Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: "Сатирикон"-2012 или тези които засенчиха Нерона  (Прочетена 9984 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
Такъв избор ни се предлага.Некой да се е обърнал да дири контакти с неправителствени организации?Да гради гражданско общество?Да се допитва до народа чрез референдуми?Тия "умници" са от едно тесто.Ваят страната ни по собствен вкус. Не ги интересува другите к'во едът и к'во пият.Не ги интересува даже дали едът и пият.Гонат си до дупка своя чакалък и защото когато са идвали на власт са си купували постове и лампази,зимали са пари и са обеещавали протекции на часни лица със съмнителен статус и сега са заложници на пороците си.Обещанията в подземния свят трябва да се спазват.Това не е като да излъжеш народа.Народа ще ти прости,онези няма.За това който идва на власт не се допитва до народа ,а гледа да уреди кредиторите си и себе си.По това се познава зависимия политик.Защото се пази от гражданското общество.Продал е душата си на Дявола.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/383469_3013732064780_1306905240_32184383_953598921_n.jpg

Министъра на здравеопазването по времето на Пилат Понтийски.Ето от къде е заимствана родната здравна система.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
                                                 Желязна логика накратко

Преглед на ТЕЛК.Доктор от комисията към пациент без крака и в инвалидна количка:
-Алооу...здравеняка!Какви са тези страшни болести които още те гонят?За 6 години боледуване нито оздравяваш,нито умираш! Ориентирай се към модерните условия,па ела с някаква сгодна оферта!Това вече сме го гледали!
-Ама аз...Престанах да виждам и с двете очи.
-И къртицата не вижда,но това не и пречи да е за пример сред работещите непосилни работи.И да знаеш,диабета и слепотата не ти се признават пред мене!Наследствени са и за тях семейството ти в продължение на три поколения е взимало пенсии.
-Но...и вие сте лекар трето поколение!
-Грешиш!Може би защото не виждаш.Онзи потомствения дето толерираше себеподобни,вече е уволнен.Може и от глад да е умрял,за нищо не ставаше!От времето на дядо си си знае едно и също.На всички болни задължително дава инвалидна група. Няма поглед,на бизнесмен,не милее за парите ни. Раздава ги на някакви недъгави,които и без това са пътници.Какво ще остане тогава за мениджърския екип, който е гръбнака на системата?Аз съм отскоро в бизнеса,но имам необременена психика.От младото поколение гербери съм.Прагматик съм и логиката ми по въпроса е следната-не ме интересуват болните, а здравите! Тези които могат да бъдат използвани за полезен труд.Тях се стремя да опазя от проказа и разкапване,за да пълнят касата ни.Ти с какво можеш да си ни полезен?Каква заслуга имаш пред ръководството ? Каква работа можеш да ни свършиш? Само недоволство срещу системата генерираш. Смятаме да правим съкращения на такива като теб.За да се очистим от тежестите които налагате.С ъ к р а щ е н и е ! Разбра ли?И в обществото и на работното място.Всеки консуматор, свързан с минали заслуги е излишен.Хайде сега ходи си в къщи,лягай в леглото и следвай съдбата си.До следващия ТЕЛК ако оцелееш,значи си ни лъгал за болестите си.Ако ли не... прощавай!Ще имаш заслуги пред обществото и ръководството ни.Ако остане кой да разказва на поколенията! Чао!!!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Черногледец Храбър

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 5342
  • мизерийка и безвремие - и от тава се прай тумбак
Хм, тава като че ли не е толко далече от днешната истина. Един познат оди на телк сека годин с ампутирана ръка, да не би да а израслс нова. Па друг нема едно око, ма и он оди и не секи път му одобряват, та по неко месец стои и без пенсия. Абе, фсъшнос, признавам си че съм виновен...
Активен
Простотийооо, къ да се разведем с тебе ма?...
http://vbox7.com/play:79b74a6a
 У тоа живот най а неело глуповъ жена и мокар пепелник, оти се шъ намерът начин а ти угасът огъня!

цитат-Веко

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
Седял си един цар в тронната зала и чул през прозореца викове: "Айде на хубавите ябълки-и-и-и!"
Погледнал - един старец с каруца продава ябълки, а наоколо - тълпа купувачи.
Прияли му се и на царя от плодовете, викнал първия министър и рекъл: "На ти пет жълтици, бягай да ми купиш ябълки."
Първият министър викнал последния министър и му рекъл: "На ти четири жълтици, бягай да купиш ябълки."
Последният министър викнал церемониалмайстора и му рекъл: "На ти три жълтици, бягай да купиш ябълки."
Церемониалмайсторът викнал шефа на стражата и рекъл: "На ти две жълтици, бягай да купиш ябълки."
Шефът на стражата викнал един стражар и рекъл: "На ти една жълтица, бягай да купиш ябълки."
Стражарят излязъл и спипал стареца за яката: "Хей, какво си се развикал? Тука хан ли е или царски дворец? Марш оттук, ябълките се конфискуват."
Върнал се стражарят и рекъл: "Ето, шефе, добра далавера. За една жълтица - половин каруца ябълки."
Шефът отишъл при церемониалмайстора: "Ето, значи, за две жълтици един чувал ябълки."
Церемониалмайсторът отишъл при последния министър: "Ето, за три жълтици една торба ябълки."
Последният министър отишъл при първия министър: "Ето, за четири жълтици половин торба ябълки. Какво да се прави, началство, инфлация."
Първият министър се явил при царя: "Ето, ваше величество, както заръчахте - заповядайте пет ябълки."
Седи царят в тронната зала и мисли: "Пет ябълки - пет жълтици. Една ябълка - една жълтица. И народът ще се скъса да купува. НА ТОЯ НАРОД ТРЯБВА ДА МУ СЕ ВДИГНАТ ДАНЪЦИТЕ!

