место, не една, а  трийсетината са тия пещери, че даже са включени в световния класификатор на скалното изкуство. А
"дори кметът на село Царевец трудно ни проправя пътя до тях", къкто зачетох в една друга статия...
« Последно редактиранье: Март 19, 2015, 03:43:22 от унучка на Тинджулата »
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 33   Нагоре
« назад напред »

Страницата е създадена за 0.317 секунди с 19 запитвания.