Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Има ли скиоре бре?  (Прочетена 6266 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

GODzillata

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 817
  • Сийбаломамата...
Има ли скиоре бре?
« -: Януари 30, 2012, 09:25:20 »
Ей, я имам мноо хобита, само дето времето ми е мънечко за сички....ама яла те, едно от тех е карането на ски.

У СЗ мое се практикува тоа спорт на Ком, на Пършевица и у србско - у Зайчер.

Пичове, случвало ли ви се е да ви е срам, че сте бугаре?   
Да сте на друго място със сънародници и просто всячески да се мъчите да се разграничите от тях?  ???

От миналата година започнах да ходя на ски в Сърбия, близо ми е, евтино ми е, карам си, хапвам си србска скара и те така... :krkanje:

Едно от нещата, които ме грабнаха, бе хората там...учтиви, любезни, няма простащина, всичко бе ток и жица, докато нашего братя бугарина не полази и това място...., и се започна - бутане, изпреварване на опашката за влека, хайдушки провиквания, напивания, к'во да ви описвам, всички знаете бай ви Ганьо....     

Днес влезнах във форума им, за да видя дали пистата работи вече и гледайте к'во прочетох:

"Ne slažem se kada je reč o komšijama Bugarima. Po meni nikako nisu dobrodošli, jer i kada samo Zaječarci izađu na skijanje gužve znaju da budu velike, a uz to dolaze ljudi i iz Bora, Negotina i okoline i samo nam još Bugari nedostaju. Staza na Kraljevici je lagana i trebalo bi da služi pre svega za učenje najmlađih, a ne razvoju turizma. Pri tome dobar deo Bugara (mislim na one koje sam viđao na Kraljevici) o skijaškoj kulturi i ponašanju na stazi nije ni čuo, dok skijaško umeće pri tome nije potrebno komentarisati. Na žalost, nisu takvi samo Bugari već ima i Zaječaraca. Zbog bezbednosti, pre svega najmlađih, smatram da bi likovima koji sa trećeg brda voze spust, u farmerkama, koji na kraju moraju da padnu jer drugačije ne znaju da se zaustave (i njima sličnim) trebalo zabraniti da skijaju. Tada bi bilo bar upola manje Bugara, pa bi i gužve bile manje."

Друг пък го избива на крайности:
"Oduzmite im ski pass.
Neka gledaju skijanje sa strane. Dajte im pravila ponasanja na skijalistu na engleskom, pa da znaju za sledeci put."

E, скивайте к'ви настроения са се създали?!   :o С к'ви очи да ида там? Да не говорим, че като нищо могат да се организират и да изтумбят всеки припарил българин, к'вито са националисти, бракята срби.   

Па и затова вече има намеци:

"-16...toplotni indeks -20...
nachi, ladno je do koske.
tako je godzillata, ima svakakvih i to nema
veze sa nacijom...mada moram da priznam
da je vecina komsija malo u manjku sa ponasanjem, ali
jbg. ima dosta toga u tome da je stazi PREKO POTREBAN redar ili
kako ce vec da se zove neko ko ce da sparta gore-dole i uvodi red..."

Смесиибалимаматаей!  :tazz:
Активен
Добрите мумчета отиват у рая, а язе - за риба!

Малък Шемет

• Гостенин
Re:Има ли скиоре бре?
« Reply #1 -: Януари 30, 2012, 09:28:51 »
Таваа ми а най гулемата слабост ,,, сал ,че скиоре ,, не точно ,,, карам сноуборд ,,, обаче усвен по Ком и Пръшевица и Зайчар одим и на Бабин Зуп па у сръбиа ,,, на 90-100 километра ут Видин ,, къртииим съ ,,,,,,,,,,,,,,, любимио ми спорт ,,, Обмислях за рождения ми ден да се завлечем до Швейцариа имах млогу добра оферта за Алпите и неможа да я осъществим ,, :( амаа сноубора ми а най гулемата слабос  :punk: :punk: и ските но в по малко ,,,
Активен

GODzillata

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 817
  • Сийбаломамата...
« Reply #2 -: Януари 30, 2012, 09:37:09 »
Мда...и аз имам едни оферти за Австрия, мноо примамливи, от няколко години им се точа....там пистите са едни дълги.......има и по 80-100 км., и мани, че са дълги, ма па и широки!.........и цената е добре, по евтино иде отколкото на Пампорово или Банско.

Някой ден непременно ще ида....

На БЗ не съм ходил, викат, че пистите били стръмни, децата са начинаещи и да не им е трудно там, голямата обаче кара без грижи на Ком и Зайчер.

