Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: "Сатирикон"-2012 или тези които засенчиха Нерона  (Прочетена 9548 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
                                     Сатирикон2012-или този който засенчи Нерон

Сатирикон2012 В последните години бележи появата си най-новата ерес.Тя по традиция дава начало от България.Така и ще остане в световната памет,като движението на "Бойкомилите".А как иначе!Семето попадна на точното място.Яви се сякаш от мъглявината обгърнала една запусната територия,полу заграбена,полу спечелена чрез блъф от хазартен бивш владетел-цар Соломо... пардон,/да не скверним името му/цар Симеона.Типаж без аналог в световната история - нито монарх с монарсите,нито премиер с премиерите.Бе едно дрипаво нищо, решило да си търси леговище по тази злачни земи.Освен че стана родоначалник на "бойкомилството" босоногото величие не се отличи с никакви други достойнства. Изхлузи се като гол плужек сдобило се изведнъж с черупка.Остави след себе си слузеста диря по която да се хързулва всеки тръгнал да го гони.
     Всички странични наблюдатели добиха впечатление че гордия нов предводител,дал името на вездесъщото движение ще се превърне в Цезар на обрулената територия,но вместо това той всячески се постара да засенчва Нерона.То не беха акции,то не беха пожари,то не беха гърмежи.Задушливи пушеци от съборени рибарски колиби и пробити клошарски туники обгърнаха обрулената територия и освен че дадоха лично вдъхновение на вулгарния тиран да твори поредица от изцепки и гафове,не постигнаха нищо друго.Така масивния череп с който се славеше кумирът му Нерон образно се изроди в обемиста куха кратуна.Това превъплъщение от своя страна разцепи движението на "бойкомилите" на "бойконемили и на "батковитечервенотиквеничковчета".Последните се оказаха ни риба,ни рак.Без да се числят към нито един от тези биологични видове и като пренебрегнаха природните закони,те заформиха собствен патологичен урод-тиква,с хриле за подводни действия и с червени напращели задни части които с охота примамливо предоставиха на загорелия водител. Батковитечервенотиквеничковчета посочиха за свой човек председателя избран от баш Тиквата и с това се съгласиха той да ги представлява пред света.Бойконемилите пък автоматически попаднаха под опеката на ООН и Съвета на Европа и тръпнещи с надежда зачакаха от "умрял писмо".В същото време унгарските власти правеха реформа,румънците издигаха барикади.Гърците се спогледаха в почуда и заговорнически смигнаха на италянската мафия."Брей,имало и от нас по големи бунаци".От другата страна на геоида , чичо Сам доволен потри ръце и потупа по рамото новия Нерон. "Чичковоточервенотиквеничковче,падна ли ми назгода!"-и му подхвърли за домашно отдавна отлежаващите чернови на Зелената книга.
     Гай  Петроний се обърна в гроба.Сатирикон 2012 го беше засенчил.Новата ерес на бойконемилите тепърва набираше сили.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Пустиняка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4809
  • Капистра - битер Кулчанин
Аве, Нероне!
Активен
За глупочата граници нема!

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
                                                    Скандал по Коледа

