Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: Туризъм извън СЗ  (Прочетена 18167 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Туризъм извън СЗ
« -: Февруари 08, 2012, 11:32:09 »
Да споделяме кой къде е одил, дестинации, извън СЗ - у България и по света и кой кви нови оферти е видел за пътувания.

За един туризъм е да тръгне накъде му видат очите, за друг туризъм е да му го организира фирма и да а с олинклузив. Я лично съм професионално изкривен и не обичам друг да ми организирва пътуванията...  :green:
« Последно редактиранье: Февруари 23, 2012, 06:02:58 от Капитаня »
Активен

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Re:Туризъм извън СЗ
« Reply #1 -: Февруари 09, 2012, 09:37:41 »
И ние с моя мъж така.  :) Сами си избираме дестинация, сами си резервираме спаньето и сичко е на шес. По-късно ше се включа да дам координати на разни местенца, къде посетихме тва лето.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

ШЛЕПЕТАР

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 4591
« Reply #2 -: Февруари 09, 2012, 10:35:06 »
Напоследък се повече ма влечът дестинации , в "диви" природни кътчета . Щял би да съм само аз , палатката и неко вев да ми жужи тихо тихо до вечерния огнец . Наодил съм са на морета  и съм са нагледа ла ора секъкви . Вече ми я противно да ода на хотел с много народ , на плажове па с много народ и накъде са обрънеш се ммного народ. Уединение сред природицата . Тава ми я мечтъта от 1-2 год насам . Друг е въпроса че не не съм са запознал още с територии на национални паркове , позволено ли е да се опъват палатки на такива места. Но предполагам в интернет има достатъчно информация и не е лошо да си избера некое местенце евентуално ако можа тая година отпуската да я оползотвора точно в таа насока. Разбира се след или преди кулския панир.  ;D
Активен
"Самурай без меч е като самурай с меч , само че без меч " - древна японска мъдрост

Дзверъ Джули

• Гостенин
« Reply #3 -: Февруари 09, 2012, 10:39:04 »
Хубава тема за хора, дето обичат да обикалят из Бг. Ние също одим без предварителна резервация. То нашто е малко като тото. Взимаме карта и със затворени посочваме некое местенце. Почти нема место дето не сме одили. Туй лето, ако сме живи и здрави съм обещала да идем къде Мелник, у тоа регион. Ако некои е бродил натам мое да сподели кво интересно има.  :D Мразим нещо да ни е организирано. Като пообменим маршрути, ще е по-лесно за тиа дето са решили да одат натам.
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #4 -: Февруари 09, 2012, 10:43:20 »
Ние тва лето бехме у Мелник.  :) Голема убавиня! У нета има страшно много информация за хотелчета, ма там сека къща е хотел, така че и без предварителна резервация да идете, па нема да останете на улицата. Ние през деня скитахме, а вечер са подвизавахме у механите  :krkanje: мнооого добро винце, да...
Наблизо са ви Сандански, Петрич, Рупите, Роженски манастир - непременно идете да го видите, райско кътче е там!  :punk:
Активен
Ние сме ора естете.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Дзверъ Джули

• Гостенин
« Reply #5 -: Февруари 09, 2012, 11:03:56 »
Благодарско за инфото. Я сам одила на Рупите, ама сакам детето да виде красотите. Щом има и винце, значи нема проблеми. До тогавъ я мое се научим да пием  :smeeeh:
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #6 -: Февруари 09, 2012, 11:13:23 »
Ние бехме отседнали те тука http://bghotelite.com/hotel-chevermeto.2960_bg
Ама както казах по-горе, у сека къща има механа и хотел  :krkanje: и черено вино!  :krkanje: ;D
Активен
Ние сме ора естете.

Дзверъ Джули

• Гостенин
« Reply #7 -: Февруари 09, 2012, 11:25:17 »
Наистина красутъ. Дано моем я видим.  :D
Активен

Ристо Цоцин

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 8442
  • Život brže prolazi
« Reply #8 -: Февруари 09, 2012, 11:42:02 »
Като мъдератор, сакам да насочим манко темата. Тука бъбреме за туризъм у нормалниа смисъл на думата, не тава къде го има предвид Българскиа туристически съюз (за техната дейност на българския език или на мене ми се губи правилната дума - става вапрос за одене из природата и планините, тва къде му викат hiking,  moutnaneering, wanderung i t.n.).
У нормалниа смисъл туризъм е секо пътуване с развлекателна или предимно развлекатела цел и различни видове - културен туризъм, кулинарен туризъм, винен туризъм,  селски туризъм, музикален тирзъм, а ако некой сака моа да даде информацеа и за други видове - като екстремен, религиозен или сексуален примерно  :green:

Пущайте собствени пътуваниа или теми за коментирани на бъдещи такива - за вече напраените пътуваниа пущайте къде (у кой град, хотел), кога та да моа и други ора на ползват споделеното искуство.