То май на БЗ само бугари, а?

Ма мноо ме яд, че така сме се усрали у Зайчер... >:(
Активен
Добрите мумчета отиват у рая, а язе - за риба!

Малък Шемет

• Гостенин
« Reply #3 -: Януари 30, 2012, 09:44:01 »
.. Алпите и по смециалну френската част на Шфейцариа пистите достигат от 50 до 120 километра оферти много и може би ут 2 години ан сам съм толко запалена по сноуборда ,, обаче тая година ми се насабра много път по тааа Англия и неуспяхх ,, но скоро че имам Оденье до Банско ...

Бабин зупп ча млогу стръмни немооом да речем че а така що мене лично ми не праат впечатление ча толко ,,, а че има повече българе има ама има и млогу ромънци па там основно са говори на сръбски и ромънски ,,, има млого семейства с дечоре шо си има и учителе ,,, ама  млогу готино ,,, даже сме решиле сеа преди да замина за Англиа да идеме за 2 дена ,, лудницата а плъна ,,,  :punk:
Активен

Анци

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 1500
  • идемооо
« Reply #4 -: Януари 31, 2012, 09:44:09 »
За бабин зуб средата на ноември още сичко беше резервирано за този сезон, изберете си друга дестинация.
Активен
Ми с тиквия ко вас горе си брулимо ореси.

Анци

• Тумбак
  • идемооо
« Reply #5 -: Януари 31, 2012, 09:49:50 »
Годзи убаво пише за простите бугаре у зайчар, ми кво да каеме ние за заляните с алкохол англичанчета на банско и боровец? Миналата зима помагах на един 2 метров дългуч да си обуе  обувките, толко се беше насмрътил и он и приятелете му. А едно пиенье 50мл бг водка е 10 лв на таа чайна. Ама они не изтрезневат.
Активен

Малък Шемет

• Гостенин
« Reply #6 -: Януари 31, 2012, 10:08:26 »
За бабин зуб средата на ноември още сичко беше резервирано за този сезон, изберете си друга дестинация.

Един ут тиа дека одиме има хижа тама ели по скоро брат му но той помага за подръжката и 7 месета за нас винаги има :) Ще се оди :)
Активен

Анци

• Тумбак
  • идемооо
« Reply #7 -: Януари 31, 2012, 12:18:04 »
нема да сте на убавия спа хотел. Я от понеделник съм на боровец, ако неко е там да свирка
Активен

Малък Шемет

• Гостенин
« Reply #8 -: Януари 31, 2012, 12:21:08 »
Не ,,, тама е лудница преди 1 годин одииме и не ни ареса най си а добро на хижат куту са прибереш смръзнал са ут снего ,, да приклецаш  пред унаа камина ,,, па испиеш един чаец,,,  па седнете изиграете ена табла  :riba:
Активен

Анци

• Тумбак
  • идемооо
« Reply #9 -: Януари 31, 2012, 12:54:05 »
е по-убаво от сауна и парна баня след мръзнене цел ден по пистите нема. А на боровец през седмицата не е гняс, още повече че и хотела ни е на писта ястребец 3, нема ядове.
Активен

Малък Шемет

• Гостенин
« Reply #10 -: Януари 31, 2012, 12:58:11 »
е по-убаво от сауна и парна баня след мръзнене цел ден по пистите нема. А на боровец през седмицата не е гняс, още повече че и хотела ни е на писта ястребец 3, нема ядове.

И тава гу има но се па ми а по на кеф ,,, камина и чаец,,, а преди 2 3 годин ходихме на Боровец само че на стойките ,,, спомням си че имаше много закъсали от що имаше 2 метра сняг и немоеше да са стига до пистите ,,, хаха  :riba:
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
« Reply #11 -: Януари 31, 2012, 04:11:29 »
Я дайте малко информация за Ком. Ски под наем моо ли са земат? Кви са цените евентуално за тава, къкто и за влековете?
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #12 -: Януари 31, 2012, 04:13:46 »
Съвсем сериозно да добава към питането на Ива, а шейни или нещо подобно за неуки мераклии на пързалянето, дали са дава под наем?
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Дзверъ Джули

• Гостенин
« Reply #13 -: Януари 31, 2012, 04:30:38 »
 :smeeeh: Епа, ако нема шейни, найлони шъ намерим за тебе.  :green:
Активен

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
« Reply #14 -: Януари 31, 2012, 04:53:54 »
Само да нема чекоре по пистата, та да си не ра̀зпора достойнството!;D
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

Страницата е създадена за 0.151 секунди с 21 запитвания.