За Нова година настана голям смях в държавата.И от лево и от десно,смееше се мало и голямо.
Такова нещо не бе се случвало преди.Криза-финансова,политическа,умствена.Три в едно.Но да си дойдем на думата.
   Седяха на масата две компании.Президентската и премиерската.По стара традиция си разменяха подаръци и пожелания.Черпеха се кротко до като страстите се разгоряха до толкова че се скараха.Скараха се богоизбраните и то така че без арбитраж нямаше как да мине.Но каде ти в държавата по-големи авторитети от тях?Ма то авторитета у нас не е свързан с главата,а с откраднатото.Колкото повече си заграбил,толкова по-велик си.Да,но в моменти като този лъсват "голите задници".И ето че на помощ се притекал сам Господа. Изслушал ги какви са им претенциите,па отсекъл.
    -Бреий...неразумний,що се карате за суета?Ми нещата са простички.Да вземете да си върнете подаръците и без това са откраднати от народа.Па да почнете от начало да градите авторитета си,а не да ме дирят хората постоянно заради глупостите ви.-И като се обърнал към всекиго по отделно пояснил:-Ти Марин,рабе Божий, върни ордена Стара планина и се оттегли!-После отправил укора си на дясно.-Ти Бойко,подобие Господне, върни генералските си лампази и също се оттегли!Когато нямате какво да делите,няма и да се карате кой колко да вземе.
  Рекал Господа па се възнесал от там от където и дошъл.В залата някой недосетливо изръкопляскал.Миг по късно настала гробна тишина.
   Генерал Марин /богобоязлив човек/нямал кой знае какво да губи.И без това му изтичал мандата.Повъртял, повъртял в ръка ненужната джутджурийка,па като забелязал критичния поглед на Първанов /който го гледал от ъгъла и му било все тая с чия пита ще направи помен на властването си/,взел че запокитил върховната дрънкулка в краката на Бойко.
    -Земи си ордена!И без това като дойдем на власт ще ми дадат друг по нов.
  Да,но на Бойко не му било така лесно да се откаже от всичко.Той си нямал зад гърба нито Първанов,нито Станишев,нито сплотена партия на която да разчита за в бъдеще.Даже Уорлик на последък нещо се мусел и не го потупвал бащински по рамото.А Меркел...ах тая Меркел... Тя направо му късала нервите с нейните постоянни претенции и му дишала досадно във врата като надничала постоянно в паничката му.
   Заклатил умислен Бойко глава,па без да отрони ни дума по въпроса заключил лампазите на сигурно място в сейф на Сибанк.После за да отклони вниманието от себе си и да забравят присъстващите че е пропуснал да се оттегли,подхванал три тира закъсали на магистралата и ги нарочил за съботьори.Обявил негласно извънредно положение по въпроса и назначил себе си за "диктатор".Наредил да заключат шофьорите,а всички тирове да се снабдят с никъде не произвежданите още зимни гуми за камиони.Сега вече когато бил сигурен че всички са заети с неизпълнимата задача си отдъхнал.Но не за дълго.
     Господ види всичко и следи как се изпълнява повелята Му.Разбрал Всевишния че нито глас народен,нито глас Божий хващат декиши пред Бойко и решил да се намеси.Пратил ангели да бръкнт в скришом в сейфа,па измъкнал генералските атрибути и ги взел при себе си.
    На другата сутрин Бойко както винаги решил да лъсне лампазите.Когато открил че не са на място веднага извикал Цветанов.
    -Ограбиха ме!Марин ме прокле!Веднага да откриеш извършителя!-И заскубал отчаяно косите си.
     След няколко часа приел доклада на министъра си.
     -Работата е дебела.Не е Марин,не е и Волен!Лично Господ ги е взел.-Цветанов свел примирено глава за посичане.
     Бойко избеснял.Ударил по бюрото.Ритнал кантонерката.
     -На къв ми се прай Господ бе?-Прелял от гняв.-До три дена да си ми върне болтовете иначе кажи на Дянков да обложи с ДДС Църквата Му!

Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш

Лако лежеше до кофата и спеше.Беше му студено и за това се зави с картон от кашон.Под себе си постави найлон,а на главата си нахлупи тенекия от сирене.Не че му стана по-топло, но си представяше че е в истинско легло и се чувстваше човек.Все пак мнението му беше толкова лично че никой не го споделяше,но това не пречеше на Лако от време на време да казва насън по някоя дума съвсем по човешки.Муто чак се учуди че другаря му знае да говори.Не го бе чувал никога преди.Знаеше че Лако е работил в някакъв научен институт,но до сега смяташе че функцията му е била да изпитват върху него разни опасни вещества.И сега изведнъж-ново двайсет!Лако проговори!Изфъфли нещо по адрес на нечия майка и се обърна на другата страна.Из под ламарините се подаде брадясало лице ,а устата зашепна странни химични формули.В първия момент Муто сметна че му правят магия.Понечи да скокне от бордюра,но нещо го задържа.След малко не съжали че остана.Лако не правеше заклинания ,а бълнуваше насън.Говореше със странни думи навярно латински,но имаше и други които Муто не знаеше от какъв произход са.След малко се замисли върху чутото и колкото повече мислеше толкова повече любопитството му разтеше.Чудеше се дали пък Лако не е чужденец попаднал на наша територия.Щом не ще да говори български!Така де.Можеби трябваше да съобщи някъде,но къде?На полицията нямаше вече никаква вяра.Това не е онзи орган на който сътрудничеше едно време.Не че се страхуваше за приятеля си.Не му пукаше.Щом е чужд агент да го отнася.И без това лежеше на най-удобното място в околноста.Кви са тия привилегии?Но преди да се реши на каквото и да е деиствие в стремежа си да намери удобно местенце за себе си за да положи глава,реши да поразпита другаря,белкем научи някоя подробност повече ,която да му е от полза когато поднася обвинението.
     -Лакооо?-Побутна го с пръстите на крака си.-Лако!
     -Ъъъъъ...-Разнесе се изпод тенекията.
     -Какво е капут бе?-Попита Муто като човъркаше с показалец в носа си.
   Не последва отговор,а само равномерно сумтене.Муто реши да провери дали не заспа отново.
     -Лакоооо?Лако бе?-Подхвана пак.
     -Ъъъъъъ...-Долетя познатия вопъл.
     -Лакоооо...а ти имашли си къща?
     -Ъъъъъ...
     -Лакоооо...а имаш ли си пари?
     -Ъхъъъъ...-промени се съвсем малко,почти недоловимо изразът под кутията.
     -...а имашли си жена?-Не спираше да реди монотонно Муто.
     -...а деца бе Лако?Имашли си деца?
     -Ммммм...
     -А яде ли ти се тиква?
  Този път картоните се размърдаха и от тях се подаде прашна рошава глава.
     -Още веднъж да кажеш нещо във връзка с Бойко и край с тебе!
  Обърна му гръб,па продължи да спи върху плочника сладко сладко.
     -Я,проговори!-Констатира Муто.-От нашите е!И паролата знае!Ето защо спи на това място! - Па се премести до друга кофа да задава въпросите си другиму.
      -Кочооо...а какво е капут?...
« Последно редактиранье: Януари 20, 2012, 10:49:05 от Aврам »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
                                                  М О Л Б А – З А Я В Л Е Н И Е

за встъпване в членство

Зравейте приятеле!Виа които ще имате неблагоразумието да ме приемете във ващо разскапано зборище.След броени минути я ще  сам най-новия член на таа префектна лудница.След многократна внътрешна бурба реших да се фпишем между редовете на форумното съобщество.Нема да ме кОрите!Не сам дошол тука да ви слушам глупостите,а да намерим сродни души.Глеам че не са млого останале,та реших и я да се ръгнем между шамарете дано ми дойде акъля по никое време,а и виа да прифанете по некоа щуротиа от извора.Не ме стресирайте да не побегнем,че кво че праите без мене не знам!

(Тава последньото го научих од един виден наш дръжавник.)Млого е уфатен завалишкия.Умен и достоен българин(Голем нарцис и миничък човек).Почти колко мене,даже и малко по-проздт.Тава е призвание за което се изискуе постоянство и опит.