/из нет-а/
Активен

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Защо не ръкопляскате?! :tazz:Толкова истинна притча от времето на Спасителя не е разказвана.
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
ндааа мъдра притча-за Териториата си е действителност направо,не притча......
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
                                           Един англичанин за едни простаци

Напоследък сред нас британците, стана мода да си купуваме имоти в България. От една страна наистина красивата природа, за каквато ние тук можем само да мечтаем и от друга ниските цени на селските къщи, както и примамливите оферти на имоти в затворени комплекси, накланяха везните в полза на решението за една такава на пръв поглед изгодна сделка. Но приятели, не правете тази грешка, която аз направих, не си купувайте имот в България, не стъпвайте там, не правете бизнес и избягвайте каквито и да е контакти с българи. Защото от другата страна на везната натежава неумолимо простотията на българския народ. Простотия убийствена, отчайваща, неизмерима, ужасяваща, всеобхватна, опасна , неумолима, потресаваща . . .!

Българите, аз смея да твърдя, са най-простият народ на земята. Няма по-прост народ от българския и тука аз бих искал да направя едно разяснение. Под прост народ аз нямам предвид, народ неграмотен, неук и необразован. Не! Те са грамотни, но са тъпанари. Те са образовани, но са кухи. Те са интелигентни, но са прости. Защото неук е народ, който не е имал възможност да се ползва от съвременното образование, от достъпа до информация и от възможността да обменя идеи с народите от целия свят. Но тези народи аз не бих нарекъл прости, защото те живеят в някакво макар и примитивно общество, поддържат се и търсят път да се развият. А българите напротив, те имат огромни възможности, образовани са и осведомени, природата им е прекрасна, географското положение – стратегическо, но всичко това те пропиляват, продават, затриват, унищожават, защото са прости.

Те даже не са народ, а сбирщина от прости хора, защото народността не е просто принадлежност към дадена географска територия, а съвкупност от общи цели, идеи и ценности, съвкупност от общи действия целящи развитие на цялото общество, общи действия за реализиране на идеите и опазване на ценностите. Но това при българите не съществува. Аз използвам думата народ в техният случай, воден единствено от някакво благоприличие, но ако трябва да съм откровен бих ги нарекъл сбирщина от идиоти, идиоти в гръцкият смисъл на думата. Аз дори се съмнявам, че българският народ днес съществува. За мен българите са изчезнали и на тяхно място са останали някаква тълпа. Но не, това е неточно, защото тълпата има някаква обща цел, а те нямат такава, не те дори не са тълпа. Не, те са случайно попаднали на едно място различни хора, с различни цели, впримчени в географското положение което по една случайност населяват и обременени с историята на хората населявали някога това място, за чиито наследници по-незнайно каква логика се смятат.

Какви българи са те? Как тази сбирщина си позволява да петни името на този древен и велик народ? Нима е възможно това което те творят днес като история, да бъде вписано в историческата сметка на народ, като българския? Долу лапите простаци от името българи. Вие не сте и не би могло да бъдете българи. Защото за да се наричаш българин не е достатъчно само да се облягаш на гени, а да имаш дух, воля, сила. Не само да каканижеш имена на исторически личности и герои, а да подражаваш на постъпките им, да следваш идеите им, да осъществяваш мечтите им за България.

Но как така, - ще попитате вие – Нима няма нещо, което да обединява тези хора, населяващи тази територия наречена България? Има разбира се, те имат общи черти, но те не ги правят общност, не ги правят народ – те са продажници, завистници и крадци. Те не се стремят да подобрят своето житие – за тях е достатъчно да се радват на нещастието на другите около тях, а ако случайно не виждат по-нещастен от себе си, то това ги прави нещастни. Те не се радват на постиженията на другите , а търсят начин да ги развалят, окалят и съсипят. Ако някой реши да направи нещо за обща полза, те го смятат за глупак, присмиват му се и му се подиграват. Парите за тях са водеща сила, за пари са готови да направят всичко, тук понятията чест, законност, морал са просто празни думи.

