Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Петициа против ACTA  (Прочетена 11755 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
Re:Петициа против ACTA
« Reply #15 -: Януари 30, 2012, 09:29:06 »
оно по-гадното а оти са го скриле от назе, ни некой ни а питал 'бе, виа сакате ли тва да са подпише', 'не сакате ли', 'што не сакате?' и тем подобни.

некак си пак ше са върна на онаа мисал - не може ора каде не умеат да използват компеутури да решават нешта по тиа вапроси.

Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Чвора

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 21592
« Reply #16 -: Януари 30, 2012, 09:31:12 »
освен тва у Япониа тва го а потписвал оня дрищьо посланика де след земетресениот избега от посолството и съ връна чъ у Софиа дане би случайно негщо да съ случи с безценната му персона...кой го е упълномощил-правителството-а правителството що зима решения без дискусия и да земе мнението на обществото? Да съ не случи некои ора от правителството да сръбат кръв и цифки ----
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"
цитат по форумниа класик Самотока ;)

Чвора

• Пустиняк
« Reply #17 -: Януари 30, 2012, 09:36:03 »
Те ви и текста на таа палиа АСТА
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2011:0380:FIN:BG:HTML
Активен
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите...".
,,познанието минава през етапете - чел съм , учил съм го , практикувал съм го , правил съм го 15 годин, не ми аресва"

Чвора

• Пустиняк
« Reply #18 -: Януари 30, 2012, 09:42:27 »
а те тука имената и адресите и эмейлите на наще евродепутате.Неа лоше като сдружение да нги разпратиме по неко обръщенийце да му мислът къ ша гласуват дръгелете...
http://dimiz.net/acta/
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #19 -: Януари 30, 2012, 09:59:43 »
Това не е ли само да са ограничи злоупотребата с чужда интелектуална собственост, а не върху обмяната са собствена информация с други потребители? Не ми е много ясно за какво е петицията, ма предполагам, че не е в защита на неква форма на кражба на нещо чуждо с оправданието като циганите - ма я немам пари да си го купа, оти на мене никой нищо ми не дава!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Чвора

• Пустиняк
« Reply #20 -: Януари 30, 2012, 10:31:25 »
не.проблема разбира се нее за купуването.Проблема е за обмяната на инфо.А обмяна на инфо праиме и ние у Форума.Проблема е у тва,че като речем да турнем линк къде некоя статия у Уикипедията коги спориме за история примерно,у таа статия ше има под чертата даден като източник книгата на Момзен примерно за Римската империя.А таа книга е издадена от издателство Хеликон.И я като давам тоа линка-засегам интересите на Хеликон и он забранява използването на линка-т.е. не разрешава на моя провайдер я да давам линк,съответно -ние спираме да пущаме линкове към квото и да е.Пада Ю тубето,Падат Скайп -щото моо ти прата песен на Пърпъл която съм пущил на диск ,който съм си купил,но попадам под ударите на тоо закон ,щото та да слушаш таа песен требва и ТИ да си го купиш,а я само да ти напишемизвади диска на Пърпъл де си си купил и си пущи еди коя си песен-и ред други такиви простотии.Проблема е не ,че некой е против защитата срещу фалшификати,а тава ,че таа защита не се праи по начина по който требва.Тава е се едно да ти а пораснал нокътя на палеца на кракъ,ма я да ти отрежеме целиа крак,та да не расте повече тоа нокът.
Активен

BEKO

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4744
  • Щур чувек и силен ветар нищо ги не бръка
« Reply #21 -: Януари 30, 2012, 10:35:47 »
 Те сеги гу потписах и язе,мъ глеам,че и дечурлиатъ съ гу потписале.
Активен

Aврам

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4478
  • я па я да не поверваш
« Reply #22 -: Януари 31, 2012, 06:32:31 »
Според мене ще се появят нови творци.Испълнители,журналисти,учени,писатели...които няма да са против достиженията им да се обменят в нета.Тиа които сакат пари за своите ще седат и ще чакат и никой нема да се интересува от тех.Въпроса е да не наложат на сичките да минават през схемата на "затворената врата".
Активен
Душата ми жадува полет.
Душата ми е гняв и плам.
Душата ми е сняг на пролет
стопена от угоден срам.