Бе колко толко!Кво па,оно не мое сите да сме едакво надарени.Мисълта ми е че человека е як куту бик и почти толку умен,а тиа достойнства се цЕнат у днешно време.Я па сам у грудите на пресована мукава,ма иначе пипето ми сече куту на 2 -одишен вундеркин.Нема вонящо нещо да не сам пробал на фкус и мирис и сам си зел нужните бележки.Дажи и записки сам си водил.Любезно че ви предоставим стенограмите за ползване срещу заплащане( ако мое ги разчетете.)И тава не са само праздни думи!Они са подплатени с млого свинско от бащината покривена кочина и старателно полети с вино од черничевото буре разсъхващо се с години у мазето на село.Тава са знания придобити практически у Новия Старобългарски университет , първоприемник на древната партийна академиа,извесна од близкото минало куту Българската Магнаурска школа у умален вариант. Там в продължение на неколко месеца завръших криво лево некво право.Тава ми даде законно право да мислим криво без да се срамувам.Срама е слабото место на наивниците които си мислат че така мое да избегат от съдбата си.Не!Народа е казал:“Ако си умен,то е за дълго,ако си глюпов-за винаги!“Мръданье нема!За това не допускайте слабости под формата на срам да ви одбиват од пътя.Сами видите колко пулезен можем да бъдем за правелното ви израстване.Защото ако все още страдаме од липса на успехи,то е защото ползваме за ориентиранье развалените компаси на стериотипните нравоучители.Слава Богу днеска имате възможноста да се докоснете до корифеи от типа на Чепа,Кифлата,Чичо Скрудж и Бат Бойко които не случайно се издигнаха до върховете на родния ни елит.Там нейде между тех ,скромно допринася своя дан за колтурата и моя милос.Осана във висините!Радвайте се,пазете се да не ми паднете и бъдете щастливи!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
                   Нероне,Нероне!Ако това тук е политика.То ти си главния клоун
                                                 на цирк"България"

Филчев беше призован като свидетел по процеса срещу Алексей Петров и в началото на изказването си заяви, че няма представа за какво е делото. Тогава наблюдаващия прокурор Светлозар Костов започна разпита си спрямо него плахо с въпроса:"Извинявам се за въпроса, г-н Филчев, но в кой период сте бил главен прокурор". "Не си спомням!", онтовори Филчев, след което последва въпросът дали изобщо е бил главен прокурор някога, а Филчев отново невъзмутимо заяви: "Не си спомням!"

"Не е редно да ми задават въпрос хора, които съм назначавал", коментира пред Нова телевизия Филчев. Според него прокурорът е трябвало да знае, че има т.нар. общоизвестни факти, които не подлежат на доказване в делото.

Очевидно е, че няма друг възможен отговор на този въпрос, след като те млади, на половината на годините ми, не си спомнят, пък какво остава за мен, продължи бившия главен прокурор. той заяви, че прокурорите по делото са се опитали да му се подиграят с въпроса си.

"Сценария не го определям аз. Отговорът е според въпроса", каза още Филчев. Той заяви, че няма да коментира обвинителния акт, нито предварителното разследване по делото, но било основно правило първо да се разпитват пострадалите свидетели. А тук не се започва с това. Очевидно целта е не да се установи истината, а да се прави цирк.

Бившият главен прокурор отхвърли всички обвинения срещу себе си и твърденията, че той самият би могъл да бъде обвиняем по това дело, както смята Едвин Сугарев. "Аз предполагах, че искате да говорите с мен по въпроси, които имат значение за обществото. Не мога да ви бъда полезен в желанието да организирате циркове", заяви той на водещата.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
госин Филчеф е може да не повни - историата познава тикива примери
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Сигурен съм че и Бойко ще забрави кой е след време .Он вече не помни кой е бил до лани.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Това го пуснах в друга тема но то си е за тук.За "Тези които засенчиха Нерона."

Прокоба за Белоногата

Стана белята що стана …

Нема го веч Бисер-село!

Село на мома Гергана.

Нема ни къщи ,стобори…

пилци из равните двори.

Нема познати лица,

сал тишина е една… и вода!

