Резерват СЕВЕРОЗАПАД - нема такова место!

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно Търсене  

Новини:

АФтур Тема: А я си утвадам на село - ели деурбанизациа за начинаещи  (Прочетена 29733 пъти)

0 ЧленЬове, членки и членестоноги и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юбопитка

• Тумбак
  • Публикации връъ му гу: 3274
ДЗЕН... или изкуството да живееш като Човек :green:
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

Валери61

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12231
Втората част внася такова усещане, но понеже никой преди пенсия са неа върнал към тоа живот, с много малки изключения. Наистина в такава тема само ше мечтаем и релаксираме с думи, но невиждам някой да го предприеме. Макар че мечтаейки човек също се вдъхновява за разни начинания, но те си остават само мечти! Затова УТОПИЯ си е точната дума!
Активен
Първи закон на термодинамиката в Северозапада- "Пустинящината в едно затворено пространство с времето нараства." Ако имаме 5 пустиняка и 5 грамотни люде, след време ще имаме 10 пустиняка. Поговорката "с какъвто се събереш, такъв ще станеш" важи само за умните ора. - цитат от Великия сенсей Плъо Треп

уйна

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 17601
  • гньетена с култура
Не разбирам що разводняват темата с подобни размисли, вместо да отворите нова тема, в която да разисквате кък ше са изнесете на село и ше си драпате мъдата, пасейки крави.
Може и у хаоса да ни е силата, ма тоя ми иде манко в повече.
Активен
Ние сме ора естете.

Секи шут отзад е крачка напред.

Северозападният език спрямо книжовния, е това, което е офроуд трасето спрямо магистралата - непредвидимо и много по-интересно. Казах!  yn

Самотока

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 23316
  • душманин
А я си утвадам на село - ели дауншифтинг /пффф и чуждица/ за начинаещи

опсааа - те я темицата -
ще бъде работа мисла язе
ели световните тенденции през акъло на СЗ човека - тцтцтцт

аиде ...
Активен
There is no end, only new beginnings ... /Там отвъд няма край, само ново начало.../

apostolicia

• Гостенин
Па премести постовете от онаа тема, да не реват "поканените", че ние - натирените от клоаките нги, сме нги засрали темицата!
Активен

унучка на Тинджулата

• Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 12596
Ели, я речи кат са връна у Липен, има ли го филма "Фермер си дири жена"?  ;D
Кво стана с тия фермерите, че им испущих края? Всъщност гледах само веднъж . Намериха ли са женици или да мислиме за фтора серия у СЗ вариант  ;D
Активен
Я шси реча, па шси млъча ( баба ми Ценка)

apostolicia

• Гостенин
Я не съм го тава гледала. Еднъж сал видех едни къ се чудее къ да седнат на цепките на един къде се мъчеше па да ги вози с некъф джет у една бара и ми стана некво... никво, та фтиро път не съм и поглеждала. Плъни простотии. А фермерите имат нужда от жени, ама не от фльорци, а от жени без превземки, без фондьотен и без приставки у косата. Не че нещо имам против тия работи, ама а манко трудно да си престави човек къ се носи гюм с млеко, а от приставката се влачат влакна из неги... напримерно.

И да кажем още! Я грам се не чуфствам прокудена. Мое решение беше да си дойдем на село и никоги не съм се чуфствала по-щастлива и по-цела! С нокти и зъби драпам да идем па на село, макър че Монтана предлага достатъчно спокоен живот, ма въпреки тава я ми се ще да си идем на село. Имам много познати къде си изпонакупиха къщя или селища из близките до градо селия и си жевиат у ним. Те, и Кака Сийка също живее у село, па кво - по-манко пич ли а праи тава?
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
  • Публикации връъ му гу: 6341
  • Винаги има повече от един начин да са свръши нещо.
Утре отвадам да гледам един имотец. УПИ у ено село. Не е у СЗ, ма за мене тава не е предателство, що така и така напоследък си ода секи месец татика.
Активен

Юбопитка

• Тумбак
задължително условие ли е да пренесеш живота си на село или можеш да си дауншифтър и в града? Задавам въпроса да дам някакво начало на разговора, че у другата тема много набързо ни наритаха, та си забравихме мисълта ;D
Самоток, верно си премести постовете тук, щото добре си формулирал идеята
Активен
"....животъ иъ прекалено кратак да го прекараме в мразене , борчове , сгибанье , притеснениа и кофти ора" Ям.Тц.

apostolicia

• Гостенин
Кептън, нема да съжеляваш. Има един апстинентен период сал, ма минеш ли го, никогиш нема а съжеляваш, че си си отушел на село! Вервай ми!
Активен

masok

• Гостенин
коя е другата тема че упущих........ ??? ::)

Николай нее се едно и също да си одиш секи месец и да си постоянно там.....поне аз так мисля...
« Последно редактиранье: Февруари 17, 2012, 11:26:06 от Генин-Стубел »
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
Я жената нема да ма пущи да си ида самичък, а тя бачка у града, та сеги може да е само за вила или нещо такова, ма съм с тенденция да побегнаааа.

На другия въпрос - нема дауншифтинг у големия град. Ни па у блок. Требва си къща и двор за таково де му викате дауншифт. Я му викам нормален начин на живот. Сеги четох наскоро една книга на един класик, както са виде и у едни фотки  :green: , та тама човекът е написал, че на човек у града душата му умира, без той да забележи тава и си оди така мрътъв дорде умре и телесно.
Активен

Койо

• Админ
  • Пустиняк
коя е другата тена че упущих........ ??? ::)

Николай нее се едно и също да си одиш секи месец и да си постоянно там.....поне аз так мисля...

Валери, тава не е по темата за даунтаковата, ма ти пиша, че си прав. И въпреки тава на мене ми липсва допир до истинските работи, така че ми не дреме къде ще се изнеса, у СЗ или извън СЗ, важното е да съм си на мойо, па къде ще даа. А тама ще си ода, дорде има с кой да са виждам. Да са заселвам тама са отказах преди една година. Изгорех и с капарото, та нее за приказка.
Активен

Юбопитка

• Тумбак
Активен

onufri

• Гостенин
А да живееш на село и да одиш да работиш у градъ, 40-50 мин път в едната посока? Кво мислите за тава?
Я си мисла, че баш на село по-скоро не бих живял. Ма виж в некво малко градче, така къде 15 иляди жители, да има училище и болница, мисла, че би било добре. Има некои работи , не само за програмисти, и пп-близо до моята сфера, де могат да си да работат от вкъщи и птимерно веднъж в седмицата да одиш некъде на некви срещи...
Активен

Страницата е създадена за 0.149 секунди с 21 запитвания.