Божура

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 11299
  • Бау!
« Reply #23 -: Януари 31, 2012, 10:00:39 »
Нема къ да стане таа работа никогаш, според мене, ма ша подпиша. И без интернет, и без телевизия сме живеле, даже по-добре, ебаа ги у пустиняците.
Активен
По неко път седа и си мисла, а по неко път само си седа...

Валери61

• Пустиняк
« Reply #24 -: Януари 31, 2012, 10:10:30 »
Е това е основната деградация на морала, останала ни от Созиализъма! Принципа: - Сичко чуждо е общо, сичко общо е и наше, си остава водещ и у днешно време. И без анкета са вижда, че основната част от населението смята,че чуждата интелектуална собственост има стойност "0" и им се полага по право, както циганите сметат че държавата е длъжна да ги издържа! Ама никаква разлика в мисленето!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Чвора

• Пустиняк
« Reply #25 -: Януари 31, 2012, 10:23:55 »
Убаво-ниа на Териториата сме циганье.Ми що тогива американците и европейците рипат-они примерно си го позволяват.Виа четете ли, тава къде се дава като линкове и тва къде съ обеснява ,ели пишете е така а си праите движение на пръстите та да се сгреете у студъ ???
Активен

onufri

• Гостенин
« Reply #26 -: Януари 31, 2012, 10:42:42 »
Валери, и я съм против пиратството и за защитата на авторските права и не свалям филми и музика от разни торенти (ако некой приятел ми даде, не питам отде ги има де).
Обаче тиа закони де ги вкарват в момента са недомислени, има в момента много дискусии и по сериозните медии и сериозни ора дават сериозни аргументи срещу тех. За тава АСТА не съм са информирал и го не знам кво точно а, ма за тиа де искат да вакрват в Америка четох малко и наистина са лоши работи...
Активен

Валери61

• Пустиняк
« Reply #27 -: Януари 31, 2012, 10:52:51 »
Аз съм за ограниченията които ще гарантират защитата на авторските права, а иначе ако има срит умисъл за контрол и ограничения, то естествено че съм против. За Уикипедия бех чел некви такива ограничавания на достъпа, но имайки предвид как е написана, то естествено че ше са появи безплатна алтернатива предварително декларирана като такава, а сигурно и на много други сайтове. Въпроса е, че недоволните ще бъдат винаги много повече от ощетените, защото 100 човека създават един един филм, а 1 000 000 искат да го гледат и то безплатно!
Активен

Маруца

• Гостенин
« Reply #28 -: Януари 31, 2012, 11:01:05 »
http://dnes.dir.bg/news/internet-piratstvo-asta-10431434?nt=4

Интересно ка сме сред първите подписали петицията, а Германия и още неколко ЕС дръжави още се кумат...???

Цитат
Международното търговско споразумение ACTA беше подписано от ЕС и 22 страни-членки, сред които и България, на 26 януари в Токио. Подписите сложиха и представители на Австралия, Канада, Швейцария, Мароко, Мексико, Нова Зеландия, Южна Корея, Сингапур, САЩ и Япония.
ACTA не е подписана все още от Германия, Кипър, Холандия, Естония и Словакия. Очаква се те също да се присъединят към него, като засега мотивите им за отлагане на подписването не са обявени.

Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #29 -: Януари 31, 2012, 11:06:18 »
Нема къ да стане таа работа никогаш, според мене, ма ша подпиша. И без интернет, и без телевизия сме живеле, даже по-добре, ебаа ги у пустиняците.
+1000  :punk:  пущам си радио свободна европа и ич ми неа  ;D
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

Страницата е създадена за 0.23 секунди с 21 запитвания.