Кой подигра се с природата,

край изворът на Белоногата?
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
                                                   Епопея на забравените.
 Правителството изнамери най-лесният начин да се отърве от "нахалните "въпроси задавани от народа си.Министър председателя призова да забравим.Навярно той вече е забравил? Забравил е миналото си,кой е бил до вчера,забравил е народа си,забравил е за какво е избран.Въобще приел е забравата като начин на живот. Удобен начин на съществуване на удобен за себеподобните политик,който опитва да се договори с досега изредилите се инквизитори и с това да надмине всички вкупом.Въобще,хора,забравете!Забравете че сте се родили,забравете че ви е имало,забравете за България!Тя и без това вече не е ваша.Срещу обещани хипотетични 5 хиляди евро,можете да се хвърлите в най-близкия язовир и да забравят за вас,забравените от власт и Бог.В тези мразовити дни ,забравата замрази всичките ви мечти.Щом и той най-накрая се реши официялно да призове да забравим, надежда всяка оставете.Тук е територията на забравените.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
 guru ... забравете България - тя ОТДАВНА не е наша ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
       Молитва

Боже мили,опазиме
от разпасан гербер.
Впил се в тучно виме
зъл развратен Цербер.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Не!Не можеш да ги спреш!Лумпен ,курва и келеш.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Една оставка приета с облекчение.Следващият назначен ще е хрисим като самия президент.Честито Бойко!Успя за пореден път да ни убедиш че си имаш собствени интереси  и си ги гониш с всякакви средства.

Министър-председателят Бойко Борисов заяви, че днес вече е факт подписването на оставката на Тодор Коларов - председател на Комисията за установяване на имущество, придобито от престъпна дейност.
Той съобщи това пред журналисти в Банско, където пристигна заедно с президента Росен Плевнелиев, за да присъстват на старта в спускането от състезанията за Световната купа по ски - алпийски дисциплини, за жени, предаде БТА.  Междувременно стана ясно, че спускането от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Банско е анулирано заради силните ветрове в българския зимен център.

Бойко Борисов и Росен Плевнелиев коментираха темата за оставката на Тодор Коларов. Вчера той депозира оставката си в кабинета на министър-председателя Бойко Борисов. Като мотиви посочва липсата на реформаторско мнозинство в Комисията и на политическа подкрепа от Народното събрание и от президента.

Премиерът съобщи, че я е подписал днес, защото е бил два дни в почивка, за да може да разгледа без медиен натиск действителното състояние на пиринския курорт. "Завчера разговарях с Коларов и му казах, че ние не можем да сменим сега хората, с които той не желае да работи, тъй като има президентска квота, квота на Народното събрание, отбеляза Бойко Борисов. Законът е в парламента, до един месец ще приключи и тогава ще се изберат всички заедно, включително и нов председател. Нищо не налагаше той да ме пресира и да ми извива ръцете, давайки тази оставка, мислейки, че аз ще положа огромни усилия за един месец да разместя всички хора в комисията. И затова веднага му я разписах, защото имам принцип: който иска да работи за оставката, не трябва да му се пречи да си отиде!"

"Това, което мен ме изненада специално, е, че той е намесил в обосновката си и президентството, коментира от своя страна президентът Росен Плевнелиев. Лично аз съм имал една среща с г-н Коларов, в която съм му гарантирал пълна подкрепа, и се уговорихме и за следващи срещи с оглед между първо и второ четене на закона в парламента да намерим добрите формулировки и решения. Аз съм изненадан, че той в своята обосновка твърди, че има неразбиране и липса на подкрепа от страна на президентската институция. Напротив, точно обратното съм декларирал и точно обратното съм искал да направя. Изненадан съм, за мен тази формулировка най-малкото е некоректна", заяви държавният глава.
« Последно редактиранье: Февруари 26, 2012, 01:06:09 от Aврам »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
А ето и политическия вариант на стихчето.Къпани от пътеводното мото,незаменимите ни родните политици не се страхуват от кризите на бъдещето.

Политическо мото

За да останеш,за да си потребен,
за да си имаш и след нас дори,
ти всяка кинта гепена от тебе,
пиши я бонус и я умножи!
« Последно редактиранье: Март 04, 2012, 11:04:36 от Aврам »
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 20 запитвания.