Но защо – ще попитате вие – казваш, че са прости? Защото те имат всичко, което е необходимо на един човек за да осъзнае, къде греши. Цялата необходима информация относно собственото си положение като нация, относно причините да са в това незавидно положение, относно мерките които трябва и могат да предприемат за да се избавят от това положение, но въпреки това, те се надяват да ги оправят именно тези, които са ги докарали до това положение. Те протестират срещу тези които ги мамят, грабят, използват и потискат и в същото време оставят бъдещето си в техни ръце. Те недоволстват, когато станат обект на измама, но злорадстват, когато измаменият е някой друг.

Българите смятат себе си за тарикати, това е дума която трудно бих могъл да преведа на нашият език. Но най-общо казано тарикатът е мошеник на дребно и на едро, но страхлив мошеник, плах, уплашен, постоянно озъртащ се, но все пак горд, че е мошеник. Но мошеничеството му е такова, че най-често води до неговото собствено падение.

Какъв, ако не прост, трябва да си за да се радваш на чуждото нещастие, а не да се бориш срещу него. Как може да злорадстваш, че този или онзи чужденец го обрали, измамили и пребили в собствената ти държава и да очакваш да печелиш от него. Трябва да си много прост за да се гордееш с изобретателността на своите престъпници, чиято жертва утре може да си ти самия. Трябва да си много прост за да се гордееш, че познаваш престъпници и да заплашваш други с тези свои познанства, вместо да съдействаш те да бъдат разобличени и осъдени. Трябва да си много прост и безгръбначен, щом виждаш беззаконията, но не се съпротивляваш. Трябва да си много прост за да вярваш, че тези които нарушават закона, а ти си им гласувал доверие да те управляват, да те съдят, да чертаят бъдещето ти, че те ще въведат законност.

Трябва да си много прост за да се радваш, че гърците щели да станат толкова зле колкото теб и да не разбираш че ти продължаваш безропотно да потъваш, докато те продължават неумолимо да се борят. Да не виждаш, че те дори и фалирали като държава, като общество са на светлинни години пред теб. Че дори заплатите им, по които ти мериш всичко, са в пъти по-големи от твоите нищожни подаяния.

Трябва да си много прост, да работиш за хора които смятат, че са над закона, да им позволяваш да трупат за твоя сметка тлъсти печалби, да наблюдаваш ежедневно тяхната подигравка с държавността и със самият тебе. И, ако някой страничен наблюдател вземе, че ти покаже, всичките тези беззакония, на които ти си ежедневен свидетел, мислейки, че ги не виждаш, ти просто да свиеш рамене и да кажеш – “Ми аз, какво мога да направя?”

Трябва да си много прост, за да разчиташ, че точно ти ще минеш между капките, когато наоколо ти вали дъжд от неправди. Че точно ти ще оцелееш, от всички около тебе, които като теб се мъчат да оцелеят. Че някой друг, трябва да поведе някой друг, за да оправи твоя живот. Трябва да си много прост, много страхлив, много безгръбначен.

Трябва да си много прост за да вярваш, че държавата ти ще се оправи, докато ти си на хиляди километри от нея, в търсене на сигурност и щастие там, където го е извоювал някой друг. Трябва да си много прост за да мислиш, че бъдещето на държавата ти зависи не от твоите действия, а от действията на останалите, докато в същото време по някаква абсурдна логика имаш огромно мнение за себе си и своите нереализирани и неоценени способности. Трябва да си много прост.

Трябва да си много прост, да живееш в земен рай и да го унищожаваш. Трябва да си много прост за да вярваш на телевизора, да мислиш с телевизора, да слушаш телевизора, да възприемаш света чрез телевизора, а не чрез собствената си преценка за случващото се около теб.

Не правете бизнес с тези хора, не общувайте с тях, унищожете ги. Те сами ще се предават един друг и ще съдействат за собственото си унищожение. Толкова са прости. “
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Бако, бако... не следиш останалите секции у форума редовно, оно се види.  :)
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Не ги следя!Нямам време!Нали заявих че само някои теми ме интересуват вече?След като не мога там да пиша каквото ме напира...
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
бако - пиши све щго ти а срце и къде ти а на срце - се пак тава е форум а не аналете на исторета
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2012/05/04/1820368_borisov_bulgarite_jiveiat_po-dulgo_otkakto_gerb/

тоа с пръжолките за Гаро :green: глейте кво вика:

Бащицата: Българите живеят по-дълго, откакто ГЕРБ управлява
« Последно редактиранье: Май 04, 2012, 01:05:20 от Брутале »
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

Aврам

• Тумбак
  • я па я да не поверваш
Аз знам едно нещо-този който не ползва лекарства и лекарски услуги живее дълго.Въпроса е какво да правят другите,т.е. болнавите?Иначе природата /Господ/ си знае своето!Грижи се неотменно за баланса в света.Щом продължителността на живота ни се е вдигнала ,значи е била паднала под критичния минимум и Той /Господ/,а не Бойко-е взел нещата в свои ръце.Сега да вземе и да ни избави и от несполучливото си подобие...цена няма да има!
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
стопена от угоден срам.

Мигър я знам

• Гостенин
ще избави тези които вярват в него дори и грешните които се покаят
Активен

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 21 запитвания.