Сакам да подсетим че имаме форумна карта на коя моа да се отбелезват местата с точност до метър, описаниа и снимки.

http://g.co/maps/48tuw
Активен

уйна

• Пустиняк
  • гньетена с култура
« Reply #9 -: Февруари 09, 2012, 12:01:00 »
Те тука линк къде репортажа  от скитанията ни тава лето.

http://www.severozapad.org/forum/index.php?topic=158.5505

Ако некой има некакви въпроси ели проявява интерес към некое от местата, на което сме били, да пита.
Активен
Ние сме ора естете.

Брутале

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3072
  • MeccanicaVerghera Agusta
« Reply #10 -: Февруари 09, 2012, 12:17:39 »
Тука бъбреме за туризъм у нормалниа смисъл на думата, не тава къде го има предвид Българскиа туристически съюз (за техната дейност на българския език или на мене ми се губи правилната дума - става вапрос за одене из природата и планините, тва къде му викат hiking,  moutnaneering, wanderung i t.n.).

да внесеме малко яснота :green:
тава каде ти визираш за излети и кратки или дълги летни/зимни преходи по гори и планини му са вика планинарство.
Активен
За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.
Алберт Айнщайн (1879-1955)

те тава ми а ена от мечтите да го еба

Буба Лида

• Гостенин
« Reply #11 -: Февруари 09, 2012, 01:40:27 »
И я да се рапиша тука :) Пръво да дам една информация, па коги ми остане време ще напиша къде съм одила, кво съм видела , кък съм изкарала.

В периода 19-22.04.2012 ще одиме офисо/ не само/ на уикенд в Истанбул на промо цена -110 лв. Мисла, че има още 3 места за тези дати, ако некой желае мога да провера и да му кажа. Ние ще одиме за трети път, на назе млогу ни арсева напролет, точно когато е празника на лалета там да се шматкаме по Босфора. Красиво е , има какво да се види, има какво да се хапне, ма нема кво да се пийне ;D

Ето линк:

http://butiktravel.eu/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B7%D0%B8%D0%B8/%D1%83%D0%B8%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B4-%D0%B2-%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0

Те и некоа снимка от последнио път:

quote author=уйна link=topic=989.msg257163#msg257163 date=1328781660]
Те тука линк къде репортажа  от скитанията ни тава лето.

http://www.severozapad.org/forum/index.php?topic=158.5505

Ако некой има некакви въпроси ели проявява интерес към некое от местата, на което сме били, да пита.
[/quote]

Уйне, чудесна екскурзия сте си напраили, я до Мелник съм одила доста отдавна, дали не е време да го посета? :)

« Последно редактиранье: Февруари 09, 2012, 01:43:09 от Буба Лида »
Активен

Малък Шемет

• Гостенин
« Reply #12 -: Февруари 09, 2012, 02:22:14 »
Лида ненам дели а така ама от таава дека рече Кро и самата тема уна е

Туризам извън северозапада ??? 

Мисля че става дъма за Бг ,, ама ебем ли го мое па да съм не разбрала нещо :)
Активен

манечкио Кошер

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9664
« Reply #13 -: Февруари 09, 2012, 02:27:34 »
Абе кво е тава ограничение за БГ ,за Росиа , за Израел

Капитана гу каза

Да споделяме кой къде е одил, дестинации, извън СЗ - у България и по света и кой кви нови оферти е видел за пътувания.

За един туризъм е да тръгне накъде му видат очите, за друг туризъм е да му го организира фирма и да а с олинклузив. Я лично съм професионално изкривен и не обичам друг да ми организирва пътуванията...  :green:

Аде стига , разбирам на мене да ми са праат забележки че съм неелит и си не меръ приказките , ма па за такова нещо е супер глупаво !!!
Активен
Дрът уй и дръто куче са не прескачат, що са не знае кога моа са дигнат и да те уапат ! - източник Плъотрепач

буля Иваница

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 9464
  • АЙЛЯК!
« Reply #14 -: Февруари 09, 2012, 02:31:24 »
Бе, добра си я темицата, стига сте ръчкале!  :udri: Ем и я да вида нещо от по светъ и у назе...
Активен

Страницата е създадена за 0.347 секунди с 22 запитвания.